Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [22.10]

red.

Wideo

Zobacz galerię (79 zdjęć)
Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

KORONAWIRUS W LICZBACH - AKTUALNE DANE

  • 12 433 - liczba osób zakażonych koronawirusem na Podkarpaciu
  • 285 - liczba zgonów na Podkarpaciu
  • 214 686 - liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce
  • 4 019 - liczba osób, które zmarły w Polsce

KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 22 PAŹDZIERNIKA]

20:22

Dwie pracujące w Szkole Podstawowej numer 10 w Tarnobrzegu osoby są zakażone koronawirusem. Sanepid skierował na kwarantannę jedną z klas trzecich. Dzieci uczą się zdalnie.

19:42

Są miasta w regionie, w których co 6,7,8 nauczyciel jest na zwolnieniu lekarskim! Nauczyciele uciekają też na urlopy dla podratowanie zdrowia. Na Podkarpaciu już ponad 300 odeszło z pracy na emeryturę. Także ze strachu przez zakażeniem się od dzieci i młodzieży koronawirusem. W niektórych szkołach absencja kadry sięga niekiedy 25 i więcej procent! Są przedszkola, gdzie nie ma kto opiekować się dziećmi, bo kwarantanna, zwolnienia.

Czytaj także

19:04

Lawinowy poziom wzrostów zachorowań obserwowany jest w wielu krajach Europy. W zdecydowanie najgorszej sytuacji są dziś Czechy. Jesienna fala epidemii koronawirusa nie oszczędza jednak prawie nikogo. Tym razem Polska również należy do krajów, które stanęły w obliczu załamania systemu

18:29

Sejm przegłosował ustawę dotyczącą walki z epidemią koronawirusa. Za jej przyjęciem głosowało 423 posłów, przeciwko 11, wstrzymało się dziewięciu. Ustawę poparli nie tylko posłowie PiS, ale również opozycji

Czytaj także

18:12

Planowany na piątek mecz Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – SPR Stal Mielec został przełożony. Powodem jest podejrzenie zakażenia w mieleckim zespole. Zawodnicy i sztab szkoleniowy przeszli testy.

18:00

Jak informowaliśmy, zaplanowany na środowy wieczór zaległy mecz 1. kolejki PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią i Treflem Gdańsk został odwołany. Kilku siatkarzy rzeszowskiej drużyny na parę godzin przed rozpoczęciem gry zgłaszało niepokojące objawy. Zostały przeprowadzone u nich testy na obecność koronawirusa.

Czytaj także

17:43

Trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Taką informację przekazał w czwartek rodzicom, dyrektor placówki.

Czytaj także

17:15

Leki immunosupresyjne to szeroka grupa środków stosowanych m.in. w chorobach skórnych takich jak łuszcyca, a także reumatycznych i nowotworowych, oraz po przeszczepach narządów. Wbrew przypuszczeniom z początku pandemii nie nasilają u chorych zagrożenia koronawirusem, a mogą wręcz zwiększać ich przeżywalność w przypadku hospitalizacji.

16:55

- Mamy 874 łóżka przeznaczone dla pacjentów z COVID-19, z czego 612 było zajętych ostatniej doby. Na 44 łóżka z respiratorami obecnie zajętych jest 36 - wyliczała dziś na spotkaniu z mediami Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Na razie nie ma mowy o powstaniu szpitala polowego na Podkarpaciu przeznaczonym dla osób z koronawirusem. Wojewoda uważa, że w naszym regionie nie ma to jeszcze "uzasadnienia epidemiologicznego".

Czytaj także

16:25

W związku z sytuacją epidemiologiczną i koniecznością przeorganizowania pracy na niektórych oddziałach, dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zdecydowała zawieszeniu przyjęć planowy na wszystkie odziały szpitalne.

Czytaj także

16:08

Na stronie Instytutu Roberta Kocha pojawiła się informacja, że cała Polska została uznana przez niemiecki rząd za obszar ryzyka. Oznacza to, że wjeżdżając do Niemiec Polacy będą musieli udać się na kwarantannę.

15:02

"Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne wyniki testów na SARS-CoV-2, niestety mamy trzy nowe przypadki wirusa" - czytamy w komunikacie KS Developres Rzeszów na temat aktualnej sytuacji zdrowotnej w kadrze tego klubu. W sumie zakażone są już 4 osoby.

Czytaj także

14:04

Dzięki podnoszeniu cen, bonom turystycznym, tarczy antykryzysowej i większej popularności wyjazdów w kraju udało się w trakcie wakacji wyhamować notowany wiosną gwałtowny przyrost zaległości firm z branży turystycznej. Nadal jednak w turystyce zaległe zobowiązania przyrastają szybciej niż wśród wszystkich firm. – Przedstawiciele branży turystycznej z niepokojem patrzą w przyszłość - mówi ekspert.

Czytaj także

13:15

W dzisiejszym komunikacie sanepidu jest mniej punktów niż wczoraj, jednak pojawiły się dwa duże ogniska koronawirusa w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych. W ZOL w Kolbuszowej potwierdzono 55 zakażeń, a w Przemyślu - 40.

12:10

Dramatyczna sytuacja w Czechach zmusiła władze do wprowadzenia nowych obostrzeń. W Lombardii wprowadzono godzinę policyjną. Europa bezradna wobec pandemii.

Czytaj także

11:14

Czwartek to dzień, w którym następuje aktualizacja listy powiatów zakwalifikowanych do stref żółtych i czerwonych. Z informacji, które już trafiły do mediów wynika, że dziś na terenie całej Polski zostanie ustanowiona strefa czerwona.

Czytaj także

10:30

12 107 nowych zakażeń w kraju i 168 zgonów - to kolejne rekordowe dane dotyczące koronawirusa. Na Podkarpaciu ostatniej doby zachorowało 777 osób.

Czytaj także9:21

Kolejne znane osoby zakażone koronawirusem. Testy potwierdziły COVID-19 u Maryli Rodowicz i Radosława Majdana.

8:53

Kwesta 2020 na cmentarzach w Przemyślu i powiecie przemyskim odwołana. Ma to związek z wprowadzeniem czerwonej strefy w mieście, jak również wzrastającą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

Czytaj także

8:10

Polacy stanowczo sprzeciwiają się zamrożeniu aktywności społecznej i gospodarczej, jakie pamiętamy z wiosny – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”. W badaniu zapytano również ankietowanych czego najbardziej obawiają się w związku z pandemią.

7:30

Procedowany właśnie w Sejmie projekt ustawy o dobrym samarytaninie, który w teorii ma zapewnić wsparcie dla medyków i służby zdrowia w walce z COVID-19, nie do końca podoba się środowisku medycznemu. Lekarze obawiają się, że będzie łapanka na lekarzy, by ściągnąć ich do walki z koronawirusem. - Lekarze 60+ i lekarki-matki karmiące to osoby z grupy ryzyka. Nie można ich powoływać do pracy - alarmują przedstawiciele służby zdrowia.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 21 PAŹDZIERNIKA]

22:17

Wprowadzenie od soboty 24 października czerwonej strefy na terenie całego kraju będzie rekomendować premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu poinformował o tym w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News. Ma to związek z kolejnym rekordem zakażeń koronawirusem w Polsce.

21:40

Radny powiatu tarnobrzeskiego, były starosta Paweł Bartoszek jest zakażony koronawirusem. Poinformował o tym na swoim facebookowym profilu. - Noście maseczki, unikajcie dużych skupisk ludzkich, ograniczcie podróże do minimum. Po prostu uważajcie... COVID TO NIE FIKCJA - napisał.

Czytaj także

21:17

Podkarpacie jest obecnie jednym z dwóch województw, w których ponad połowa ludzi zgłaszających się na testy otrzymuje wynik pozytywny. Władze województwa przyznają, że sytuacja jest poważna, ale twierdzą, że na ten moment sytuacja jest pod kontrolą.

Czytaj także

20:35

Szpital Powiatowy imienia Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku wstrzymał przyjęcia na kolejne dwa oddziały. Powodem są przypadki zakażeń koronawirusem u osób z personelu medycznego. O wznowieniu przyjęć zdecydują wyniki badań u pacjentów i personelu.

20:07

Znów obowiązuje powszechny nakaz zakrywania nosa i ust. Wiele osób sprzeciwia się temu. Na Podkarpaciu powstały nawet ruchy, które jawnie nawołują do zdjęcia maseczki. Przekonują, że rozporządzenie ma wadę prawną i nie można karać za takie wykroczenie. Postanowiliśmy sprawdzić w podkarpackich sądach, jak kończą się tego typu sprawy.

Czytaj także

19:25

Na tabliczce powieszonej na drzwiach przychodni zdrowia przy ulicy Sienkiewicza w Tarnobrzegu dwie lekarki przyjmujące w niej przepraszają swoich pacjentów za to, że ci w celu uzyskania kontaktu z personelem medycznym musieli stukać kijem w parapet okna.

Czytaj także

19:01

- Wierzę, że będzie dobrze. Trzeba cierpliwie poczekać na wyniki - mówi Anna Kaczmar, siatkarka Developresu Rzeszów. W czwartek najpewniej poznamy wyniki testów na koronawirusa, które przeszli pracownicy, sztab i zawodniczki klubu w związku z tym, że u jednej z zawodniczek wykryto zakażenie SARS-COV-2.

Czytaj także

18:45

Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przekazała na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Rzeszowie kolejną partię, ponad 550 litrów alkoholu o stężeniu powyżej 86 procent. Na walkę z koronawirusem.

Czytaj także

18:00

Jak poinformował rzeszowski sanepid, na terenie województwa podkarpackiego w 116 szkołach, przedszkolach i żłobkach obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne.

Czytaj także

17:13

Coraz trudniejsza w szpitalach w całej Polsce. - Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! – mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu.

16:45

Informację o koronawirusie w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie dostaliśmy o zaniepokojonego Czytelnika. - Na kwarantannie jest mnóstwo policjantów - poinformował nas telefonicznie. Policja potwierdza, że zakażenia są, ale twierdzi, iż nie są to liczne przypadki.

Czytaj także

16:02

Każdego dnia Ministerstwo Zdrowia udostępnia liczbę nowych przypadków zachorowań oraz ofiar COVID-19. Te jednak dotyczą przypadków pacjentów przechodzących zakażenie z wystąpieniem typowych objawów, takich jak gorączka, zmęczenie, kaszel, duszności, a także zaburzenia smaku oraz węchu, które skłoniły do wykonania testu na obecność wirusa. Chorych jednak prawdopodobnie jest więcej, gdyż wiele osób mogło przejść już zakażenie, nawet o tym nie wiedząc. Czy miałeś już koronawirusa? Zobacz, jak można to sprawdzić!

Czytaj także

15:33

Nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się dziś z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych. Po spotkaniu przekazano, że w czwartek ogłoszone zostaną kolejne decyzje dotyczące funkcjonowania placówek. Premier Morawiecki wyjawił w Sejmie, że prawdopodobnie najstarsze klasy szkół podstawowych przejdą na naukę zdalna lub hybrydową.

14:36

W środę padł rekord zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Sanepid informuje dziś o dziewiętnastu ogniskach w regionie. Nowe to leżajski sanepid, PZL Mielec oraz Straż Graniczna i Izba Celno-Skarbowa w Przemyślu.

Czytaj także

13:27

Coraz czarniejsze chmury zbierają się z powodu koronawirusa nad branżą gastronomiczną. Zgodnie z nowymi obostrzeniami rządu restauracje mogą być otwarte do godz. 21. Potem mogą działać jedynie „na wynos”. Sprawdziliśmy, jak w tej sytuacji radzą sobie rzeszowscy przedsiębiorcy.

Czytaj także

13:02

W związku ze stwierdzeniem kolejnych pozytywnych testów na obecność COVID-19 w zespole Apklan Resovii, zaplanowany na piątek mecz z Sandecją Nowy Sącz został odwołany.

Czytaj także

12:51

Wprowadzenie nowych, przeciwepidemicznych regulacji prawnych sprawiło, że piąta edycja Kongresu 590 w 2020 roku się nie odbędzie. Organizatorzy zaplanowali, że zostanie przeprowadzona wiosną, w pełnej formie hybrydowej, z niezmienionym programem.

Czytaj także

12:30

Czasami państwo polskie musi się przejrzeć w swoim własnym, prawdziwym obliczu. Tak było w czasie katastrofy smoleńskiej w 2010 roku, tak było, kiedy padły serwery PKW w 2014 roku i nie można było przez wiele dni policzyć wyników wyborów. I dzisiaj jest trochę tak samo. Pandemia mówi: „Sprawdzam” państwu polskiemu i państwo polskie pokazuje, że jest totalnie nieprzygotowane, że cały czas funkcjonuje na glinianych nogach – mówi Jan Śpiewak, socjolog.

11:44

Do wykazu punktów pobrań wymazów w kierunku COVID-19 dołącza Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85. Podkarpacie dysponuje więc 26 miejscami, gdzie pacjenci mogą zgłaszać się na badanie.

Czytaj także

10:30

Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie kolejne rekordowe dane dotyczące koronawirusa. W Polsce jest 10 040 nowych zakażeń, a na Podkarpaciu - 881. Zmarło 130 osób.

Czytaj także9:58

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem jednego z funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Tarnobrzegu, sanepid nałożył kwarantannę na pozostałych pracowników tej formacji.

Czytaj także

8:42

Rząd chce wprowadzić całkowity zakaz organizacji wesel w całym kraju - donosi RMF FM. Na razie tego typu ograniczenie występuje tylko w czerwonych strefach. Decyzja w sprawie ma zapaść dziś wieczorem, a jutro zostać ogłoszona.

8:17

Do niecodziennych, tak zwanych prowokacyjnych badań szykują się brytyjscy naukowcy. Będą one polegać na zakażeniu koronawirusem ochotników, co ma przyspieszyć opracowanie szczepionki.

Czytaj także

8:00

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu poinformowała we wtorek o stworzeniu drugiego w mieście mobilnego punktu poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 20 PAŹDZIERNIKA]

21:19

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Przemyślu poinformował we wtorek rodziców uczniów o tym, że jeden z nauczycieli jest zakażony koronawirusem. Po konsultacji z sanepidem dyrektor nie podjął decyzji o skierowaniu żadnej z klas na kwarantannę.

Czytaj także

21:01

Podczas pierwszej fali pandemii Polacy szturmem ruszyli do sklepów, papier toaletowy i mydło biły kilkusetprocentowe rekordy wzrostu. Niewiele mniejszą popularnością cieszył się makaron, ryż i mąką. Jednak pierwsze miejsce zajmował spirytus. Najnowsze dane pokazują, że od kilku tygodni powracają te trendy.

Czytaj także

20:00

Że „Polski rząd wykorzystuje pandemię koronawirusa w celu ograniczenia demokracji” gorąco wierzy się szczególnie na Podkarpaciu. W bastionie Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także

19:07

Trzy podkarpackie szpitale w Sanoku, Dębicy i Jarosławiu mają docelowo stać się placówkami wspomagającymi pracę szpitala koordynującego, jakim jest CM w Łańcucie.

18:08

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przedstawiła najnowszy raport dotyczący ograniczeń nauczania oświatowych spowodowanych koronawirusem w podkarpackich placówkach.

Czytaj także

17:25

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Oprócz nowych, niechlubnych rekordów zakażeń, w życie wchodzą kolejne obostrzenia i zmiany. Oprócz osobnych zasad obowiązujących w żółtej i czerwonej strefie, jedna kwestia jest wspólna dla całej Polski - obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. I do tego namawiają i apelują do swoich fanów m.in. sportowcy. Zobaczcie kto:

16:17

Już niedługo niektóre obostrzenia mogą zostać jeszcze bardziej zaostrzone. Zapowiedział to Piotr Müller, rzecznik rządu. Szczegóły mamy poznać w czwartek.

Czytaj także

15:16

W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w wielu miastach i powiatach w Polsce, w tym w Rzeszowie, duże sieci marketów spożywczych postanowiły wydłużyć czas pracy. W których sklepach w Rzeszowie zrobisz zakupy całodobowo? Sprawdź:

14:39

Ostatnia doba to 667 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Oprócz chorych, przybywa też ognisk. Nowe, o których dziś informuje sanepid, to Oddział Psychiatryczny ZOZ Dębica w Straszęcinie, dwa oddziały SPZOZ w Leżajsku i szpital MSWiA w Rzeszowie.

Czytaj także

13:59

W poniedziałek wieczorem zmarł brat Sebastian Majcher z Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie.

13:05

Z wiarygodnością i zaufaniem jest tak, że gdy nie ma jednego, to trudno o drugie. Epidemia nie słucha polityków, za to bezlitośnie obnaża ich błędy. Może koledzy posłowie w końcu zrozumieją, dlaczego przez całe miesiące miałem odmienne zdanie na temat strategii naszego rządu - mówi Andrzej Sośnierz, śląski poseł Porozumienia (PiS), były szef NFZ.

Czytaj także

12:23

Jak udało się nam na razie nieoficjalnie dowiedzieć, Centrum Wystawienniczo - Kongresowe G2A Arena w Jasionce brane jest pod uwagę jako tzw. szpital tymczasowy - "polowy" dla osób zakażonych koronawirusem. Rzecznik wojewody potwierdza nam tylko tyle, że faktycznie ministerstwo zdrowia prosiło o wskazanie takiego miejsca, natomiast nie informuje, czy chodzi właśnie o G2A Arena.

11:00

Siatkarki Developresu Rzeszów są od niedzieli w samoizolacji, po tym, jak w drużynie wykryto koronawirusa u jednej z zawodniczek. Najprawdopodobniej w środę wszyscy w klubie, zawodniczki, sztab i pracownicy przejdą badania na obecność SARS-CO-V-2.

Czytaj także

10:30

Liczba nowych zakażeń w Polsce po raz kolejny przekroczyła 9 tysięcy. W całym kraju ostatniej doby potwierdzono 9291 nowych przypadków koronawirusa, z tego 667 na Podkarpaciu. Zmarło 107 osób, aż 14 z nich to mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Czytaj także8:03

Z pytaniem do naszej redakcji zwrócił się pan Edmund z Jasła. - Mam bilet miesięczny ale kierowca nie wpuścił mnie do autobusu, bo był przekroczony limit osób. Czy mogę wrócić do domu taksówką, a rachunek przesłać np. do PGZK w Jaśle? – napisał czytelnik na facebookowym profilu Nowin.

