Październik w Przemyślu: Przegląd prasy z września 2022 w Przemyślu, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd września 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Przemyśla nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd września 2022? Z nami miesięczną prasówkę z Przemyśla nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Przemyśla najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Takie stare telefony są teraz warte fortunę. Te modele telefonów są poszukiwane przez kolekcjonerów [1.10.22]”?

Przegląd września 2022 w Przemyślu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2022 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Takie stare telefony są teraz warte fortunę. Te modele telefonów są poszukiwane przez kolekcjonerów [1.10.22]

Masz w domu stare modele telefonów komórkowych? Być może siedzisz na kopalni złota i nawet o tym nie wiesz! Niektóre stare telefony komórkowe są bardzo cenne. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Są takie modele telefonów, których wartość sięga kilku tysięcy euro. Zobacz je teraz w naszej galerii.

📢 Mieszkaniec Kramarzówki znalazł borowika giganta. Grzyb ważył aż 2 kg [ZDJĘCIA INTERNAUTY]

Trwa sezon na grzybobranie. Borowika giganta o ważne dwóch kilogramów znalazł pan Mateusz z Kramarzówki.

📢 Złote Gody 17 par małżeńskich z gminy Krzywcza [ZDJĘCIA]

29 września w świetlicy wiejskiej w Babicach odbyło się uroczyste wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale zostały wręczone przez wójta gminy Krzywcza Wacława Pawłowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Krzywcza Zygmunta Sobola oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Jolantę Besa-Skubisz.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka październik Przemyśl: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Przemyśla. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Żołnierze z Przemyśla pokazali swój sprzęt podczas dnia otwartych koszar [ZDJĘCIA]

Czwartek był dniem otwartych koszar w 5. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Na wszystkich chętnych czekał sprzęt wojskowy i grochówka. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Przemyśl dołączył do ogólnopolskiej akcji Iskra Bożego Miłosierdzia [ZDJĘCIA]

W środę parafia św. Józefa w Przemyślu włączyła się w ogólnopolską akcję modlitewną "Iskra Bożego Miłosierdzia". Parafianie pod przewodnictwem proboszcza, kapłanów i Sióstr Felicjanek odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniu ul. św. Jana Nepomucena i ul. Grunwaldzkiej.

📢 Firmy z Przemyśla w Rankingu Złota Setka Firm Podkarpacia 2022 [LISTA, WIDEO]

W środę 28 września w Hotelu Prezydenckim odbył się kongres Złota Setka Firm Podkarpacia, w ramach którego Gazeta Codzienna "Nowiny" przedstawiła wyniki tegorocznej edycji rankingu.

📢 W Parku Lubomirskich w Przemyślu odbyła się symboliczna akcja sadzenia Kwietnej Łąki [ZDJĘCIA]

W Parku Lubomirskich w Przemyślu odbyła się symboliczna akcja sadzenia Kwietnej Łąki. To symbol zmian, które w najbliższym czasie zajdą w przemyskiej uczelni. W wydarzeniu udział wzięli: rektor dr Paweł Trefler, kanclerz Tomasz J. Filozof oraz ogrodnik Hanna Fleszar w towarzystwie sekretarza powiatu przemyskiego Jerzego Góralewicza, naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Karola Wilka oraz kierownika filii Krajowej Szkoły Skarbowości w Przemyślu, przewodniczącego Rady Miejskiej Miasta Przemyśla Roberta Bala.

📢 Fuszerki budowlane, te są koszmarne! Nikt nie chciałby trafić na takich "fachowców". Oto przykłady, od których włos jeży się na głowie

„Fuszerka” budowlana i nie tylko. Niektóre sytuacje oraz efekty nieprofesjonalnego wykonania różnych czynności, głównie w branży budowlanej wydają się wręcz absurdalne, a „kreatywność” architektów i „specjalistów” jest niebywała. Te najbardziej zaskakujące rozwiązania wziął „pod lupę” facebookowy profil pod nazwą Fuszerka Sp. z o.o., który pokazuje je z przymrużeniem oka. Dziennik Zachodni dostał zgodę na publikację najciekawszych wpadek. „Pomysłowi” elektrycy, monterzy instalacji, murarze i „mistrzowie” elewacji podbijają sieć. Zobacz najbardziej „kreatywne” rozwiązania „fachowców”. Na ich widok ręce opadają!

📢 Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu otrzymał sztandar [ZDJĘCIA]

W uroczystościach samorząd województwa podkarpackiego reprezentowali marszałek Władysław Ortyl i członek zarządu Anna Huk. Podczas wydarzenia wręczone zostały odznaczenia państwowe i uhonorowano pracowników oraz osoby zasłużone dla jednostki. Placówka jest jednym z pięciu szpitali wojewódzkich nadzorowanych przez Samorząd Województwa Podkarpackiego.

📢 Więźniowie z Zakładu Karnego w Przemyślu pomagają sprzątać miasto [ZDJĘCIA]

Osadzeni z Zakładu Karnego w Przemyślu wraz z pracownikami Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej porządkowali najbardziej zaśmiecone tereny w mieście.

📢 Jolanta Kwaśniewska gotowała dla uchodźców w Medyce. Żona byłego prezydenta RP przygotowała krupnik [ZDJĘCIA]

W poniedziałek granicę w Medyce odwiedziła Jolanta Kwaśniewska, żona prezydenta RP w latach 1995-2005. Kwaśniewska gotowała dla uchodźców wojennych wspólnie z Fundacją Wolne Miejsce. Była pierwsza dama, przygotowała krupnik według własnego przepisu. 300 litrami zupy poczęstowano ok. 1000 osób. Fundacja "Porozumienie bez Barier" Jolanty Kwaśniewskiej zbiera dary i przekazuje je potrzebującym uchodźcom oraz pomaga w profesjonalnej relokacji, łącznie z pomocą w urządzeniu się w nowym miejscu.

📢 Pożar domu w Bolestraszycach koło Przemyśla. Do szpitala zabrano trzy osoby [ZDJĘCIA]

Strażacy z PSP Przemyśl, OSP Bolestraszyce i OSP Orzechowce gasili pożar domu w Bolestraszycach koło Przemyśla. W poniedziałek po południu ogień pojawił się w kotłowni budynku. Pomocy medycznej wymagał poparzony mężczyzna oraz matka z 6-letnim synem, którzy podtruli się dymem. Wszyscy zostali przetransportowani przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

📢 Udane grzybobranie niedaleko Przemyśla. Takich grzybów dawno tutaj nie było [ZDJĘCIA INTERNAUTKI]

Ogromne okazy borowików (prawdziwków) można spotkać w lasach zaledwie 20 km od Przemyśla. Na zdjęciach zbiory, efekt zaledwie trzygodzinnego spaceru po lesie. Piękne zbiory plus o wiele cenniejszy dla zdrowia spacer po lesie.

📢 Poświęcono nowy samochód dla strażaków z OSP Fredropol [ZDJĘCIA]

W niedzielę we Fredropolu odbyła się uroczystość poświęcenia nowego samochodu dla OSP Fredropol. Po mszy św. w kościele Narodzenia NMP nastąpił przemarsz na plac przy Urzędzie Gminy. Po przekazaniu wozu bojowego wręczono odznaczenia resortowe. Były także okolicznościowe przemówienia.

📢 Przemyska Piątka dla Hospicjum 2022. Tłumnie pobiegli w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Równo tydzień po największym przemyskim biegu masowym, czyli Przemyskiej Dysze, Rycerskie i Szpitalne Bractwo Św. Łazarza z Jerozolimy Stowarzyszenie Katolickie zaprosiło na bieg na dystansie o połowę krótszym.

📢 21-latek dachował BMW w Nakle koło Przemyśla. Młody kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie

Do wypadku doszło w niedzielę około godz. 14:30 w Nakle (gm. Stubno) koło Przemyśla. 21-latek w BMW z nadmierną prędkością wjechał w zakręt, zjechał z drogi, a następnie uderzył w betonowy mostek. Samochód dachował, uderzając w ogrodzenie posesji! Policjanci sprawdzili stan trzeźwości młodego mieszkańca pow. przemyskiego. Wydmuchał on 2 promile alkoholu! 21-latkowi nic się nie stało. Czekają go surowe konsekwencje.

📢 Regionalne Święto Lasu w Dubiecku. Młodzi leśnicy złożyli przysięgę [ZDJĘCIA]

W Dubiecku podkarpaccy leśnicy świętowali Regionalne Święto Lasu. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą, pod przewodnictwem biskupa Stanisława Jamrozka, kapelanów: ks.Tadeusza Gramatyki, Ryszarda Madeja i Mariusza Woźnego.

📢 Szok w Katowicach: para uprawiała seks na lotnisku w Pyrzowicach, na oczach ludzi. Zapomnieli się w biały dzień, na parkingu

We współczesnym świecie na każdym kroku musimy się rozglądać… Przekonała się o tym pewna para, która postanowiła poddać się miłosnym uniesieniom na parkingu - tuż przy lotnisku w Katowicach. Kochankowie chyba nie przejmowali tym, „co ludzie powiedzą”, bo oboje zrzucili z siebie odzienie wierzchnie i dali ponieść się chwili. Miłosne igraszki zostały zarejestrowane przez przypadkowych świadków i wrzucone do sieci.

📢 Turniej Bezpieczeństwa o puchar dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu [ZDJĘCIA]

W sobotę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu odbył się Turniej Bezpieczeństwa o puchar dyrektora WORD.

📢 Piękna pogoda przyciągnęła ludzi na Giełdę Wschód w Skołoszowie [ZDJĘCIA]

24 września Giełda Wschód w Skołoszowie przeżywała prawdziwe oblężenie. Piękna pogoda przyciągnęła mnóstwo kupujących. Dużym zainteresowaniem cieszyła się jesienna odzież, obuwie, zabawki, przedmioty codziennego użytku i sztuczne kwiaty na groby. Na targowisku można kupić także produkty od lokalnych rolników i hodowców zwierząt. Zobaczcie zdjęcia!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie