Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przemyscy radni przyjęli stanowisko o wyższych dodatkach motywacyjnych dla nauczycieli

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Radni miejscy w Przemyślu zwrócili się do prezydenta miasta o zwiększenie w budżecie puli pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli
Radni miejscy w Przemyślu zwrócili się do prezydenta miasta o zwiększenie w budżecie puli pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli Canva / zdj. ilustracyjne
Rada Miejska w Przemyślu przyjęła stanowisko w sprawie zwiększenia w budżecie miejskim puli pieniędzy przeznaczonych na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. Zostanie ono przekazane m.in. prezydentowi Przemyśla.

Podjęcie stanowiska zaproponowała grupa radnych z klubów Prawa i Sprawiedliwości, Naszego Przemyśla oraz radni niezależni. W głosowaniu inicjatywę tę poparli wszyscy radni uczestniczący w obradach, a więc również z klubów Platformy Obywatelskiej, Wspólnie dla Przemyśla, Regia Civitas. W sesji uczestniczyło 17 z 23 radnych miejskich.

"Rada Miejska w Przemyślu wyraża przekonanie, że środki przeznaczone na dodatki motywacyjne dla nauczycieli pracujących w przemyskich placówkach oświatowych są rażąco niskie. W świetle powyższego konieczne jest ujęcie w przyszłorocznym budżecie miasta zdecydowanie większej kwoty dla dyrektorów szkół, którymi może dysponować kadra kierownicza placówek oświatowych, w ramach środków finansowych przeznaczonych na dodatki motywacyjne dla nauczycieli zatrudnionych w przemyskich placówkach" - argumentują radni w przyjętych stanowisku.

Jak dalej twierdzą radni:

"W piśmie od członków rad pedagogicznych (...), skierowanym między innymi do radnych można przeczytać, że wyrażone jest niezadowolenie ze stawki dodatku motywacyjnego, który jest przyznawany nauczycielom w Przemyślu. Autorzy pisma wskazują, że w 2022 roku dodatek średnio na jednego nauczyciela w Przemyślu był nawet około 6-7-krotnie mniejszy niż w niektórych gminach w powiecie przemyskim. Dla przykładu, w piśmie wskazuje się, że dodatek średnio na jednego nauczyciela w Przemyślu to 38 zł, w Medyce 250 zł, natomiast w Gminie Przemyśl ok. 200 zł".

"Uważamy, że brak podwyżki tego dodatku od przyszłego roku będzie w dalszym ciągu niesprawiedliwy dla nauczycieli przemyskich placówek oświatowych, którzy zasługują na to, aby był zdecydowanie wyższy. Jest to także degradacja oczekiwań nauczycieli, tym bardziej w porównaniu z innymi gminami Ziemi Przemyskiej, gdzie jest on większy. Nie mamy wątpliwości, że w ten sposób w gminach ościennych bardziej dowartościowuje się nauczycieli i docenia się ich pracę" - twierdzą radni.

Jak dodają:

"Nasze stanowisko w tej sprawie jest zdecydowane. Uważamy, że powinno się ująć kilkakrotnie większą w porównaniu do lat poprzednich kwotę przeznaczoną na dodatki motywacyjne w przyszłorocznym budżecie i od stycznia 2024 roku powinny być o wiele większe stawki dla naszych nauczycieli".

W głosowaniu stanowisko poparło siedemnaścioro radnych (wszyscy uczestniczący w sesji):

  • z klubu Prawa i Sprawiedliwości:Maciej Kamiński, Andrzej Berestecki, Daniel Dryniak, Wojciech Rzeszutko,
  • z klubu Nasz Przemyśl: Bogumiła Nowak, Janusz Zapotocki,
  • z klubu Regia Civitas: Robert Bal, Bartłomiej Barczak, Małgorzata Gazdowicz,
  • z klubu Platformy Obywatelskiej: Paweł Kaniecki, Ewa Sawicka,
  • z klubu Wspólnie dla Przemyśla: Mirosław Majkowski, Tomasz Leszczyński, Mariusz Piwko,
  • radni niezależni: Grażyna Stojak, Jerzy Krużel, Dariusz Lasek.

Sześcioro radnych nie uczestniczyło w sesji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przemyscy radni przyjęli stanowisko o wyższych dodatkach motywacyjnych dla nauczycieli - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto