Nowiny/PAP
UKS "Tempo-5" Przemyśl
Reprezentanci Polski zdobyli 6 medali mistrzostw Europy juniorów młodszych, które rozegrano w dniach 4-7 lipca w Jerozolimie. Marek Gawenda wywalczył złoto w skoku o tyczce, a Marek Zakrzewski wygrał bieg na 100 m i pobił rekord Polski juniorów. Anna Kicińska z Przemyśla zdobyła brązowy medal w rzucie dyskiem.

Anna Kicińska (UKS "Tempo-5" Przemyśl) czterokrotnie poprawiała rekord życiowy w rzucie dyskiem. Polka najlepszy wynik uzyskała w piątej próbie - 46,60 m, co pozwoliło jej na zdobycie brązowego medalu. Wygrała Niemka Curly Brown (50,64), a druga była Francuzka Princesse Hyman wynikiem 50,27 m.

Klasyfikację medalową mistrzostw Europy U18 wygrali Brytyjczycy. Polacy zajęli dziewiąte miejsce z dorobkiem 6 krążków: 2 złotych, srebrnego i 3 brązowych.