Polonia lepsza od AZS

ŁS
Po bardzo wyrównanym meczu, o czym świadczą wyniki poszczególnych kwart koszykarze Polonii pokonali na własnym parkiecie gości z Radomia, w ramach IX kolejki rozgrywek II ligi.

Polonia po raz pierwszy w tym sezonie zagrała w pełnym składzie. Do drużyny wrócili już kontuzjowani ostatnio Bartosz Bal i Kuba Musijowski. Obaj walnie przyczynili się do trzeciego z rzędu zwycięstwa zespołu.

Kluczem do wygranej, po raz kolejny już, była znakomita gra w obronie. Przez trzy kwarty mecz był jednak bardzo wyrównany. Radomianie grali na wysokiej skuteczności - w I połowie aż 18 z 36 punktów zdobyli rzutami zza lini 6,25 metra.

W 7 min., po dwóch trójkach z rzędu Pirosa, AZS prowadził nawet 10 punktami, ale świetna gra Daniela Puchalskiego pozwoliła miejscowym wyrównać stan meczu - po I kwarcie było 21:21. Później prowadzenie zmieniał się jeszcze sześciokrotnie, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na wyżej niż 4 "oczka".

Kluczowym momentem była 27. minuta meczu. Goście prowadzili wtedy 49:45 i trener Polonii, Mariusz Zamirski, posłał do boju młodzież, wspieraną tylko skutecznie grającym Łukaszem Bieleckim. Przemyślanie niemal rzucili się do gardeł akademików, tak świetnie poruszali się w obronie, że goście między 27 a 33 min. zdobyli tylko 2 "oczka", a Polonia - 15.

Po siedmiu punktach z rzędu Bartosza Bala i trafieniu Patryka Zabawskiego Niedźwiadki wygrywały 58:51 i już spokojnie, do końcowego gwizdka sędziów, kontrolowały przebieg
meczu.

W najbliższą sobotę Polonia zagra na wyjeździe z niżej notowanym MCKiS-em Jaworzno,
później - dwa mecze z rzędu w Przemyślu, z Hawajskimi Koszulami i AZS-em Katowice.

Polonia Przemyśl - AZS Radom 72:65
(21:21, 15:15, 13:13,23:16)

Polonia: Bielecki 24 (4x3), Puchalski 15 (2x3), Kindlik 7, Sówka 2, Turczyński 0 oraz Bal 14 (1x3), M. Musijowski 6, J. Musijowski 2, Zabawski 2, Rabka 0.

AZS Radom: Sebrala 15 (3x3), Plutka 15, Wiklik 14 (2x3), Piros 14 (4x3), Badeński 3 oraz Chojecki 4, Mikina 0, Pycia 0, Kulik 0.

Sędziowali: Sabina Idzik i Wojciech Nowak (oboje z Krakowa)
Widzów: 80

Bardzo ciekawe widowisko stworzyli w Kielcach, koszykarze UMKS-u i MOSiR-u Krosno. Na niespełna siedem minut przed zakończeniem spotkania, po dwóch punktach Zbigniewa Dolińskiego był remis (61:61). Ostatnie fragmenty spotkania należały jednak dla podopiecznych Ryszarda Żmudy, wśród których, aż 27 punktów zdobył Łukasz Pilecki.

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli także koszykarze Alby Chorzów, którzy już po pierwszej połowie prowadzili z "pasami" 36:51 22 punkty dla chorzowian zdobył Łukasz Wójcik. Innym wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie Alby był Radosław Broda, zdobywca 17 "oczek".

Cracovia Kraków - Alba Chorzów 75:85
(17:26, 19:25, 21:24, 18:10)

UMKS Kielce - MOSiR Krosno 71:83
(23:21, 24:20, 10:13, 14:29)