Poloniści bez twarzy - III LIGA

ŻP
Skawinka - Polonia-Greinplast 3:0 (2:0) Bramki: 1:0 Błasiak 10. min, 2:0 Lewandowski 42. min, 3:0 Frączek 68. min. Skawinka: Barcik - Rapacz, Orzechowski, Błasiak (80.

Skawinka - Polonia-Greinplast 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Błasiak 10. min, 2:0 Lewandowski 42. min, 3:0 Frączek 68. min.
Skawinka: Barcik - Rapacz, Orzechowski, Błasiak (80. Poskrobko) - Jezioro, Czekaj, Lewandowski, Zięba, Połomski - Janeczko (54. Żurek), Frączek (85. Mamczur).
Polonia-Greinplast: Cisek - Kud, Jaroch, Załoga, Łukaczyński - R. Szczawiński, M. Szczawiński (46. Habaj), Sawa (70. Rudnicki), Pankiewicz - Badowicz, Sierżęga.
Sędziował: (Bielsko Biała). Żółte kartki: Frączek, Lewandowski oraz Jaroch, Załoga i Rudnicki. Widzów: 400.

Wygrane polonistów w dwóch poprzednich kolejkach przy równoczesnym spadku formy Skawinki (cztery kolejne porażki) wskazywał przemyślan jako faworyta tego pojedynku. Tymczasem miejscowi zmobilizowali się i ograli Polonię w łatwy sposób. Początek meczu należał do gości, którzy zdobyli przewagę w środku pola, ale wystarczyła chwila nieuwagi, aby gospodarze objęli prowadzenie. Już w 10. min Błasiak strzałem po przekątnej zupełnie zaskoczył Ciska. Kilka minut później Michał Szczawiński był przetrzymywany w polu karnym Skawinki, lecz sędzia nie zauważył tego przewinienia i puścił grę. Tuż przed przerwą gospodarze zadali polonistom drugie trafienie. Linie defensywne znów dały się zaskoczyć celnym strzałem, tym razem z rzutu wolnego wykonywanego przez Lewandowskiego. W II części poloniści ponownie zaatakowali, ale ataki te były tylko pozorami, gdyż nie były efektywne. Podopieczni Ryszarda Kogutkiewicza próbowali zaskoczyć Barcika strzałami z dystansu, ale piłka przelatywała wysoko nad poprzeczką. Miejscowi odpowiadali groźniejszymi akcjami, z których jedną w 68. min zakończyli powodzeniem. W opinii obserwatora potyczki, kierownika sekcji Polonii Jana Dudy, gospodarze wygrali mecz zasłużenie, nie natrafiając w tym dniu na zdecydowany opór i determinację przemyskiej jedenastki. Szkoda, bo "Barcelonka" dość lekko roztrwoniła to co zyskała w dwóch poprzednich meczach mistrzowskich.

Z-ak

W pozostałych meczach: Pogoń - Łada 1:0 (0:0), bramka: Lebioda (56. - karny); Sandecja - Lewart 1:0 (0:0), bramka: Krupa (70. - karny); Unia - Motor 1:0 (0:0), bramka: Hołda (70.); Cracovia - Górnik 3:0 (2:0), bramki: Ankowski (23.), Nowak (38.), Bania (76.); Niedźwiedź - Proszowianka 1:2 (1:1), bramki: Paszkiewicz (18.) - Bagnicki (40.), Wyroba (82.). 6 listopada (środa): Nida - Pogoń 3:1 (2:0), bramki: Francuz 2 (17. i 50.), Chlewicki (14. - karny) - Lebioda (63.); Motor - Cracovia 1:4 (1:3), bramki: Maciejewski (25.) - Giza (10.), Bania (23.), Ankowski (30.), Nowak (55.); Górnik - Kolporter-Korona 1:2 (0:1), bramki: Kusia (54.) - Wachowicz (28. - karny), Kupiec (68.).

IV LIGA

Pożegnalny gol Wiesława Czerwińskiego

MKS K. - Syrenka-Babiś 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Czerwiński 79. min.
MKS K.: Groch - Sykała, Łuczyk, Jarosz - Kogut (89. Podstolak), H. Słysz, R. Kiszka, Czerwiński (85. Fajgier), Gwóźdź - E. Słysz, Paszek.
Syrenka-Babiś: Maziarski - Mazur, Orzechowski, Taciuch (61. Jaroch) - Skowron (75. Łuc), Wilk, Kisała, Kuta, Żelazny - Szmuc, Olcha.
Sędziował: Tomasz Zwoliński (Rzeszów). Żółte kartki: Sykała oraz Taciuch, Kuta i Skowron. Widzów: 350.

Przed meczem kierownictwo kańczuckiego klubu symbolicznym upominkiem pożegnało kończącego piłkarską przygodę Wiesława Czerwińskiego. On sam zaś odpłacił im się pięknym za nadobne: jedyną bramką w derbowym pojedynku z Syrenką-Babiś. W 79. min akcja Łuca została przerwana w środku pola, piłkę otrzymał Czerwiński, pociągnął lewą stroną i chyba chciał dośrodkować do partnerów, lecz piłka zamiast do nich poszybowała w górny róg bramki źle ustawionego Maziarskiego.

Zanim do tego doszło goście, zwłaszcza w I połowie, stworzyli kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W 5. min Orzechowski mocnym strzałem z rzutu wolnego sprawdził formę Grocha. Dwie minuty później z pola karnego w kierunku bramki MKS strzelał Olcha, ale minimalnie chybił. Ten sam zawodnik jeszcze lepszą sytuację miał w 15. min. Po dwójkowej akcji z Wilkiem znalazł się na czystej pozycji i tak przymierzył, że piłka trafiła w... słupek. Po raz trzeci przed szansą Mariusz Olcha stanął w 28. min, ale posłał piłkę obok słupka. Gospodarze w pierwszych 45 minutach tylko raz poważnie zagrozili Maziarskiemu - w 25. min E. Słysz z Paszkiem rozegrali szybką akcję, ale uderzenie tego ostatniego zablokowali obrońcy gości. II część była gorsza w wykonaniu obu drużyn. Lekką przewagę osiągnęli miejscowi, lecz defensywa gości grała wyjątkowo czujnie. Przyjezdni próbowali kontrować. Jedna z nich została przerwana i skończyła się golem Czerwińskiego. Podopieczni Marka Strawy ambitnie dążyli do wyrównania, ale tylko strzał Jarocha w 83. min mógł przynieść powodzenie. Niestety dla "babisiów", piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Grocha.

Z-ak

W pozostałych meczach: Górnovia Smak-EKO - Rzemieślnik 2:0 (1:0), bramki: M. Kogut (29.), Hulbój (64.); Resovia CB Resgraph - Unia 1:0 (0:0), bramka: Kwiatkowski (85.); Wisłoka - Sokół 2:4 (2:1), bramki: Pajor (23. - samobójcza), Juszkiewicz (39.) - Szewc 2 (25. i 76.), Bieńko 2 (51. i 84.); MKP Stal - AZS WSSG Strug 1:2 (0:1), bramki: D. Polak (56.) - Grabowski (30.), Sikora (84.); Izolator - Kolbuszowianka 1:2 (1:1), bramki: Mikłoś (33.) - Górka 2 (26. i 65.); Sanovia-Geokart - Stal-Herb 1:3 (0:1), bramki: Niedziocha (49.) - Niemczyk (54.), Łuczka (64.), Kosiba (81.); Pogoń - Lechia 1:0 (1:0), bramka: Kowalczyk (26.). Mecz: Rafineria-Czarni - Aquarel Galicja nie odbył się (drużyna gości przyjechała do Jasła w 8-osobowym składzie i nie przystąpiła do gry).

V LIGA OKRĘGOWA - GRUPA RZESZOWSKA

Frekwencja jak w lecie

Dynovia - Team 5:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Hrycko 7. min, 1:1 Dubiel 26. min (karny), 2:1 M. Pyś 47. min, 3:1 M. Pyś 55. min, 4:1 Chudzikiewicz 57. min, 4:2 Hodór 71. min, 5:2 Hrycko 85. min.
Dynovia: Siry - Góra, Majda, Gierula, Chudzikiewicz (88. Łybacki) - Hadam (87. Mielniczek), Kijanka, P. Nowak, M. Pyś - Hrycko, Bucyk.
Team: Kopacz - Drozdowski, Bryła, Lis, Dubiel - Sudoł, Kopera (46. Hodór), Darłak, Zawora - Lewandowski (64. Grochowica), Gera.
Sędziował: Grzegorz Fus (Leżajsk). Żółte kartki: Góra, Gierula, Chudzikiewicz oraz Sudoł, Zawora i Lewandowski. Widzów: 800.

Pomimo panującego zimna i padającego deszczu ze śniegiem na ostatni mecz Dynovii przybyła rekordowa liczba kibiców. Ten fakt do tego stopnia zdopingował gospodarzy, że łatwo rozprawili się z wyżej notowanym przeciwnikiem. Przewaga miejscowych zaznaczyła się już na początku spotkania, a jako pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się M. Pyś, który w 4. min trafił w poprzeczkę. Co nie udało się M. Pysiowi, uczynił Hrycko, ładnym strzałem wyprowadzając Dynovię na prowadzenie. Potem mecz się wyrównał. Goście wyrównali z rzutu karnego i toczyli równorzędną walkę w środku boiska o wypracowanie przewagi. II część spotkania zaczęła się znakomicie dla gospodarzy. Po uzyskaniu prowadzenia miejscowi poszli za ciosem i po godzinie gry zdecydowanie prowadzili, mając jeszcze kolejne okazje na strzelenie bramek. Skończyło się jednak na wymianie trafień z obu stron.

Z-ak

Zbigniew Duchniak (prezes Dynovii): - Najważniejsze, że chłopcy potrafili zmobilizować się w tym ostatnim meczu, co poprawiło nieco humory miejscowych kibiców. Nie ukrywam, że liczyliśmy po rundzie jesiennej na miejsce w pierwszej piątce, ale nie wyszło. Inne drużyny też miały swoje plany. My gramy swoimi wychowankami, dalej prowadząc szkolenie młodzieży. To powinno zaprocentować w przyszłości. Zresztą Dynów jest z tego znany, że zawsze ktoś wypływa stąd na szerokie wody. Podczas przerwy zimowej jest czas na dalszą mobilizację, ale przede wszystkim na poszukanie firm i ludzi, którzy pomogliby finansowo. Gdyby to się udało, można mówić o dalszych celach. Dynów stać w przyszłości, aby mieć dobry IV-ligowy zespół.

W pozostałych meczach: Chemik - Błękitni 0:5 (0:2), Herman - Zaczernie 4:3 (2:2), Czarnovia - Jawor 3:3 (2:2), Grodziszczanka - Błażowianka 3:0 (0:0), Crasnovia - Kolejarz 2:2 (1:2), Głogovia - Piast 2:1 (0:0), Wisłok - Radomyślanka 0:2 (0:0).

Klasa A

GRUPA JAROSŁAWSKA

Błękitni P. - Dąb 3:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Bąk 25. min, 1:1 T. Hałabus 30. min, 2:1 Paweł Maziarek 53. min, 3:1 Paweł Maziarek 76. min, 3:2 Bąk 90. min.
Błękitni P.: Szul - A. Hałabus, Tworek, P. Lasota, Moskal - T. Hałabus, T. Lasota, Skowron, Piotr Maziarek - Paweł Maziarek, J. Maziarek (80. Wasiuta).
Dąb: Gamracy - G. Siemiński, P. Lonc, A. Siemiński, Malinowski - W. Lonc, Burdzy, M. Lonc, Walczak - Bąk, Boryło (58. Mamot).
Sędziował: Grzegorz Stęchły (Jarosław). Żółte kartki: T. Hałabus oraz Burdzy. Widzów: 100.

Gospodarze, choć jako pierwsi stracili bramkę, przeważali w polu i wypracowali znacznie więcej sytuacji strzeleckich niż przeciwnik. Przewaga ta nie przekładała się jednak na bramki. W wielu sytuacjach okazje te były likwidowane przez najlepszego w szeregach gości bramkarza Gamracego. Wśród miejscowych dobrą partię rozegrał Paweł Maziarek, który był autorem najładniejszego gola w meczu, zdobytego w 76. min.

(Z)

GRUPA PRZEMYSKA

Biało-Czerwoni - Duńkowice 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Ignatowicz 27. min, 1:1 Marek Pendrak 36. min (karny), 1:2 A. Chlastawa 39. min (karny), 2:2 J. Rogała 50. min, 3:2 J. Rogała 67. min, 4:2 Lorenowicz 85. min.
Biało-Czerwoni: Baran - K. Grabowski, Siara, Marek Pendrak, G. Rogała - Lorenowicz, Wielgosz, Bajor (60. Lewicki), J. Rogała - Niemiec (46. Maciej Pendrak), A. Pendrak (84. Mazur).
Duńkowice: A. Chlastawa - L. Chlastawa, A. Turko, J. Turko, K, Piwowar - Iwaniszyn (60. Marciak), Ignatowicz, Husar, Czub (70. Kuźniar) - Błaszczyk, M. Piwowar.
Sędziował: Dariusz Mazur (Przemyśl). Żółte kartki: L. Chlastawa i J. Turko. Czerwona kartka: L. Chlastawa 67. min - druga żółta). Widzów: 100.

W I części gospodarze nie mogli rozwinąć skrzydeł na śliskim i mokrym boisku, nie wypracowując sobie klarownych sytuacji strzeleckich. Goście zaskoczyli miejscowych szybką kontrą w 27. min. Później, po dwóch ewidentnych faulach, arbiter podyktował "jedenastki", bezbłędnie wykonane przez ich strzelców. Przyjezdni schodzili więc na przerwę z zapasem jednego gola. W II części miejscowi wzięli poprawkę na warunki gry, dostosowali się do nich i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 50. min Jacek Rogała wyrównał. Ten sam zawodnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a wynik ustalił Lorenowicz.

14. Tęcza Jankowice 13 4 1-1-11 21:41

Ostatni mecz w tej grupie Czarni P. - Błękitni P. rozegrany zostanie 17 listopada.

14. Viking Orły 13 6 2-0-11 16:33

PUCHAR POLSKI (1/8 na szczeblu okręgowym)

Niespodzianki w Pawłosiowie i Trójczycach

Czarni Pawłosiów - JKS 1909 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Bogonos 20. min, 1:1 Pels 64. min, 2:1 Pokorski 85. min.
Czarni P.: Peterek - J. Wikiera, Tomaszewski, Zabłocki, Frużyński - Krzeszowski (60. Pels), Maciąga (75. Pokorski), Kopkowicz, Ciechoński (62. Wiśniewski) - Kłopot, A. Wikiera.
JKS 1909: A. Kozłowski - Dudek, Mazurkiewicz, D. Kozłowski, Hawryński (46. Wąsowicz) - Wysocki. Bogonos, Mokrzyński, Pietryna - Soczek, Motyka.
Sędziował: Wojciech Tokarz (Przemyśl). Widzów: 100.

Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę wiceliderowi V ligi okręgowej. Jednak w I części miejscowi mieli kłopoty z pokonaniem A. Kozłowskiego, a dogodne okazje zmarnowali: Kłopot i A. Wikiera. W II części poszło im znacznie lepiej. Swoją szansę wykorzystali "zmiennicy": Pels i Pokorski po kilku minutach przebywania na boisku wpisywali się na listę strzelców.

(Z)

Korona Trójczyce - Leśnik Bircza 5:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Dorociak 3. min, 1:1 Baran 33. min, 2:1 Buczyński 35. min, 3:1 Banaś 70. min, 4:1 Stadnik 75. min, 5:1 Cwynar 90. min.
Korona: Przyboś - Baran, Kieryk, R. Piejko, Stadnik - Banaś, G. Piejko, Buczyński (40. Cwynar), Bomba - Oleszczuk, Homa (55. Szczygieł).
Leśnik: Janowicz - Ustjanowski, Stelmach, Grzesiak, Fronc - Paszkaniak, Dudek, Duchniak, Dorociak - Łabiak, Pankiewicz (46. Hryń).
Sędziował: Paweł Drabik (Jarosław). Widzów: 50.

Pierwsze minuty należały do gości, którzy już w 3. min uzyskali prowadzenie, a później przez kwadrans posiadali inicjatywę na boisku. Miejscowi opanowali sytuację po 20 minutach. Na bramkę gości coraz częściej ciągnęły groźne ataki. Jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie. Cała II połowa należała już do Korony, a goście ograniczali się do obrony własnej bramki. Z trzech goli, jakie miejscowi zdobyli w tym okresie, najładniejsza była zdobyta przez Mariusza Banasia, który, wykonując rzut rożny, tak zakręcił piłką, że ta bezpośrednio wpadła do siatki Janowicza.

(K. Ś.)

Skołoszów - Golbalux Wiązownica 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Jagiełłowicz 1. min, 0:2 Józefowicz 81. min.
Skołoszów: Gajda (46. Grabski) - Sułkowski, K. Kolanek, J. Sobejko (85. D. Zubrzycki), M. Sobejko - Wróbel, T. Zubrzycki, Gwóźdź, Miśko - A. Soja, Świecarz (75. Mazurkiewicz).
Golbalux: Kłak - Włoch, Mróz, Środek, Szumigraj - Jagiełłowicz, Horbowy, Józefowicz (80. Kasia), Czopik - Rokosz (60. Cetnarowicz), Gilarski.
Sędziował: Leszek Kogut (Przemyśl). Widzów: 150.

Dość nieoczekiwanie rozpoczęło się to spotkanie. Goście przeprowadzili akcję ofensywną, do centry z boku boiska doszedł Jagiełłowicz i strzałem głową wpakował piłkę do siatki gospodarzy. Miejscowi nawiązali walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem, ale mieli za mało atutów, by przebić się przez dobrze zorganizowany blok defensywny przyjezdnych. Ci z kolei, prowadząc w spotkaniu, kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, szukając okazji do kontr. Okazja nadarzyła się pod koniec meczu - celną "główką" popisał się Józefowicz.

(M. Cz.)

Hetman Laszki - Łęk Ostrów 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Szot 30. min, 1:1 Kaczmar 40. min, 1:2 Buczkowski 70. min.
Hetman: Gonciarz - P. Czerwiński, Zawitkowski, J. Czerwiński, A. Kuta - Bielec, Wójtowicz, K. Czerwiński, Pik (46. Drozd) - B. Kuta, Kaczmar.
Łęk: Kozioł - Storek, Sebastainka, Słysz, Sawuła - Kosiński, Kwaśny, Szot, Buczkowski - Madycki, Michalik.
Sędziował: Denis Rokita (Przemyśl). Żółta kartka: Sawuła. Widzów: 100.

Przez pół godziny przeciwnicy szukali sposobu na zdobycie przewagi w środku pola. Zdobyli ją goście po bramce Mirosława Szota. Gospodarze, chcąc wyrównać, ruszyli do przodu, pozostawiając więcej miejsca do akcji kontrujących. Buczkowski i Kosiński skorzystali z tych okazji, lecz nie sfinalizowali ich celnymi strzałami, choć w kilku przypadkach znajdowali się sam na sam z Gonciarzem. Miejscowi wyrównali w 40. min, lecz dalsze ich zapędy w II połowie nie kończyły się sukcesem. Goście, podobnie jak przed przerwą, dalej marnowali pozycje strzeleckie. Dopiero akcja w 70. min powiodła się. Miejscowi mogli wyrównać. Po błędzie Kozioła, do piłki doszedł Wójtowicz, ale mając pustą bramkę fatalnie przestrzelił z 7 m.
(M. Sz.)

Promyk Urzejowice - Zorza Zarzecze 5:1 (2:1)
Bramki: 0:1 Mikołajek 18. min, 1:1 M. Sas 30. min, 2:1 Adamski 43. min, 3:1 Adamski 62. min, 4:1 M. Sas 78. min, 5:1 Z. Sas 88. min.
Promyk: Hejnosz - P. Drabik, Rymarz, R. Gonciarz, K. Gonciarz - Z. Sas, Partyka, Białogłowski, Adamski - M. Sas, Furtak.
Zorza: Kucab - D. Szczepański, Nowosiad, Kiszka, L. Szczepański - Gujda, Cząstka, Kasperski, Sawa - Mikołajek, Malinowski.
Sędziował: Jacek Marek (Radymno). Widzów: 200.

W początkowych minutach przewaga była po stronie gości i to oni zdobyli prowadzenie. Gospodarze pozbierali się szybko i jeszcze do przerwy strzelili przyjezdnym dwa gole. Po zmianie stron ponownie zaatakowali piłkarze Zorzy, ale tym razem nie udało się im zaskoczyć Hejnosza. Odpowiedź na te ataki ze strony Promyka nastąpiła po kwadransie gry. Powodzeniem zakończyły się trzy składne akcje. Bramkowe żniwo zakończył Zbigniew Sas, zdobywają w 88. min najładniejszą bramkę meczu.

(Z)

Czarni Oleszyce - Zdój Horyniec 2:9 (2:5)
Bramki: 0:1 Mariusz Urban 8. min, 0:2 Mariusz Urban 16. min, 0:3 Mariusz Urban 19. min, 0:4 Szczygieł 27. min, 1:4 Cisek 35. min, 1:5 D. Mazur 38. min, 2:5 Węgrzyn 43. min, 2:6 W. Rogowski 52. min (karny), 2:7 Smoliński 66. min, 2:8 Szczygieł 76. min, 2:9 Marcin Urban 83. min.
Czarni: Hnat - Kość, Kuźniar, D. Urbaniak, Presz - Węgrzyn, Horeczy, Cisek, G. Paryniak - Nyczaj (46, Sikora), Solarczyk (46. Cybulski).
Zdrój: W. Rogowski - Szymeczko (46. Marcin Urban), D. Mazur, M. Rogowski, Smoliński - Serafin, G. Mazur, Szczygieł, Mariusz Urban - Husiatyński, D. Rogowski.
Sędziował: Grzegorz Stępak (Przeworsk). Widzów: 50.

Gospodarzom nie udało się zrehabilitować za ostatnią ligową porażkę (0:10), jakiej doznali przed tygodniem w Horyńcu. Festiwal strzelecki w drużynie gości zaczął Mariusz Urban, a odmłodzony zespół Czarnych zdołał się "odgryźć" tylko dwukrotnie i to do przerwy. Po zmianie stron całkowicie oddał inicjatywę przejezdnym.

(K. S.)

Cresovia Kalników - Czuwaj Przemyśl 4:7 (1:4)
Bramki: 0:1 Duński 4. min, 0:2 Danielak 16. min, 0:3 Danielak 18. min, 0:4 Kilian 28. min, 1:4 R. Polny 43. min, 2:4 J. Polny 47. min, 2:5 Duński 65. min, 3:5 R. Polny 70. min, 3:6 Duński 76. min, 3:7 Danielak 85. min, 4:7 Solarczyk 90. min.
Cresovia: Borycki - S. Łuka, Dacko, Ferków, M. Polny - Grabas, R. Polny, J. Polny (70. Kalawski), Hajduk (46. A. Łuka) - Solarczyk, Sękowski.
Czuwaj: Kurosz - Mach, Gawlik, Hadała (61. Klepacki), Harłacz - Kilian, Ekiert (46. Moszkowicz), Kijanka (46. Broda), Lisak - Duński, Danielak.
Sędziował: Andrzej Papciak (Jarosław). Żółte kartki: Ferków, J. Polny oraz Hadała i Duński. Czerwona kartka: Ferków (81. min - druga żółta). Widzów: 50.

Goście rozpoczęli w szybkim tempie, a nieco stremowani gospodarze już w pierwszych dwóch kwadransach stracili aż cztery gole. Miejscowi najlepszy okres mieli tuż przed przerwą i w pierwszych 20 minutach II połowy. Wówczas nawiązali wyrównaną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Później duet: Duński - Danielak zrobił "swoje", a na osłodę kalnikowianom pozostał gol Solarczyka.

(S. Ł.)

Juvenia Cieszanów - Unia Łukawiec 1:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Michalik 35. min, 0:2 Gudzik 40. min (karny), 0:3 Kolano 60. min, 0:4 Michalik 75. min, 0:5 K. Powroźnik 80. min, 0:6 Sopel 85. min, 1:6 W. Batycki 88. min.
Juvenia: Czarniecki - Kopciuch, Witko, S. Mazurkiewicz, Makuch (70. Batycki) - Pata, Welc, D. Mazurkiewicz (46. Horoszko), Winogradzki - Herda, Marciniszyn (75. Ciećkiewicz).
Unia: Goniak - K. Powroźnik, Lada, G. Powroźnik, Gudzik - Furgała, Frankowski, Kolano, Michalik - Sopel, Szyk.
Sędziował: Maciej Gumiński (Jarosław). Żółte kartki: Witko, Kopciuch, Welc oraz G. Powroźnik. Czerwona kartka: Szyk (65. min). Widzów: 100.

Początek meczu nie zapowiadał klęski gospodarzy. Miejscowi uzyskali przewagę w polu. Najlepszą okazję zmarnował w 25. min Pata, który będąc sam na sam z Goniakiem posłał piłkę obok słupka. Dość przypadkowy był gol, dający prowadzenie Unii. Michalik strzelił w kierunku bramki Czarnieckiego i po jego błędzie piłka znalazła drogę do siatki. 5 minut później faul w polu karnym Witki na Szyku zakończył się rzutem karnym. Miejscowi po utracie trzeciego gola stracili wiarę w odniesienie zwycięstwa, całkowicie oddając inicjatywę gościom.

(T. K.)

Sokół Sieniawa - Orzeł Przeworsk 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Kornafel 20. min, 1:1 Styś 28. min, 1:2 Wołowiec 55. min.
***
Mecz: Strumyk Hawłowice - Żurawianka na prośbę gospodarzy nie odbył się.

Uwaga piłkarscy kibice: w przyszłym numerze dokonamy podsumowania piłkarskiej jesieni sezonu 2002/2003 a za dwa tygodnie przedstawimy zweryfikowane tabele wszystkich grup rozgrywkowych.

Halowa piłka nożna

Integracyjny turniej
9 i 10 listopada w przemyskiej hali odbył się po raz piąty piłkarski turniej dla młodzieży polskich szkół z Ukrainy.

Turniej zorganizowany został przez przemyski oddział organizacji "Wspólnota Polska". W imprezie uczestniczyli uczniowie z dwóch lwowskich szkół (nr 10 i 24) oraz reprezentanci szkół z: Drohobycza, Sambora, Mościsk, Sąsiadowic i Tarnopola. Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym" mecz i rewanż.
Oto wyniki: Lwów "10" - Lwów "24" 5:0 i 2:0, Drohobycz - Mościska 0:0 i 1:0, Sąsiadowice - Sambor 1:3 i 1:0, Tarnopol - Lwów "10" 1:3 i 2:1, Lwów "24" - Drohobycz 1:4 i 0:0, Mościska - Sąsiadowice 2:3 i 0:0, Sambor - Tarnopol 1:3 i 0:1, Lwów "10" - Drohobycz 1:0 i 0:0, Mościska - Lwów "24" 3:0 i 0:0, Tarnopol - Sąsiadowice 1:0 i 3:0, Sambor - Lwów "10" 0:0 i 1:2, Drohobycz - Tarnopol 1:5 i 0:2, Lwów "24" - Sąsiadowice 0:2 i 2:0, Mościska - Sambor 2:5 i 0:0, Sąsiadowice - Lwów "10" 0:0 i 0:1, Tarnopol - Lwów "24" 5:0 i 4:0, Sambor - Drohobycz 0:0 i 0:0, Lwów "10" - Mościska 1:0 i 2:1, Drohobycz - Sąsiadowice 1:0 i 1:0, Mościska - Tarnopol 0:1 i 0:3.

7. Lwów "24" 12 2 1:36

Zwycięski zespół z Tarnopola otrzymał puchar oraz sprzęt sportowy, a pozostałe ekipy dyplomy i sprzęt sportowy. Uczestnicy turnieju zwiedzili Przemyśl, a podczas Święta Niepodległości wzięli udział w uroczystościach pod Pomnikiem Orląt Przemyskich.

Z-ak

Żurawica otworzyła podwoje

Oddana do użytku wiosną br. hala sportowa w Żurawicy zaczyna przyjmować i organizować imprezy sportowe. Jako pierwsi gościli w niej juniorzy starsi. W turnieju wystartowało 5 zespołów: Czuwaj Przemyśl, Kamax Kańczuga, MKS Lubaczów, Żurawianka oraz juniorzy młodsi Krzysztofa Sugiera, reprezentujący przemyską Polonię.
Oto wyniki: Polonia - Żurawianka 5:0, Czuwaj - MKS L. 0:0, Polonia - MKS L. 2:0, Czuwaj - Kamax 3:1, MKS L. - Kamax 3:1, Żurawianka - Czuwaj 1:7, Polonia - Kamax 2:2, MKS L. - Żurawianka 5:0, Polonia - Czuwaj 3:1, Żurawianka - Kamax 0:5. W turnieju zwyciężyli juniorzy młodsi Polonii (10 pkt.) przed Czuwajem (7 pkt.), MKS L. (7 pkt.), Kamaxem (4 pkt.) i miejscową Żurawianką (0 pkt.).

Z-ak

Prawdziwi oldboje
16 listopada w przemyskiej hali odbędzie się VII Międzynarodowy Piłkarski Turniej im. Jerzego Tchórzewskiego i Andrzeja Antosyka. W turnieju wezmą udział zespoły: Karpat Lwów, Radio Taxi Rzeszów, Czuwaju i Publikatora. Charakterystyczne, że w tegorocznym turnieju wezmą udział prawdziwi piłkarscy oldboje - zawodnicy, którzy ukończyli 45. rok życia. W turnieju, rozgrywanym od g. 8 do 14 jako goście zapowiedzieli się Grzegorz Lato i Jan Domarski.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny