Ostra strzelanina na stadionie Polonii

Łukasz Solski

Piłkarze Polonii Przemyśla są już po pierwszym meczu sparingowym. Przeciwnikiem Polonii była drużyna Stali Sanok. Nie da się ukryć, że obie drużyny stawiały dzisiaj na atak, czego dowodem jest aż 10 strzelonych bramek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 5:5 (4:1).

Do przerwy to poloniści nadawali ton spotkaniu prowadząc pewnie 4:1. Trzema trafieniami w pierwszej połowie popisał się zawodnik Polonii, Andrzej Kot. Druga połowa należała do przyjezdnych, którym udało się dogonić rywala. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom strzelił Kot, w 76. minucie spotkania. Mimo tego ostatnie słowo należało do gości, których w 86. minucie uratował Sobolak.

Uwagę władz przemyskiej drużyny zwrócili dwaj testowani piłkarze. Pierwszy z nich to Nigeryjczyk Kenneth Alfred, który wpisał się dzisiaj na listę strzelców, a drugi to młody zawodnik Piasta Tuczempy, Paweł Szuflita. Obaj pozostaną nad San na kolejne mecze kontrolne. Polonia nie zagrała w pełnym składzie, bowiem z urlopów nie powrócili jeszcze: bramkarza Piotr Cisek oraz zawodnicy Grzegorz Hajduk, Marek Gwóźdź, Mirosław Jabłoński i Paweł Załoga.

Przeciwko Stali Sanok, Polonia zagrała w następującym składzie:
Daniel - Stępień, Strzałkowski, Rogowski, Szuflita - Padiasek, Szczygieł, Wojtowicz, Gierczak - Kot, Kenneth Alfred.

Polonia Przemyśl - Stal Sanok 5 :5 (4:1)

Bramki:
8' - Nikody 0:1,
12' - Kenneth Alfred 1:1,
22', 30', 45' - Andrzej Kot 4:1,
60' - Nikody 4:2,
72' - Sobolak 4:3,
76' - Andrzej Kot 5:4,
83' - Sobolak 5:5.