Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasz Patronat. Jubileuszowa "Przemyska Dycha" na start. W niedzielę biegacze opanują miasto

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Ł. Solski
To już dziesiąty raz kiedy Przemyski Klub Biegacza zaprasza nas do wspólnego biegania ulicami Przemyśla. 18 września, czyli jak zwykle w niedzielę, weźmie w nim kilkuset miłośników tego sportu. Organizacja tak dużej imprezy wiąże się oczywiście z utrudnieniami w ruchu pojazdów w niektórych częściach miasta.

Przypomnijmy, że zaczęło się od Roberta Bala, Daniela Dryniaka i Marka Żuka, którzy byli pomysłodawcami i organizatorami I Przemyskiej Dychy.

- Początki były bardzo trudne, nie dysponowaliśmy w zasadzie niczym. Mieliśmy tylko zabezpieczone 4 tysiące złotych, które przekazało na organizację Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas. Mieliśmy dobre chęci, zapał, który pozostaje do dzisiaj i kilku dobrych ludzi wokół nas, którzy nieśli swoją pomoc. Wówczas w zasadzie wszystko musieliśmy pożyczać lub swoim sumptem tworzyć. Począwszy od mety poprzez barierki, pomiar czasu czy namioty do zabezpieczenia. Potem założyliśmy Stowarzyszenie Przemyski Klub Biegacza i dołączyli do nas wspaniali ludzie, którzy do dzisiaj stanowią trzon organizacyjny tworząc i organizując wiele innych biegów w Przemyślu - mówi Robert Bal.

Sponsorem głównym jubileuszowej 10. edycji Przemyskiej Dychy jest grupa kapitałowa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Jest to już kolejny rok, w którym dzięki wsparciu PGNiG możemy zorganizować dla biegaczy ten wyjątkowy bieg mówią organizatorzy. Bieg dofinansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki, a także ze środków Urzędu Miasta w Przemyślu oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, który w raz z Podkarpackie Przestrzeń Otwarta są partnerami biegu.

Patronat medialny objęło Życie Podkarpackie, Radio Eska, TVP3 Rzeszów, TV Podkarpacka, Gazeta Codzienna Nowiny, nowiny24.pl.

Mini Dyszka dla dzieci

Jak co roku, tak i w tym start do biegu głównego poprzedzony zostanie Mini Dyszką, o godzinie 9:10 uczniowie szkoły podstawowej i młodsi, przy dopingu kibiców i rodziców przebiegną mały fragment Przemyskiej Dychy, by na mecie odebrać pamiątkowy medal.

Organizatorzy oprócz wspaniałej atmosfery zapewniają uczestnikom profesjonalny pomiar czasu, wodę na trasie i na linii mety, słodki poczęstunek po ukończeniu biegu, jabłka, a w ramach pakietu startowego medal i techniczną koszulkę biegową - przygotowane na tę okoliczność. Oczywiście w biegu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę i promowanie aktywnego spędzania czasu, jednak najszybsi uczestnicy mogą również liczyć na nagrody finansowe i rzeczowe.

Nagrody przewidywane są dla trzech najszybszych biegaczy i trzech najszybszych biegaczek, ale także w poszczególnych kategoriach wiekowych (6 kategorii - osobno dla biegaczy i biegaczek) oraz w kategorii: najszybszy mieszkańcy powiatu przemyskiego.

W związku z tym, że historyczne miasto Przemyśl kojarzone jest z militarnym charakterem i służbami mundurowymi organizatorzy biegu podobnie jak w poprzednich edycjach stworzyli kategorię Służb Mundurowych. Nasz bieg wliczany jest również do cyklu biegów Pucharu Polski Strażaków PSP w biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Przemyska Dycha - trasa, utrudnienia

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 11:00 z Rynku (przy Urzędzie Miasta) i dalej ul. Kościuszki, ul. Jagiellońską, ul. Wybrzeże Wilsona, przez Rondo Ofiar Wołynia, ul. Brudzewskiego, ul. Rzeźniczą, ul. Rodziny Bystrzyckich, Aleją Solidarności, ul. Wincentego Pola, ul. Czarnieckiego, ul. Kamienny Most, ul. Sportową, ul. Wybrzeże Wilsona, ul. Jagiellońską, przez Most Orląt Przemyskich, ul. Krasińskiego, ul. Racławicką, ul. 22 Stycznia, ul. Jana Pawła II, ul. Rzeczną, ul. Grunwaldzka, przez Most Orląt Przemyskich, ul. Kościuszki na ul. Rynek 1 (przy Urzędzie Miasta)

W trakcie biegu fragmenty ulic będą wyłączone z ruchu pojazdów. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej komendy.

Przemyska Dycha - program

17 września

 • 16:00 Otwarcie Biura Zawodów, wydawanie pakietów startowych, weryfikacja zawodników
 • 20:00 Zamknięcie biura zawodów

18 września

 • 7:30 Otwarcie Biura Zawodów, wydawanie pakietów startowych, weryfikacja zawodników
 • 8:30 Zakończenie wydawania pakietów startowych na biegi dla dzieci
 • 9:10 Mini Dyszka - start biegów dla dzieci (cztery biegi)
 • 10:15 Dekoracja zwycięzców biegów dla dzieci
 • 10:30 Zakończenie wydawania pakietów startowych na bieg główny
 • 10:35 Wspólna rozgrzewka przed biegiem głównym
 • 10:50 Oficjalne otwarcie imprezy i powitanie uczestników
 • 11:00 Bieg główny na dystansie 10km
 • 11:10 Losowanie nagród w biegu dla dzieci
 • 13:30 Dekoracja zwycięzców biegu głównego

Zobacz też: Projekt Piłkarskie Orły wystartował

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Nasz Patronat. Jubileuszowa "Przemyska Dycha" na start. W niedzielę biegacze opanują miasto - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto