Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łukasz Dudzik, absolwent architektury wnętrz PWSW w Przemyślu zaprojektował wnętrze Muzeum I Wojny Światowej w Przemyślu

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Koncepcja aranżacji wystawy stałej i adaptacji budynku pod Muzeum I Wojny Światowej w Przemyślu autorstwa Łukasza Dudzika, zdobyła jedną z głównych nagród w ramach X edycji konkursu „Wzorowe Podkarpackie 2021”. Jej autorem jest Łukasz Dudzik, absolwent architektury wnętrz w PWSW w Przemyślu.

Konkurs „Wzorowe Podkarpackie” realizowany jest od 2012 roku. Jego pomysłodawcą jest spółka INNpuls z Rzeszowa. Celem jest popularyzacja idei wzornictwa wśród przedsiębiorców i projektantów z województwa podkarpackiego poprzez wyróżnienie ich produktów i usług, w których wykorzystywane są rozwiązania wzornicze.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach:

  • Wzorowy Produkt,
  • Wzorowa Usługa,
  • Wzorowa Wizja.

Laureatem kat. Wzorowa Wizja okazał się Łukasz Dudzik i jego licencjacka praca dyplomowa wykonana w Instytucie Humanistyczno-Artystycznym na kierunku Architektura wnętrz pod opieką dr hab. Łukasza Sarnata, prof. Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Wykonał on koncepcję aranżacji wystawy stałej i adaptacji budynku przy ul. Pasteura w Przemyślu na Muzeum I Wojny Światowej.

Jurorzy docenili oryginalne i bazujące na aktywnym przeżyciu odbiorcy wprowadzenie w lokalną historię I wojny światowej oraz pomysłowe wykorzystanie nowoczesnych technologii multimedialnych.

Niedokończony pawilon na stoku narciarskim w Przemyślu położony jest w charakterystycznej lokalizacji na wzgórzu, które stanowi teren jednego z głównych fortów pierścienia wewnętrznego Twierdzy - Fortu N XVI „Zniesienie”. Było to jedno z pierwszych miejsc w Przemyślu, które zostało ufortyfikowane.

- Całość przestrzeni ekspozycyjnej składa się z 4 części. Projektowana ścieżka zwiedzania prowadzi od genezy działań wojennych, poprzez wspomnienie roli zwykłego żołnierza do wojennej technologii i doświadczenia wojennej rzeczywistości - mówi Łukasz Dudzik. - Placówka zawierająca nowoczesne, różnorodne rozwiązania, zarówno multimedialne jak i scenograficzne, stanowiłaby nie tylko obiekt atrakcyjny turystycznie, ale z pewnością byłaby także świetnym punktem wyjścia dla opowiadania bogatej historii wojennej miasta Przemyśla - dodaje.

Inwestycja jaką jest dokończenie budowy pawilonu na stoku narciarskim i jego przystosowanie dla potrzeb zwiedzających "Centrum Dowodzenia - Twierdza Przemyśl", znalazła się w budżecie Przemyśla na 2022 r. Koszt to 12 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Łukasz Dudzik, absolwent architektury wnętrz PWSW w Przemyślu zaprojektował wnętrze Muzeum I Wojny Światowej w Przemyślu - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto