Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Przemyślu w roku szkolnym 2024/2025. Zobacz, gdzie możesz je znaleźć

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Przemyślu. Gdzie możesz zapisać dziecko?
Przedszkola w Przemyślu. Gdzie możesz zapisać dziecko? mikanaka
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Aby to zrobić możesz zapisać je do jednego z przedszkoli w Przemyślu. Przejrzyj adresy placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także o tym, kiedy rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę, a także jak ważne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło naukę życia w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola może iść dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego ma rocznikowo ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach możliwe jest, że ma ukończone zaledwie 2,5 roku, zdecydować o tym może placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Przemyślu?

Procesy rekrutacyjne w przedszkolach zaczynają się zazwyczaj w pierwszym kwartale roku, w lutym i marcu. Jest to uzależnione od danej placówki. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różniące się od siebie procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie są ustalane odgórnie i zapisane w ustawie, te drugie zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdej placówce mogą być odmienne.

Jak wyglądają zasady rekrutacji i gdzie można je znaleźć?

Przedszkola niepubliczne w Przemyślu działają według przepisów, które określono w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które uczęszczały do wybranego przedszkola wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Więcej informacji na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 znajdziesz na stronie internetowej albo bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy bądź w formie tradycyjnej, czyli przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Przemyślu możesz uzyskać na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria w procesie rekrutacyjnym w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy warto zapisywać dziecko do przedszkola w Przemyślu?

Nauka w przedszkolu pozostaje ogromnie istotna w kontekście rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do nauki w szkole. Do tego, dziecko uczęszczając do przedszkola nabiera umiejętności życia w grupie. Następuje u niego rozwój w zakresie społecznym i związanym z emocjonalnością. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwoju umiejętności z obszaru motoryki. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych umyć zęby, jeść, ubierać się, grać w piłkę, rysować. Zabawa w większym gronie pomaga w przyswajaniu takich zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatia wobec innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Przemyślu

Poniżej znajdują się wizytówki przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i znajdź wszystkie przedszkola w Przemyślu

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto