18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PLK: Znicz przegrał z Polonią 2011

W telewizyjnym meczu 18. kolejki Polonia 2011 Warszawa niespodziewanie pokonała 85:68 Znicz w Jarosławiu. Dla zespołu ze stolicy to drugie zwycięstwo z rzędu i dopiero czwarte w sezonie. Polonia 2011 była lepsza w Jarosławiu od początku.

Młodzi koszykarze z Warszawy schodząc na przerwę prowadzili 40:29, lecz w pięć minut po zmianie stron Znicz zniwelował straty i doprowadził do remisu. O drugiej wygranej podopiecznych Mladena Starcevica z rzędu przesądziła czwarta kwarta, wygrana przez warszawski zespół 25:11. Choć amerykańskie trio Znicza - Keddrick Mays, Jeremy Chappell i John Williamson - zdobyło 45 z 68 punktów zespołu, to zawiodło. Grą warszawian po raz kolejny bardzo dobrze dyrygował Tomasz Śnieg, który na swym koncie zapisał 12 punktów, 4 asysty, 4 zbiórki i 3 przechwyty. Jego zespół aż 32-krotnie rzucał zza linii 6,25 m, trafiając 13 "trójek".

Znicz Jarosław - Polonia 2011 Warszawa 68:85 (15:20, 14:20, 28:20, 11:25)

Znicz: J. Williamson 16, J. Chappell 16, K. Mays 13 (3), B. Sarzało 10 (2), T. Zabłocki 6 (2), M. Moralewicz 4, D. Witos 3 (1), D. Wyka 0, M. Gazarkiewicz 0, A. Mikołajko 0, A. Misiewicz 0.

Polonia 2011: L. Karwowski 18 (2), P. Pamuła 16 (4), P. Lewandowski 14 (3), T. Śnieg 12, M. Dutkiewicz 8 (1), D. Berisha 7 (1), J. Mokros 6 (2), R. Bigus 2, Ł. Wilczek 2, A. Linowski 0, M. Kolowca 0.