Meble, tkaniny, swetry, butelki, słoiki, ciastka, konserwy z ryb morskich, ciastka, zabawki, części do maszyn, artykuły spożywcze, chemiczne, wina i wiele innych wyrobów produkowano w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w Przemyślu i sąsiednich miejscowościach województwa podkarpackiego.
Część zakładów zniknęła, prawdopodobnie bezpowrotnie. Niektóre zdobyły nowych właścicieli, w tym duże, międzynarodowe koncerny.
Prezentujemy kolejną serię zdjęć archiwalnych z Przemyśla i miejscowości byłego województwa przemyskiego. Obejmowało ono miasto Przemyśl oraz dzisiejsze powiaty przemyski, jarosławski, przeworski i lubaczowski. Ponadto do województwa przemyskiego wchodził miasto Dynów i okolice, obecnie znajdujące się w powiecie rzeszowskim.
Fotografie pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Przemyślu. AP kontynuuje proces digitalizacji i udostępniania w Internecie swoich zbiorów, m.in. kroniki fotograficznej województwa przemyskiego. Zostały wykonane przez różnych fotografów dla Krajowej Agencji Wydawniczej. Część z prezentowanych zdjęć ukazała się w ówczesnych "Nowinach".
Archiwalne fotografie poddaliśmy komputerowej koloryzacji, programem wykorzystującym sztuczną inteligencję.
Pokolorowane zdjęcia zakładów pracy z Przemyśla i okolic spr...
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Polecane oferty

motus
Scooty 10 Lite 2022 Hulajnoga elektryczna MOTUS
jedziesz, składasz, przenosisz, by bez problemu po…

bird
Air Czarny Hulajnoga elektryczna BIRD
pokonaj korki i korki z potężnymi osiągami, zerową…

bird
Air Srebrny Hulajnoga elektryczna BIRD
pokonaj korki i korki z potężnymi osiągami, zerową…
Jakub Wiech: Ceny ropy naftowej wracają do poziomu sprzed wojny