Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu: boję się o swoje życie i zdrowie, podjąłem odpowiednie kroki prawne [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Dzisiejsza konferencja Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu.
Dzisiejsza konferencja Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu. Archiwum
- Podjąłem kroki prawne w związku z falą hejtu, który wylał się na mnie po piątkowej sesji — twierdzi Maciej Kamiński, nowy przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu. Dzisiaj w tym mieście odbyła się konferencja prasowa radnych miejskich PiS oraz wicemarszałka podkarpackiego Piotra Pilcha.

- Sprawa zmian w Przemyślu, do których doszło podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej, odbiła się szerokim echem w całej Polsce - twierdzi Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

W piątek wieczorem, podczas obrad nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, zmieniono przewodniczącego Rady Miejskiej, dwóch wiceprzewodniczących oraz przewodniczących prawie wszystkich komisji. Władzę w radzie straciła dotychczasowa koalicja, czyli radni Koalicji Obywatelskiej oraz Wspólnie dla Przemyśla (dawny Kukiz'15). Teraz rządzą kluby Prawa i Sprawiedliwości, Regii Civitas i Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Ta zmiana została zauważona w Polsce, co cieszy. Wyłoniła się nowa większość, do tej pory opozycyjna. Nie zawiązaliśmy jednak żadnej koalicji, nie podpisaliśmy porozumienia czy umowy — twierdzi Pilch.

Jednak zmiany komentowane są również negatywnie. Wiesław Buż, poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Rzeszowa oraz przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD na Podkarpaciu zwrócił się do przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego o zawieszenia w funkcji członków Janusza Zapotockiego i Tomasza Kulawika, radnych z Przemyśla. Powód? Zawarcie koalicji w przemyskiej radzie miejskiej, m.in. z radnymi Prawa i Sprawiedliwości.

Czarzasty jeszcze wczoraj, w licznych wypowiedziach, stwierdził, że Zapotocki i Kulawik zostali już zawieszeni i rozpocznie się procedura usunięcia ich z partii.

Wczoraj odbyła się również w Przemyślu konferencja prasowa działaczy stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska. Zażądali oni, aby Maciej Kamiński (radny PiS, przewodniczący Rady Miejskiej) oraz radna Monika Różycka (niezależna, dawniej w Kukiz'15) zrezygnowali z mandatów radnych.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej radny Kamiński stwierdził, że ze względu na ogromną falę hejtu i mowy nienawiści skierowanych w stosunku do niego, podjął kroki prawne, zawiadamiając organy ścigania. Dotyczy to również poniedziałkowej konferencji Młodzieży Wszechpolskiej w Przemyślu, w której, zdaniem Kamińskiego, przekroczono granicę ingerencji w życie prywatne.

- Ataki są od dłuższego czasu i coraz poważniejsze. Boję się o swoje życie i zdrowie oraz swojej rodziny, podjąłem odpowiednie kroki prawne - twierdzi Kamiński.

ZOBACZ TEŻ
15 osób oskarżonych za czerpanie korzyści z nierządu. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Rzeszowie:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto