Szachy - Mistrzowie Podkarpacia

ŻP
Reprezentacja Gimnazjum nr 4 w Przemyślu (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich) zajęła 1. miejsce w Mistrzostwach Gimnazjów Województwa Podkarpackiego w szachach.

Przemyski zespół, którego opiekunem jest Wojciech Kamiński, występował w składzie: Anna Perduta, Piotr Kawa, Mateusz Władyka i Lech Kaweński. Turniej mistrzowski odbył się w Rudniku nad Sanem. Za szachistami z Przemyśla, którzy zdobyli 37 pkt., uplasowali się: 2. Gimnazjum Brzozów - 34 pkt., 3. Gimnazjum Umieszcz - 28,5 pkt., 4. Gimnazjum Jasło - 28,5 pkt., 5. Gimnazjum Nowa Sarzyna - 26,5 pkt., 6. Gimnazjum Rudnik n. Sanem - 22,5 pkt. W turnieju startowało 12 zespołów.

Przemyskie Talenty

30 listopada odbył się już piąty turniej szachowy z cyklu Przemyskie Talenty 2002 - 2003. Zwyciężył w nim Marcin Muc - 7 pkt. przed M. Władyką - 6 pkt., M. Rogalskim - 5 pkt., M. Grodeckim - 5 pkt., A. Perdutą - 5 pkt. i P. Kawą - 4 pkt.

Po tym turnieju kolejność czołówki cyklu przedstawia się następująco: 1. M. Muc - 30 pkt., 2. P. Kawa - 21,5 pkt., 3. L. Piętal - 20,5 pkt., 4. M. Grodecki - 18,5 pkt., 5. D. Gilowski - 18 pkt., 6. T. Woźny - 18 pkt. Wszyscy wymienieni są zawodnikami Sportowo-Kulturalnego Klubu Szachowego działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu. Na liście startujących w cyklu sklasyfikowanych jest 40 szachistów.