Poznaliśmy najistotniejsze plany inwestycyjne Powiatu Przemyskiego na 2022 rok

Łukasz Solski
Łukasz Solski
- Nie posiadając kredytów, nie mamy zadłużenia. To nam daje pewien rodzaj komfortu - mówi Jan Pączek.
- Nie posiadając kredytów, nie mamy zadłużenia. To nam daje pewien rodzaj komfortu - mówi Jan Pączek. M. Dachnowicz
Udostępnij:
Rada Powiatu Przemyskiego uchwaliła jednogłośnie budżet na 2022 rok. Dochody wyniosą 63 mln 350 tys. zł, a wydatki 64 mln 675 tys. zł. Deficyt pokryją przychody z niewykorzystanych środków otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Starosta przemyski Jan Pączek prezentując najważniejsze założenia uchwały budżetowej, na samym wstępie podkreślił dobre rezultaty, będące efektem dotychczasowej polityki finansowej prowadzonej przez powiat.

- Dzisiaj pokazuje ona swoje zalety. Nie mamy żadnego zadłużenia. Łatwiej nam będzie zarządzać budżetem, wprowadzając np. nowe zadania, poprzez zabezpieczanie własnego wkładu przy sięganiu po środki zewnętrzne. Mam tu na myśli program Polski Ład, ale też i inne, z których będziemy chcieli w roku 2022 korzystać. Nie posiadając kredytów, nie mamy zadłużenia. To nam daje pewien rodzaj komfortu. Choć niepokoi nas bardzo rozpędzająca się inflacja. Drastyczne podwyżki cen na paliwo, energię, gaz czy usługi – powiedział Jan Pączek.

Starosta przedstawił najistotniejsze plany inwestycyjne na 2022 rok.

- Zaplanowaliśmy wzorem lat ubiegłych remont 4 mostów powiatowych wykonanych zasobami własnymi Zarządu Dróg Powiatowych, w Brylińcach, Nienadowej, Drohobyczce i Woli Korzenieckiej na łączną kwotę 1 mln 600 tys. zł. Cząstkowe remonty na drogach powiatowych na kwotę 1 mln 260 tys. zł, na remont dachu w DPS-ie w Huwnikach na kwotę 423 tys. zł. W ramach wydatków majątkowych zaplanowaliśmy natomiast przebudowę trzech dachów naszych obiektów na kwotę 555 tys. zł, co stanowi 10 proc. kosztów całego zadania. Kwota 5 mln zł, którą mamy przyznaną w ramach pierwszego naboru do Polskiego Ładu nie została jeszcze wprowadzona do budżetu. Wprowadzimy ją dopiero po otrzymaniu właściwej promesy, tj. po wyłonieniu wykonawcy zadania, bo tak zakłada procedura. Wówczas w budżecie po stronie dochodów będziemy mieć prawie 70 mln – powiedział Pączek.

W tegorocznym budżecie Powiatu Przemyskiego znalazły się także środki na przebudowę dróg powiatowych. To kwota 1 mln zł z udziałem innych jednostek – głównie gmin oraz 2 mln 600 tys. zł na działania zmierzające do odbudowy infrastruktury drogowej zniszczonej podczas powodzi w 2020 r.

Wykonywane są dokumentacje projektowe na budowę mostu na rzece San w miejscowości Chałupki Dusowskie oraz na przebudowę dróg: Bircza-Nienadowa oraz Dubiecko-Sielnica, na które to zadania zostaną złożone wnioski do rządowego funduszu Polski Ład.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: Poznaliśmy najistotniejsze plany inwestycyjne Powiatu Przemyskiego na 2022 rok - Nowiny

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie