Pierwsze zwycięstwo Polonii

ŁS
W akcji Michał Musijowski. Fot. przemysl.naszemiasto.pl
Wczoraj w II lidze w grupie C odbyły sie wszystkie pojedynki. Zdecydowanie najwięcej emocji było w Nowinach, Chorzowie, Krakowie oraz Kielcach. Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach odniosła młoda drużyna ...

Wczoraj w II lidze w grupie C odbyły sie wszystkie pojedynki. Zdecydowanie najwięcej emocji było w Nowinach, Chorzowie, Krakowie oraz Kielcach. Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach odniosła młoda drużyna GKS-Sitkówki, która niespełna tydzień temu poległa w Krośnie, gdzie przegrała różnicą 83 punktów.

Kolejne zwycięstwa odniosły drużyny MOSiR-u Krosno oraz MKKS Dąbrowy Górniczej. Koszykarze Ryszarda Zmudy, mieli zdecydowanie cięższą przeprawę na trudnym ternie w Radomiu, lecz ostatecznie, dzięki skutecznej grze w ostatniej części spotkania pokonali rywali 68:82.

Polonia Przemyśl - Piotrcovia Piotrków 83:66
(15:23, 21:10, 27:15, 20:18)

Polonia: Bal 20 (2), Puchalski 15, Bielecki 13 (3), Rabka 12, M. Musijowski 10 (1), P. Kindlik 9 (1), Zabawski 3 (1), Sówka 2, Turczyński 2.

Piotrcovia: Kępka 18, Łęski 12, Semka 9 (1), Misztela 9, Tokarski 8, Zawadzki 5 (1), Stecki 5 (1).

Sympatycy koszykówki w Przemyślu oczekiwali na ten mecz z myślą, że Polonia wygra pierwszy mecz w sezonie, po dwóch porażkach. Do Przemyśla zawitała Piotrcovia Piotrków Trybunalski, która także przegrała do tej pory oba swoje spotkania...

W pierwszych minutach meczu inicjatywa należała do gości. Przyjezdni bardzo szybko weszli w mecz zdobywając punkty zza linii 6,25. Polonia przegrywała już nawet 7:17. Ostatecznie gospodarze przegrali pierwszą kwartę 15:23.

Mocne słowa Mariusza Zamirskiego podczas przerwy między kwartami spowodowały, że jego podopieczni zaczęli grać dużo lepiej. Gra Polonii głównie skupiła się na Danielu Puchalskim. Kapitan „Niedźwiadków” dzięki ogromnemu doświadczeniu zdobywał sporo punktów z pod samego kosza. Efektem tej gry było zwycięstwo Poloni w drugiej kwarcie różnicą 11 punktów 21:10. Po pierwszej połowie było 36:33 dla Polonii.

Druga połowa meczu należała do młodzieży. Bartosz Bal, Michał Musijowski i Michał Rabka potwierdzili, że jeszcze nie raz trener będzie mógł na nich liczyć, gdy mecz będzie na styku. Na brawa zasłużyli wszyscy, lecz najbardziej wyróżnił się Bartosz Bal, który w trzeciej kwarcie zdobył aż 12 punktów, z czego osiem pod rząd. Po tej kwarcie widać było już zdenerwowanie w obozie gości, których trener wybuchał niczym wulkan. Trzecia odsłona padła łupem Polonii 27:15.

Przed czwartą kwartą przewaga gospodarzy urosła do 15 punktów. Trener Polonii pozwolił sobie na wprowadzenie dwóch młodych zawodników: Patryka Zabawskiego i Michała Kindlika. Goście zdobyli w końcówce więcej punktów niż zwykle, lecz przewaga Polonii była na tyle wysoka, że koszykarze z nad Sanu mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w sezonie. Polonia pokonała ostatecznie w III kolejce Piotrcovię Piotrków 83:66.

Alba Chorzów - AZS AWF Katowice 72:77
(6:20, 21:18, 16:20, 29:19)

GKS Sitkówka-Nowiny - Wisła Kraków 86:84
(24:19, 23:20, 12:23, 27:22)

AZS Radom - MOSiR Krosno 68:82
(13:20, 29:17, 18:24, 8:21)

MCKiS AND-BUD Jaworzno - MMKS Dąbrowa Górn. 57:95
(10:25, 16:24, 15:23, 16:23)