Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy kierunek w PWSW w Przemyślu. Na takim sprzęcie uczą się studenci [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
W PWSW w Przemyślu powstał kierunek magisterski inteligentne technologie. Nz. rektor PWSW dr Paweł Trefler i dyr. Instytutu Nauk Technik PWSW dr dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka.
W PWSW w Przemyślu powstał kierunek magisterski inteligentne technologie. Nz. rektor PWSW dr Paweł Trefler i dyr. Instytutu Nauk Technik PWSW dr dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka. Norbert Ziętal
Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu uruchomiła nowy kierunek. To "inteligentne technologie". - Nasi studenci uczą się na nowoczesnym sprzęcie - przekonują władze uczelni.

- Kilka dni temu otrzymaliśmy zgodę ministerstwa na prowadzenie kierunku inteligentne technologie. Są to studia drugiego stopnia, magisterskie. Są to pierwsze studia magisterskie inżynierskie w Przemyślu. Jest to kolejny sukces naszej uczelni. Od 2016 r., gdy objąłem funkcję rektor, w PWSW uruchomiliśmy sześć kierunków studiów, w tym dwa kierunki magisterskie, cztery kierunku studiów licencjackich i inżynierskich

- mówi rektor PWSW dr Paweł Trefler.

Nowy kierunek ma ruszyć od nowego roku akademickiego, 2021/2022. Rekrutacja ma ruszyć17 maja.

Jest to kierunek dla absolwentów studiów licencjackich lub inżynierskich z zakresu mechaniki, informatyki, elektroniki, logistyki itp., czyli dla absolwentów studiów „technicznych”.

Na kierunku będą kształceni specjaliści, którzy potrafią łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi.

Duża liczba godzin praktyk ma być atutem nowego kierunku w PWSW w Przemyślu

Zgodnie z programem studenci od II semestru będą mogli wybrać jedną z dwóch proponowanych specjalności, tj. Inteligentne technologie w informatyce i mechatronice lub Inteligentne technologie w transporcie i logistyce.

Praktyki będą obowiązkowym elementem programu studiów o profilu praktycznym (a tylko takie studia prowadzi PWSW), i będą miały spory wymiar. W przypadku inteligentnych technologii jest to 480 godzin, w tym 160 godzin praktyki ogólnokierunkowej oraz 320 godzin praktyki specjalizacyjnej.

- Daje to gwarancję solidnego przygotowania studenta do pracy, który podczas studiów zdobywa nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie

- twierdzą władze uczelni.

Studenci będą realizować praktyki w lokalnych dużych i mniejszych przedsiębiorstwach, firmach, instytucjach. Od lat PWSW w Przemyślu współpracuje m.in. z:

  • Fanina,
  • ZETO,
  • Polna,
  • Inglot.

Pierwszy w PWSW w Przemyślu magisterski kierunek techniczny

- Ten kierunek stworzyliśmy z myślą o przyszłości i następnych pokoleniach. To pierwszy w naszym instytucie kierunek magisterski o profilu praktycznym. Jest interdyscyplinarny, nowoczesny i elastyczny

- mówi dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka, dyr. Instytutu Nauk Technicznych PWSW w Przemyślu.

Jak twierdzą władze uczelni, kierunek powstał z myślą o przyszłości absolwentów. Oparty jest na czterech filarach. Mechatronika, informatyka, logistyka i transport.

- Wszystkie te filary wpisują się w strategię rozwoju nie tylko Przemyśla czy Podkarpacia, ale również kraju

- podkreśla dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka.

W PWSW w Przemyślu powstał kierunek magisterski inteligentne technologie. Nz. rektor PWSW dr Paweł Trefler i dyr. Instytutu Nauk Technik PWSW dr dr inż. Wioletta Tomaszewska-Górecka.

Nowy kierunek w PWSW w Przemyślu. Na takim sprzęcie uczą się...

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto