18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Park zamkowy w Przecławiu

red.
Zamek w Przecławiu, niegdyś rezydencja potomków słynnego Mikołaja Reja z Nagłowic, otoczony jest zabytkowym parkiem w stylu angielskim, rozciągającym się na obszarze 10 hektarów. Białe mury renesansowej budowli malowniczo wpisują się w jesienną kolorystykę starych drzew.

W 1969 roku zamek i park geometryczno-krajobrazowy z drzewostanem, którego korzenie sięgają XVII wieku, wpisane zostały do katalogu zabytków. Obok pomników przyrody i urzekających krajobrazów, turyści znajdą tutaj możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Z Przecławia warto wybrać się również do pobliskich rezerwatów przyrodniczych. Do Bagien Przecławskich, położonych w lasach przy drodze do Radomyśla (przystanek PKS Podlesie), mamy z miasta 2 kilometry. Ścisłą ochroną objęte są tutaj torfowiska rozciągające się na obszarze 9 hektarów. W rezerwacie Końskie Błota, zlokalizowanym w kompleksie leśnym na terenie wsi Rzemień, odnajdziemy m.in. oczko wodne porośnięte liliami wodnymi, otoczone roślinnością szuwarową i torfowiskową. Z roślin rzadkich i chronionych występują tu m. in.; widłak jałowcowy, bagno zwyczajne oraz grzybienie białe.

Przyślij nam swoją jesień

Kontakt: Zamek Przecław, ul. Podzamcze 8, 39-320 Przecław, tel. 660 734 885, 17 774 70 64, e-mail:zamek@zamekprzeclaw.pl. Zwiedzanie: od początku kwietnia do końca października, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, w niedzielę od 12.00 do 19.00. Do parku wstęp wolny przez cały rok od godz. 9.00 do zachodu słońca.

Zobacz: zamek w Przecławiu

Meszki bolimuszki utrapieniem wakacji

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie