Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Takie zachowania są wstępem do alkoholizmu. W tych sytuacjach trzeba zachować czujność

Joanna Gólczyńska
Joanna Gólczyńska
Alkoholizm to bardzo podstępna choroba, która rozwija się latami, dlatego tym trudniej rodzinie i bliskim dostrzec pierwsze niepokojące objawy. Osoby mierzące się z pierwszą fazą uzależnienia skrzętnie wypierają i ukrywają swoją przypadłość przed otoczeniem. Istnieje jednak pewna grupa zachowań, które pomagają wykryć alkoholizm na wczesnym etapie. Sprawdź na kolejnych slajdach galerii na co zwrócić uwagę.
Alkoholizm to bardzo podstępna choroba, która rozwija się latami, dlatego tym trudniej rodzinie i bliskim dostrzec pierwsze niepokojące objawy. Osoby mierzące się z pierwszą fazą uzależnienia skrzętnie wypierają i ukrywają swoją przypadłość przed otoczeniem. Istnieje jednak pewna grupa zachowań, które pomagają wykryć alkoholizm na wczesnym etapie. Sprawdź na kolejnych slajdach galerii na co zwrócić uwagę. pixabay
Alkoholizm to bardzo podstępna choroba, która rozwija się latami, dlatego tym trudniej rodzinie i bliskim dostrzec pierwsze niepokojące objawy. Osoby mierzące się z pierwszą fazą uzależnienia skrzętnie wypierają i ukrywają swoją przypadłość przed otoczeniem. Istnieje jednak pewna grupa zachowań, które pomagają wykryć alkoholizm na wczesnym etapie. Sprawdź na co zwrócić uwagę.

Alkohol towarzyszy nam w wielu życiowych sytuacjach. Sięgamy po niego przy okazji ważnych uroczystości, świętowania sukcesu czy aby zrelaksować się z przyjaciółmi. Nierzadko zapominamy jak uzależniający i niebezpieczny jest dla zdrowia. Alarmujące są dane z WHO. Spożycie alkoholu w Polsce przekracza średnią w Unii Europejskiej, a z roku na rok konsumpcja tego typu substancji wzrasta. Szacuje się, że na jednego dorosłego mieszkańca przypada ok. 12,5l czystego alkoholu rocznie.

Takie zachowania są wstępem do alkoholizmu. W tych sytuacjach trzeba zachować czujność

Osobom postronnym objawy uzależnienia od alkoholu kojarzą się przede wszystkim z silnym głodem alkoholowym i brakiem kontroli nad piciem, agresją, problemami z pamięcią czy pogorszeniem wyglądu. Tymczasem pierwsze symptomy, że bliska nam osoba ma problem, są o wiele bardziej subtelne i trudno je rozpoznać. Tym bardziej, że osoba w pierwszej fazie nałogu rzadko prosi o wsparcie.

Takie zachowania są wstępem do alkoholizmu. Sprawdź w naszej galerii, w jakich sytuacjach trzeba zachować czujność:

Przeczytaj także:
Te rośliny odstraszają kleszcze. Takie kwiaty i zioła warto posadzić na działce

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Takie zachowania są wstępem do alkoholizmu. W tych sytuacjach trzeba zachować czujność - Gazeta Pomorska

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto