Niedźwiadki Hensfort Przemyśl wicemistrzami Polski

łuk
facebook.com/Niedźwiadki-Hensfort-Przemyśl
W finale mistrzostw Polski do lat 16, Niedźwiadki Hensfort Przemyśl przegrały z UKS Siódemka Trefl Sopot 74:66. To największy sukces w historii młodzieżowej koszykówki w mieście nad Sanem.

Finał mistrzostw Polski kadetów odbył w Radomiu. Na Mazowsze zjechało osiem najlepszych ekip w kraju. Niedźwiadki Hensfort Przemyśl zagrały w grupie z MKS Zabrze, MKK Pyrą Poznań i TKM Włocławek. Podopieczni Daniela Puchalskiego ulegli jedynie ekipie z Włocławka i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału.

Przemyślanie bez problemu pokonali UKS Jagiellonkę Warszawa 83:62 i mogli się cieszyć z awansu do wielkiego finału, gdzie czekał na nich UKS Siódemka Trefl Sopot.

Niedźwiadki nie najlepiej rozpoczęły mecz z Treflem. Po pięciu minutach gry przegrywali 8:15, a niedługo potem było 10:20. Dogonili rywala pod koniec drugiej kwarty (33:32). Na więcej nie było ich stać. Sopocianie szybko odskoczyli. Zespół z Przemyśla zerwał się do ataku jeszcze w czwartej kwarcie. Trzy minuty przed końcem meczu było 65:62 dla Trefla. Niedźwiadki popełniły jednak kilka strat i przeciwnik dowiózł zwycięstwo do końca.

UKS Siódemka Trefl Spot - Niedźwiadki Hensfort Przemyśl 74:66 (25:12, 13:23, 19:12, 17:19)

UKS: Kolka 5, Walda 38 (1x3), Pułkotycki 5 (1x3), Groth 12, Bronk 7 oraz Pawlak 2, Mochnacz 5 (1x3), Gąsiorowski 0.

Niedźwiadki: Walciszewski 17, Janczak 10, Strzępek 4, Kosior 6, Kucharski 13 (3x3) oraz Complak 2, Serwański 12, Słaby 2, Prusak 0.