Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sporo unikatowych fotografii napłynęło do organizatorów projektu "Historie [nie]zapomniane" w Przemyślu [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Zdjęcia Przemyśla i osób związanych z miastem, nadesłane na projekt "Historie [nie]zapomniane" publikujemy za zgodą jego organizatorów.
Nz. okolice Kamiennego Mostu.
Zdjęcia Przemyśla i osób związanych z miastem, nadesłane na projekt "Historie [nie]zapomniane" publikujemy za zgodą jego organizatorów. Nz. okolice Kamiennego Mostu. Projekt "Historie [nie]zapomniane"
Domowe archiwa fotograficzne często zawierają bezcenne zdjęcia. Przekonali się o tym organizatorzy historycznego projektu "Historie [nie]zapomniane", który realizowany jest przez uczniów technikum reklamy w Specjalnym Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Przemyślu.

Kiosk, zdaje się "Krakus" przy Kamiennym Moście, a obok budka z lodami. Dopiero powstające osiedla XXX-lecia PRL-u, czyli dzisiejsze Kmiecie. Dawny dworzec autobusowy na Pl. Dąbrowszczaków (dzisiaj Pl. Legionów), odgruzowywanie centrum Przemyśl (ul. Jagiellońska) w 1951 r. - to tylko niektóre "perełki" fotograficzne, które napłynęły na projekt "Historie [nie]zapomniane", realizowany przez uczniów technikum reklamy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Przemyślu.

Celem projektu jest zebranie skanów i fotokopii zdjęć, dokumentów i innych przedmiotów oraz - o ile to możliwe - z historią dotyczącą tych przedmiotów.

Organizatorzy otrzymali również skany dawnych dokumentów, m.in. świadectw, patentów, umów. Niektóre mają nawet 100 lat.

Nadal można przekazywać swoje fotografie. Liczy się każde zdjęcie, klisza, slajd, dokument lub przedmiot, który ma wartość historyczną, a zwłaszcza można dopisać historię. Np. kto jest na zdjęciu, kim był, w jakich okolicznościach została zrobiona fotografia, co zawierają dokumenty itd.

- Materiały zostaną zeskanowane lub sfotografowane, a następnie obrobione cyfrowo. Potem wraz z cyfrowymi
kopiami zostaną one zwrócone właścicielom

- zapewniają organizatorzy projektu.

Pomóc może każdy. Jak? Przynosząc materiały do sekretariatu SOSW nr 3 w Przemyślu ul. Kapitulna 4 od poniedziałku do piątku w godz. 9-14.

Materiały zostaną opublikowane na stronie internetowej, mediach społecznościowych i wystawie. Być może jeszcze w maju uda się uruchomić pierwszą wystawę plenerową.

Nie tylko zdjęciami można pomóc w projekcie. Wsparciem są również dowolnej wysokości datki, które można wpłacać przez portal zrzutka.pl. Link do zbiórki.

Organizatorzy konkursu udzielają się przy nim charytatywnie.

Projekt odbywa się pod medialnym patronatem gazety codziennej Nowin oraz portali NaszeMiasto.pl i Nowiny24.pl.

Zdjęcia Przemyśla i osób związanych z miastem, nadesłane na projekt "Historie [nie]zapomniane" publikujemy za zgodą jego organizatorów.
Nz. okolice Kamiennego Mostu.

Sporo unikatowych fotografii napłynęło do organizatorów proj...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto