Święto biegania w Przemyślu, czyli Przemyska Dycha 2015 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Łukasz Solski
Szymon Kulka z czasem 0:31:39.6 wygrał bieg uliczny na dystansie 10 km "Przemyska Dycha". To trzeci z rzędu jego triumf. Kulka jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy i Polski oraz młodzieżowym mistrzem kraju na 10000 m. Drugi linię mety minął Myhajło Iweruk (0:32:10.0), a trzeci Robert Głowala (0:33:08.0). W gronie kobiet zwyciężyła Lilia Fiskowicz (0:35:51.6). Tuż za nią finiszowały Angelika Mach (0:36:05.4) i Matylda Kowal (0:37:04.2). W sumie bieg ukończyło 619 osób z całej Polski i nie tylko. Nagrody rozdano w kilkunastu kategoriach, w tym dla osób niepełnosprawnych na wózkach.