Lider i wicelider z kompletem punktów

Materiał informacyjny forBET 1.LIGI
3. kolejka forBET 1.LIGI nie przyniosła niespodzianek. Lider i wicelider - ZTT BAZALT Złotoryja i KT GAT GDAŃSK, zgodnie wygrali swoje spotkania. Zdecydowanie trudniejszą przeprawę miała ekipa z Wybrzeża.

Derby dla BAZALTU

W derbach Dolnego Śląska zespół ZTT BAZALT Złotoryja nie miał litości dla lokalnego rywala COME-ON Wrocław, wygrywając bez straty punktu 6:0. Wynik nie odzwierciedla jednak przebiegu spotkania. W pierwszych dwóch meczach singlowych wrocławskie tenisistki mocno postawiły się swoim rywalkom. Zawodniczka ZTT Zuzanna Kubacha rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść dopiero w super tie-breaku, wygrywając z Karoliną Skowrońską prawdziwą wojnę nerwów. Od stanu 6-8 wygrały cztery piłki z rzędu, zwyciężając w całym meczu 6:0, 6:7 (5), 10-8. Równie zacięty był pierwszy set pojedynku pomiędzy zawodniczką gospodarzy Ewą Czapulak i siostrą Huberta Hurkacza - Niną, który zakończył się zwycięstwem tej pierwszej 7:6 (7), 6:2. Zdecydowanie łatwiejszą przeprawę mieli singliści ze Złotoryi – Marcel Zieliński i Sebastian Brzeziński bez straty seta zakończyli swoje mecze, pieczętując wygraną całego zespołu. Gry deblowe miały bardziej pokazowy charakter, a część ich uczestników potraktowała je treningowo, próbując efektownych i niestandardowych zagrań. Po niejednostronnym pojedynku ZTT BAZALT Złotoryja wygrał z COME-ON Wrocław 6:0, umacniając się na fotelu lidera.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo

Zgodnie z oczekiwaniami, drugie ze spotkań dostarczyło więcej emocji. Goście (KT GAT Gdańsk) w starciu z KT ROYAL Zielona Góra nie mogli skorzystać z kontuzjowanej Weroniki Ewald, która wycofała się z juniorskiego French Open. Obie pary meczów singlowych (męskie i żeńskie) zakończyły się podziałem punktów. O wszystkim miała decydować gra podwójna. W żeńskim deblu para gości Oriana Gniewkowska / Martyna Szpakowska wygrała z duetem Zofia Dziewięcka / Julia Oczachowska 6:4, 6:2, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Mecz deblistów był pojedynkiem o przetrwanie dla gospodarzy. Były kapitan daviscipowej reprezentacji Polski Radosław Nijaki, w parze z Filipem Bojko, w tie-breaku pierwszego seta nie wykorzystali dwóch setpointów, przegrywając tę partię 6:7 (9). Drugą odsłonę oddali rywalom w stosunku 3:6, kończąc spotkanie. KT GAT Gdańsk pokonał na wyjeździe KT ROYAL Zielona Góra 4:2, zwiększając swoje szanse na awans do LOTTO SuperLIGI.
W trzeciej kolejce pauzował TIM Gwardia Wrocław.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka forBET Zakłady Bukmacherskie.