Czytaj także

7:45

- Ten apel to już wręcz akt desperacji i wyraz bezsilności wobec tego, jak bezmyślni stali się ludzie w obecnej sytuacji. Nie mogę zrozumieć co się stało ze społeczeństwem, dlaczego przez ludzi przemawia taka lekkomyślność. Czy przestali liczyć się ze zdrowiem swoim i swoich bliskich? - opowiada nam Monika Maluśka, ratowniczka medyczna z Grodziska Wielkopolskiego, autorka dramatycznego apelu w mediach społecznościowych o noszenie maseczek.

Czytaj także

7:10

Minister zdrowia zapowiedział podwojenie pensji medykom, którzy są zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. We wtorek, 20 października, pod obrady Sejmu ma trafić odpowiednia ustawa. Dodatkowo resort zamierza częściowo zwolnić lekarzy z odpowiedzialności karnej, ułatwić zatrudnianie personelu zza granicy oraz zwolnić rezydentów z egzaminów ustnych, aby mogli jak najszybciej zająć brakujące miejsca w służbie zdrowia.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 19 PAŹDZIERNIKA]

21:52

- Jestem w izolacji domowej, czuję się dobrze - mówi Wiktor Stasiak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu, z którym rozmawialiśmy w poniedziałek, 19 października wieczorem. Jak już informowaliśmy badanie laboratoryjne potwierdziło, iż uległ on zakażeniu koronawirusem.

Czytaj także

19:28

„W związku z odnotowaniem potwierdzonego przypadku zakażenia SARS CoV- 2 od dnia dzisiejszego sztab szkoleniowy, oraz zawodnicy pierwszej drużyny Apklan Resovii przebywać będą w ścisłej izolacji” – poinformowała 1-ligowiec w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Czytaj także

17:25

Na terenie województwa podkarpackiego, na dzień 19 października, w 87 szkołach, przedszkolach i żłobkach zawieszono zajęcia albo zdecydowano się na naukę zdalną.

Czytaj także

16:42

Wyrokiem uniewinniającym zakończyła się sprawa proboszcza jednej z podleżajskich parafii, którego oskarżono o złamanie przepisów regulujących limit wiernych w kościele podczas epidemii. Sprawę rozpatrzył Sąd Okręgowy w Rzeszowie.

Czytaj także

14:40

Sanepid opublikował w poniedziałek, 19 października, raport nt. aktualnej sytuacji dotyczącej ognisk na terenie województwa podkarpackiego. Zakażenia potwierdzono m.in. w DPS-ie w Sośnicy i w hospicjum w Przemyślu.

Czytaj także

12:41

Od 10 października w całej Polsce musimy nosić maseczki w przestrzeni publicznej. Policjanci, którzy wystawiają mandat za brak maseczek, powołują się na art. 54 Kodeksu Wykroczeń. Od 10 do 18 października w Przemyślu wystawiono ponad 200 mandatów.

Czytaj także

11:20

Już nie druga ale trzecia fala koronawirusa uderzyła w Stany Zjednoczone. Naukowcy ostrzegają, że może być ona najsilniejsza, co za tym idzie, ofiar będzie bardzo dużo.

10:30

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 482 nowych zakażeniach, 458 przypadków dotyczy województwa podkarpackiego. Zmarło 41 osób, u których wykryto COVID-19. 4 z nich to mieszkańcy Podkarpacia.

Czytaj także9:35

Rozmowa z prof. Andrzejem Bednarkiem, kierownikiem Oddziału Nauk Biomedycznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na temat epidemii koronawirusa, wizyt na cmentarzu 1 listopada oraz maseczek.

Czytaj także

9:27

Ada Rozewicz, ceniona lekarka rodzinna z Rudy Śląskiej, zamieściła post na Facebooku, w którym tłumaczy się ze swojego "braku zaangażowania". - Zabrakło im zaangażowania, tak twierdzą niektórzy mówiąc o pracownikach służby zdrowia - pisze dr Rozewicz. - Nie mam nic do dodania na własne usprawiedliwienie. Przepraszam, zabrakło mi zaangażowania. Pracuję zbyt mało, zbyt krótko. W minione dni nie wracałam do domu przed dwudziestą trzecią, a mogłabym pracować jeszcze po północy.

Czytaj także

8:00

Niektóre oddziały Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu zostały przystosowane wyłącznie dla osób „covid dodatnich”. Wynika to z decyzji wojewody podkarpackiego o konieczności zapewnienia przez przemyską lecznicę 166 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem i potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Czytaj także

7:30

W poniedziałek zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia dotyczące wesel i wszelkich imprez okolicznościowych. Nowe wytyczne dotyczą także nauczania w szkołach ponadpodstawowych i wyższych.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 18 PAŹDZIERNIKA]

14:36

Niestety, Developres Rzeszów jest kolejnym klubem siatkarskim, w którym wykryto koronawirusa. W niedzielę potwierdzili to włodarze klubu. Chora osoba została odizolowana, a pozostała część drużyny skierowana na kwarantannę.

Czytaj także

14:26

Zamiast zajęć fitness w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji rusza Kościół Zdrowego Ciała oraz sklep z odpłatnym testowaniem sprzętu sportowego. Wszystko przez nowe ograniczenia związane z koronawirusem. "Walczymy o przetrwanie" - tłumaczy POSiR. Na razie to facebookowy żart, ale niewykluczone, że ta miejska jednostka faktycznie będzie musiała podjąć takie działania.

Czytaj także

12:35

Sanepid opublikował raport nt. aktualnej sytuacji dotyczącej ognisk na terenie województwa podkarpackiego. Na liście znajdują się m.in. Szpital Powiatowy w Lesku, Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie i Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli

Czytaj także

10:42

Ponad 8000 nowych zachorowań, na Podkarpaciu padł kolejny rekord. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dot. liczby osób zakażonych oraz zgonów spowodowanych koronawirusem.

Czytaj także

9:36

Jeśli w ciągu najbliższych dwóch tygodni Czesi nie opanują lawiny zakażeń koronawirusem, załamie się ich system opieki zdrowotnej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [SOBOTA, 17 PAŹDZIERNIKA]

22:48

Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym w tym sezonie meczu we własnej hali pokonali Stal Nysa 3:1. Było to spotkanie z programu 19. kolejki. Pojedynek odbywał się przy pustych trybunach, ponieważ Rzeszów znajduje się w czerwonej strefie.

Czytaj także

19:23

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zainaugurowała 26. rok akademicki. Ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzoną w Rzeszowie czerwoną strefę, uroczystość odbyła się w formie transmisji internetowej bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników uczelni. Zobaczcie zdjęcia:

18:03

Sklep z testowaniem sprzętu do ćwiczeń oraz Kościół Zdrowego Ciała – tak jedna z krakowskich siłowni obchodzi obostrzenia związane z koronawirusem, które od soboty zamknęły m.in. właśnie siłownie.

Czytaj także

17:06

Ważne zmiany na kolei. PKP Intercity informuje, że od 17 października może być zajętych tylko 50 proc. miejsc. Obowiązuje przepis o wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Czytaj także

16:05

To prawdopodobnie pierwszy kraj na świecie, który zdecydował się na taki krok. Słowacja ogłosiła właśnie, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni (a dokładnie dwóch następujących po sobie weekendów) chce przetestować na obecność koronawirusa Sars-CoV-2 WSZYSTKICH SWOICH OBYWATELI!

15:12

W związku z aktualną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dzisiaj dyspensy od obowiązku uczestnictwa w mszach świętych.

Czytaj także

14:39

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przedstawiła najnowszy raport o aktualnych ogniskach zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Czytaj także

13:29

Od soboty, 17 października, Rzeszów wszedł do czerwonej strefy. Dzień wcześniej, wieczorem, byliśmy w Rynku, by sprawdzić, czy ludzie korzystają z ostatnich chwil większych "swobód". Zobaczcie.

Czytaj także

12:35

Światowa Organizacja Zdrowia przeprowadziła szerokie badania leku o nazwie redemsivir, który podawano hospitalizowanym na koronawirusa. Wynika z nich, że ten specyfik nie pomaga.

12:04

Koronawiurs - jeden z głównych tematów ostatnich miesięcy i niewątpliwie jeden z głównych powodów do strachu. Dziś obalimy 10 największych mitów związanych z COVID-19, które opanowały Internet.

11:31

Wraz z nastaniem pandemii koronawirusa i - niestety - zgonami chorych, które ze sobą przyniosła, poznaliśmy termin "choroby współistniejące". Wiemy już, że osoby obciążone takimi chorobami są szczególnie narażone na cięższy przebieg zakażenia koranowirusem. Codziennie dowiadujemy się, że większość ofiar śmiertelnych Covid-19 to osoby właśnie z chorobami współistniejącymi. Ale czy wiemy dokładnie, o jakich chorobach mowa?

10:33

Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Na Podkarpaciu 704 nowe zakażenia i 3 zgony! W Polsce aż 9622 kolejnych przypadków koronawirusa. Zmarły 84 osoby.

Czytaj także7:28

Epidemia koronawirusa mocno dotknęła wszystkie sfery naszego życia, także tę duchową. Większość wiernych, mimo że obawia się zakażenia, nie chce rezygnować z praktyk religijnych. Część, z obawy o zdrowie i życie, przestała chodzić do kościoła.

Czytaj także

6:30

Pozwolę sobie przypomnieć, że obowiązkiem nas wszystkich, również koronasceptyków, jest stosowanie się do reguł, które ustanowiło państwo, aby nas chronić. Jeśli, jako społeczeństwo, nie wykażemy większego zdyscyplinowania, strach się bać, do czego to wszystko może doprowadzić - pisze w swoim komentarzu Stanisław Sowa, redaktor maczelny Nowin.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PIĄTEK, 16 PAŹDZIERNIKA]

22:23

Rząd złagodził ogłoszone w czwartek obostrzenia dotyczące basenów, siłowni i centrów fitness. Dopuszcza się ich działanie pod pewnymi warunkami. Zobacz, jakie to warunki.

19:48

Poszerzono grono osób uprawnionych do świadczenia postojowego. Ponadto niektóre osoby mogą ponownie starać się o pomoc. Zobacz, czy spełniasz kryteria uprawniające do otrzymania dodatkowego świadczenia postojowego, co zrobić, żeby dostać wsparcie oraz jak tę pomoc oceniają eksperci.

Czytaj także

19:17

Są modele rozwoju epidemii, które zakładają, że w Polsce może być kilkanaście tysięcy zachorowań dziennie, ja powiem, że może być jeszcze gorzej. Jeżeli poważnie się nad tym nie zastanowimy, sytuacja może wyglądać bardzo źle i nasz system opieki zdrowotnej tego nie wytrzyma - mówi prof. Krzysztof Pyrć, specjalista w zakresie mikrobiologii i wirusologii.

18:52

Mająca się zakończyć 16 października kwarantanna w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie, zostaje przedłużona. Wykryto kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem u zakonników.

Czytaj także

18:09

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przedstawiła najnowszy raport dotyczący ograniczeń w podkarpackich placówkach oświatowych spowdowanych koronawirusem.

Czytaj także

17:42

Koronawirus przestawia terminarz PlusLigi. To on sprawił, że siatkarze Asseco Resovii do tej pory ani raz nie zagrali w tym sezonie w swojej hali. W sobotę ze Stalą Nysa powinno się wreszcie udać. W związku z wprowadzeniem czerwonej strefy na terenie miasta Rzeszowa, mecze resoviaków do odwołania odbywać się będą bez udziału publiczności.

16:22

Nie potrafimy wytłumić epidemii. Możemy tylko się przed nią bronić, przemawiać ludziom do rozsądku, co jest słuszne, tylko że jeśli obywateli chce się karać za to, że nie przestrzegają jakichś zasad, to jak należałoby ukarać rządzących? Jaki mandat trzeba by było nałożyć na rządzących, którzy nie wykonali swoich zadań w tym zakresie? – pyta poseł Andrzej Sośnierz.

15:38

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epiedemiologiczna w Rzeszowie przedstawiła najnowszy raport o aktywnych ogniskach zakażeń na Podkarpaciu.

Czytaj także

14:27

Prawie co piąty Polak uważa, że żadnej pandemii nie ma. Rośnie w siłę cały ruch negacjonistów pandemii, zwanych też antycovidowcami, foliarzami czy wręcz covidiotami. Chętnie bratają się z nimi przeciwnicy sieci komórkowej 5G, antyszczepionkowcy i niektórzy politycy.

13:46

W czwartek przedstawiono nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Ponownie, tak jak wiosną w sklepach zostaną wprowadzone limity osób. - Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione od powierzchni- poinformował w piątek rzecznik rządu.

Czytaj także

12:10

Metropolita przemyski abp Adam Szal udziela ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej osobom przebywających w żółtych i czerwonych strefach. Dyspensa dotyczy już najbliższej niedzieli, 18 października.

Czytaj także

10:46

Nowy, dobowy rekord zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu - 563. W Polsce potwierdzono 7705 nowych przypadków.

Czytaj także

9:22

Pasażerowie pociągów narzekają na utrudnienia wynikające z epidemii koronawirusa. Jednym nie podoba się ścisk w wagonach i pytają, jak takie warunki podróży mają się do obecnych norm sanitarnych. Ale nie brakuje też pretensji wobec przewoźników, którzy starają się nie przepełniać składów.

Czytaj także

7:47

Coraz więcej szkół w regionie przechodzi z powodu koronawirusa na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Wczoraj zapadła decyzja o czasowym zamknięciu Przedszkola Samorządowego nr 1 w Sanoku.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [CZWARTEK, 15 PAŹDZIERNIKA]

18:31

Jak w czwartek poinformował premier Mateusz Morawiecki, od 17 października wejdą w życie kolejne obostrzenia dotyczące stref żółtych i czerwonych.

Czytaj także

17:50

Od soboty większa część podkarpackich powiatów znajdzie się w strefie czerwonej, pozostałe - w żółtej.

Czytaj także

17:38

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przed chwilą nowe, zaostrzone rygory sanitarne w strefach żółtych i czerwonych.

Czytaj także

17:01

Jak ustaliło radio RMF, od soboty wszystkie miasta wojewódzkie znajdą w się w czerwonej strefie. Co to oznacza dla mieszkańców m.in. Rzeszowa?

Czytaj także

16:20

Wójt gminy Orły Bogusław Słabicki poinformował w czwartek, 15 października, o potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Urzędzie Gminy w Orłach pod Przemyślem.

Czytaj także

15:30

420 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano dziś na Podkarpaciu. Część z nich pochodzi z ognisk, reszta to pojedyncze przypadki z tzw. transmisji poziomej - zakażenia rodzinne i inne kontakty. Sanepid opublikował najnowsze dane.

Czytaj także

11:47

Mapa koronawirusa w Polsce wciąż się zapełnia. Rośnie liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 powodujących chorobę zakaźną COVID-19. Do 15.10.2020 w Polsce stwierdzono już 149 903 przypadki zakażeń oraz 3 308 zgonów spowodowanych koronawirusem. Gdzie w Polsce występuje koronawirus? Ile osób jest chorych? Jak szybko rośnie liczba zakażeń? Zobacz najnowsze dane, mapy i wykresy.

11:15

Kiepski sezon na najpopularniejszych rzeszowskich kąpieliskach – Żwirowni i basenach przy ul. Pułaskiego. Ze względu na epidemię koronawirusa i kiepską pogodę odwiedziło je znacznie mniej gości, niż w poprzednich latach.

Czytaj także

10:50

Ministerstwo Zdrowia informuje, że ostatniej doby w Polsce przybyło 8099 zakażeń. Na Podkarpaciu mamy 420 nowych chorych - najwięcej w powiatach mieleckim i sanocki. W szpitalach na Podkarpaciu zmarło 8 osób, u których stwierdzono COVID-19.

7:31

Koronawirus: Godziny dla seniorów obowiązują od 15 października 2020 r. do odwołania. W jakich sklepach, w jakich godzinach [LISTA PLACÓWEK]

Czytaj także

6:00

Klatka schodowa, winda, korytarz, piwnica, wózkowania, strych, garaż podziemny, parking. W tych miejscach wspólnych w blokach, wieżowcach, kamienicach oraz przed nimi obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Jeśli tego nie zrobisz, musisz się liczyć z mandatem lub pouczeniem, jeśli spotkasz policjanta. Nie chodzi o straszenie, ale odpowiedzialność za zdrowie własne i innych.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [ŚRODA, 14 PAŹDZIERNIKA]

19:47

Każda edycja sylwestra na rzeszowskim Rynku przyciąga tłumy osób, które wspólnie chcą powitać nowy rok. Dziś organizacja imprezy stoi pod dużym znakiem zapytania. Ze względu na koronawirusa.

17:39

Ponad 6500 nowych zakażeń i 116 osób zmarłych tylko w ciągu jednej doby - te rekordowe statystyki ze środy sprawiły, że w rządzie przyspieszyły prace nad wprowadzeniem w Polsce nowych obostrzeń i limitów spowodowanych epidemią koronawirusa. Część z nich ma zostać ogłoszona już jutro, kolejne - w sobotę. Co się zmieni? Jakie zasady mogą zostać ogłoszone? Jak ustaliliśmy, ograniczenia mają dotyczyć m.in. działalności szkół, sprzedaży alkoholu, działalności cmentarzy i targowisk oraz organizacji wesel. Zobacz na kolejnych slajdach ograniczenia, jakie mogą zostać wprowadzone w Polsce - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

Czytaj także

16:50

W środę zarząd Pratt & Whitney Rzeszów podpisał porozumienie ze związkowcami w sprawie drugiej tury zwolnień grupowych. W pierwszej z etatem pożegnało się 303 pracowników produkcji. Pracę straci do 175 osób pracowników nieprodukcyjnych

15:54

Już w 102 placówkach na Podkarpaciu jest koronawirus. Zajęcia w szkołach, żłobkach i przedszkolach są zawieszane

Czytaj także

15:07

Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu. Już u 67 osób z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie potwierdzono zakażanie koronawirusem. To 40 członków z personelu medycznego i pomocniczego oraz 20 pacjentów. 7 przypadków jest w trakcie ustalania przez sanepid.

13:32

„W związku z kilkoma przypadkami COVID-19, wykrytymi przed kilkoma dniami u zawodniczek drużyny Eurobud JKS Jarosław mecz KPR Gminy Kobierzyce – Eurobud JKS Jarosław, zaplanowany na 18 października, zostaje przełożony” – poinformowała dziś Superliga Sp. z o.o.

Czytaj także

12:42

Koszykarskie derby Podkarpacia pomiędzy Rawlplug Sokołem Łańcut a Miastem Szkła Krosno nie odbędą się w planowanym terminie. Dwóch zawodników drużyny z Łańcuta otrzymało pozytywne wyniki testu na koronawirusa.

Czytaj także

11:54

Ks. Rafał Szmik z parafii pw. NMP Matki Kościoła Orły-Zadąbrowie pod Przemyślem ma koronawirusa. Duchowny poinformował o tym w środę na portalu społecznościowym Facebook.

Czytaj także

11:45

Dlaczego ruchy antycovidowe rosną w siłę? - Wiedza ekspercka, naukowa, instytucjonalne autorytety zostały zdegradowane. Nie mamy kryteriów pokazujących w jasny sposób prawidłowości funkcjonowania pewnych procesów czy zmian, bo neguje się rolę nauki w życiu społecznym - ocenia sytuację prof. Adam Bartoszek z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

10:30

Kolejne rekordy - 6 526 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 116 zgonów. Na Podkarpaciu ostatniej doby potwierdzono 319 przypadków COVID-19, sanepid poinformował też o 14 ofiarach śmiertelnych.

Czytaj także10:00

Mówi wprost, że czuje się dziś w szkole jak mięso armatnie. Ale… - Nie, nie chciałbym z tej pracy rezygnować. Co ja na to poradzę, że kocham szkołę - wyznaje DARIUSZ MARTYNOWICZ, nauczyciel polskiego, trener edukacyjny, prowadzący na Facebooku grupę dla nauczycieli „Progresownia”.

Czytaj także

9:18

Od najbliższego czwartku rząd chce wprowadzić tzw. godziny dla seniorów w większości sklepów. W godz. 10 do 12 zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach będą mogły zrobić tylko osoby w wieku powyżej 60 lat. Rozwiązanie ma wielu krytyków.

Czytaj także

8:40

- Ta sytuacja dobija zarówno nas, jak i uczniów - mówią w szkołach. Wiadomości o śmierci dwóch pedagogów i ucznia, zarażonych korona­wirusem wstrząsnęły oświatowym środowiskiem. Strach przed COVID-19 jest coraz większy.

Czytaj także

7:00

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Od 14 października 2020 r. wprowadzony zostanie zakaz lądowania samolotów cywilnych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, w których współczynnik skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tys. mieszkańców, przekracza 90. Zakaz nie będzie dotyczył Unii Europejskiej oraz Ukrainy.

Czytaj także

6:20

Kolejny miesiąc z rzędu Bieszczadzki Park Narodowy zanotował rekordową frekwencję na szlakach górskich. Właściciele obiektów noclegowych i gastronomicznych mieli do tej pory powód do zadowolenia, bo mogli choć częściowo wyrównać straty poniesione w związku z pandemią koronawirusa. Niestety, wprowadzenie na terenie całego kraju żółtej strefy powoduje stopniowe odwoływanie rezerwacji w hotelach i pensjonatach.


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [WTOREK, 13 PAŹDZIERNIKA]

22:34

Od połowy maja przy Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu działa mobilny punkt poboru wymazów "drive thru". Jeśli w wyniku teleporady lub wizyty domowej lekarz POZ uzna, że wystąpiły u danej osoby objawy charakterystyczne dla COVID-19, może wystawić skierowanie zlecenie bezpłatnego testu.

21:05

Każdego dnia rośnie na Podkarpaciu liczba szkół, przedszkoli i żłobków, w których z powodu zakażenia koronawirusem wśród kadry, dzieci, młodzieży, rodziców trzeba było zawiesić zajęcia lub przejść na naukę zdalną. Mamy najnowsze dane z sanepidu.

Czytaj także

20:37

Kolejna inauguracja sezonu PlusLigi w hali na Podpromiu została odwołana. Zaplanowany na środę na godzinę 17.30 mecz Asseco Resovii z Aluronem CMC Wartą Zawiercie nie odbędzie się w tym terminie.

Czytaj także

19:05

Patrząc na zatrważające dane odnośnie rosnącej liczby przypadków koronawirusa na Podkarpaciu - dziś padł rekord: 391 przypadków! - zastanawiające jest, czy nasza służba zdrowia jest jeszcze wydolna, czy już niestety nie. M.in. na te pytania podczas briefingu w Urzędzie Wojewódzkim odpowiadała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, tuż po posiedzeniu wojewódzkiego zespołu kryzysowego.

Czytaj także

13:58

Będą dodatkowe dni wolne w okolicach 1 listopada 2020 r.? Nad takim rozwiązaniem zastanawia się rząd. Wszystko dlatego, by w czasie trwającej pandemii koronawirusa i coraz trudniejszej sytuacji w Polsce, uniknąć tłoczenia się ludzi na cmentarzach przy okazji Wszystkich Świętych.

Czytaj także

12:47

We wtorek, 13 października, w województwie podkarpackim jest 17 ognisk koronawirusa - wynika z dzisiejszego raportu sanepidu. Nowe to Uniwersytet Rzeszowski, gdzie po przeprowadzeniu badań przesiewowych, COVID-19 potwierdzono u 7 studentów.

12:38

Nauczyciel pracujący w Zespole Szkół numer 3 oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Tarnobrzegu jest zakażony koronawirusem.

11:55

- Dowiedziałem się, że w ubiegły piątek miałem kontakt z osobą, która przeszła pozytywny test na Covid-19. Zgodnie z zasadami sanitarnymi udaję się na kwarantannę – poinformował we wtorek szef rządu Mateusz Morawiecki.

Czytaj także

10:32

Rekord zakażeń na Podkarpaciu - ostatniej doby potwierdzono aż 391 nowych przypadków koronawirusa w regionie. W Polsce przybyło 5 068 chorych, zmarło 63 pacjentów, które miały COVID-19.

Czytaj także9:00

Mateusz Morawiecki dopytywany przez dziennikarzy co z ewentualnym przejściem szkół na naukę zdalną, w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa, oświadczył w sobotę, że nie na takiej konieczności. Tymczasem młodzi ludzie organizują „Protest uczniowski” i zachęcają rówieśników do pozostania w domach.

Czytaj także

7:51

Czy cmentarze będą zamknięte na Wszystkich Świętych? - Na pewno będziemy to analizować, ale myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie - powiedział w programie "Graffiti" w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska pytany, czy rząd zamknie cmentarze na Wszystkich Świętych. Jednocześnie minister zaapelował jednak, by odwiedziny na cmentarzach rozłożyć w czasie, na tydzień przed i po święcie.

7:30

Według raportów przekazanych przez szpitale, w lecznicach na terenie naszego regionu przebywa 397 chorych, z których 18 wymaga leczenia respiratorem - informuje Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Czytaj także

7:00

Skala zakażeń koronawirusem w Polsce w ciągu ostatnich dni zwiększyła się trzykrotnie. Specjaliści uważają, że w niedługim czasie dziennie może przybywać nawet 200 tysięcy nowych zakażonych. - Znajdujemy się dziś w tym samym miejscu, co Włosi w lutym, marcu. Jesteśmy krok za koronawirusem. Nie jesteśmy w stanie pokonać wirusa. Musimy więc skupić się i nie doprowadzić do upadku opieki zdrowotnej w zakresach niezwiązanych z COVID-19 - uważa specjalista medycyny ratunkowej, lek. Patryk Konieczka, szef SOR w HCP i wiceprezes Porozumienia Lekarzy Medycyny Ratunkowej.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [PONIEDZIAŁEK, 12 PAŹDZIERNIKA]

17:41

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wrócili do szkolenia bojowego w stałych rejonach odpowiedzialności. W miniony weekend ćwiczyło ponad 700 terytorialsów. Na wniosek komendanta wojewódzkiego policji żołnierze wrócili do udzielania wsparcia policji w zakresie prowadzenia kontroli kwarantanny. W dalszym ciągu nasze zespoły medyczne pobierają wymazy na terenie całego województwa.

17:28

W 65 żłobkach, przedszkolach i szkołach na Podkarpaciu obowiązuje zawieszenie zajęć lub nauczanie zdalne

Czytaj także

16:00

Pojawiły się nowe ogniska koronawirusa w zakładach pracy, uzdrowisku, domach pomocy społecznej i szpitalach. W Uzdrowisku Rymanów-Zdrój, Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej – pozytywne wynik SARS CoV-2 potwierdzono u 1 pacjenta oraz u 5 osób z personelu medycznego.

15:37

W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie już 31 pracowników jest zakażonych koronawirusem. Wstrzymane są przyjęcia planowe

Czytaj także

14:58

Po dwóch dniach policyjnych kontroli na Podkarpaciu: ponad 160 mandatów, ponad 90 wniosków do sądu, prawie 500 pouczeń

14:24

Podkarpaccy policjanci od soboty kontrolują, czy ludzie respektują nowe nakazy i zakrywają usta oraz nos w miejscach publicznych. Sypią się mandaty, wnioski do sądu i pouczenia.

Czytaj także

13:07

Adam Krzysztoń, starosta łańcucki, zamieścił na facebooku poruszający wpis, dający do myślenia. - Wczoraj otrzymałem taką wiadomość z łańcuckiego szpitala: "Sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Obecnie chorzy trafiający do szpitala mają wybitnie nasilone zmiany w tomografii komputerowej płuc, których nie obserwowano dotychczas".

Czytaj także

12:45

Słowacja i Włochy wprowadzają dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. U naszych sąsiadów to m.in. obowiązkowe maseczki w przestrzeni publicznej, zakaz organizacji imprez masowych, zamknięcie parków wodnych, basenów, a także wprowadzenie zdalnego nauczania dla szkół średnich.

12:32

Osiem pozytywnych wyników przyniosły dotychczas badania próbek, wysłanych do sanepidu z mieleckiego Domu Pomocy Społecznej.

Czytaj także

11:05

Sytuacja z pandemią jest dziś trudniejsza niż w jej pierwszej fazie, bo ludzie są już nią zmęczeni, nie chcą nowych ograniczeń i dają posłuch tym, którzy mówią, że koronawirusa w ogóle nie ma!

Czytaj także

10:38

Z powodu koronawirusa przyjęcia wstrzymał oddział neurologii szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Od pacjentów i personelu pobrano już wymazy do badania.

10:30

4394 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce i 334 w województwie podkarpackim - to dzisiejsze dane z raportu Ministerstwa Zdrowia. Zmarło 35 osób, u których potwierdzono COVID-19, 8 z nich to mieszkańcy Podkarpacia.

Czytaj także9:26

U kolejnych pięciu pracowników Urzędu Miasta Krosna testy na koronawirusa dały pozytywny wynik. COVID-19 potwierdzono u czterech urzędników z Wydziału Geodezji i Kartografii oraz u informatyka.

Czytaj także

7:30

Rząd zapowiedział, że od czwartku wprowadzone zostaną godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach. Od 10 do 12. Niektóre urzędy gmin w regionie już zdecydowały o zamknięciu dla interesantów do odwołania. Czy szkoły i uczelnie przejdą na zdalną naukę? Taka decyzja jeszcze nie zapadła.

Czytaj także


KORONAWIRUS NA PODKARPACIU - NAJNOWSZE INFORMACJE [NIEDZIELA, 11 PAŹDZIERNIKA]

19:23

W wielu regionach Polski zaczyna brakować miejsc dla chorych na COVID-19. Trwa więc gorączkowe przekształcanie kolejnych szpitali na placówki zajmujące się głównie lub wyłącznie walką z epidemią. Według ministra zdrowia łączna liczba dla chorych z koronawirusem wzrośnie niebawem do ponad 13 tysięcy. Ale to i tak za mało.

15:01

Biskup ma koronawirusa. Zakażony biskup to Wiktor Skworc ze Śląska, który wraz z innymi był w łódzkiej katedrze na Konferencji Episkopatu Polski

Czytaj także

13:37

Ponad 60 osób ukarali w sobotę mandatami podkarpaccy policjanci. Za to, że nie przestrzegały obowiązkowego zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Skierowano też sporo wniosków do sądów o ukaranie.

Materiał oryginalny: Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [22.10] - Podkarpackie Nasze Miasto

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Andrzej

Szanowna Redakcjo, polecam zawsze aktualne wykresy dla Podkarpacia. Śledzę od początku istnienia tej strony i nie jestem zawiedziony. https://koronawirusunas.pl/wojewodztwo-podkarpackie Można osadzić w waszym artykule, wiele by to pomogło. Pozdrawiam

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3