Anna Kicińska z Przemyśla zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski

Tomasz Ryzner
Anna Kicińska w pchnięciu kulą cztery razy uzyskiwała wynik powyżej 15 metrów
Anna Kicińska w pchnięciu kulą cztery razy uzyskiwała wynik powyżej 15 metrów Tempo 5 przemyśl facebook
Osiem medali zdobyli sportowcy z Podkarpacia podczas Mistrzostw Polski Juniorów U’18. Złoto przypadło w udziale Annie Kicińskiej (UKS Tempo 5 Przemyśl) w rzucie dyskiem oraz Kacprowi Gołąbkowi (Stal Nowa Dęba) w chodzie na 10 000 m

Anna przywiozła z Bielska-Białej dwa medale. Najpierw wywalczyła srebro w pchnięciu kulą. Uzyskała rezultat 15.21 m i przegrała jedynie z wyżej notowaną Julią Michałowską (Tempo Kęty, 15.66).

– Gratulacje dla Julki, którą zresztą stać na jeszcze lepsze wyniki – ocenia przemyślanka. – Cztery razy pchałam powyżej piętnastu metrów, a przecież ostatnio rzadko trenowałam kulę.

Zawodniczka znad Sanu niedawno zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w rzucie dyskiem, w krajowym czempionacie była murowaną faworytką i pewnie zdobyła złoto. W najlepszej próbie uzyskała wynik 46.01 i następną rywalkę wyprzedziła o blisko 6 metrów.

- Jestem zadowolona z wyników, a same mistrzostwa też były fajnie zorganizowane. Jeśli miałabym się do czegoś przyczepić, to może do medali, które były jakby skromniejsze niż w poprzednich latach. Ale to szczegół. Najważniejsze, że zdobyłam te medale, mam satysfakcję ze startu i mogę chwilę odpocząć - powiedziała Anna Kicińska.

Anna ma teraz urlop, ale leniuchować nie zamierza. W najbliższą sobotę uda się do podjarosławskiej Muniny. Tam weźmie udział w zawodach Nordic Walking. Wystartuje na dystansie 5 kilometrów.

– To tak w ramach rekreacji. W sierpniu wrócę do mocniejszych treningów i będę startować w mityngach – dodała przemyślanka.

W dobrych nastrojach z zawodów wrócili też Kacper Gołąbek i Kacper Łuc, chodziarze Stali Nowa Dęba. Byli faworytami i nie dali szans konkurencji na dystansie 10 000 metrów. Było dokładnie tak samo jak w lutym, podczas halowych mistrzostw Polski w Rzeszowie (5 000 m); mistrzem został Gołąbek, wicemistrzem Łuc.

Dwa srebra zdobyli zawodnicy Stali Stalowa Wola. Wicemistrzem został Jakub Krasowski, który w skoku wzwyż uzyskał równo 2 metry, oraz Natalia Cygan, która wpadła druga na metę w biegu na 1500 metrów. Ostatni srebrny krążek dla naszego regionu wywalczyła Julia Szczepanik (UKS Tempo 5), która zrobiła to w biegu na 400 m przez płotki. Adrian Pempuś, jej klubowy kolega, stanął na najniższym stopniu podium po biegu na 2000 m z przeszkodami.

Osiem medali dało naszemu województwu 7. miejsce w kraju. Wygrało woj. mazowieckie (8-8-2). UKS Tempo 5 Przemyśl w klubowej klasyfikacji medalowej zajął 9., a w punktowej 10. pozycję w Polsce. W obu klasyfikacja najlepsza była Stal Ostrów.

Wyniki: chłopcy,
chód sportowy, 10 000
, 1. Kacper Gołąbek (48:56.86), 2. Kacper Łuc (obaj Stal Nowa Dęba, 49:38.71), 3. Kacper Drobik (Athletics Warszawa, 52:47.50);
skok wzwyż, 1. Jakub Walecki (WLKS Nowe Iganie, 2.07), 2. Jakub Krasowski (Stal Stalowa Wola, 2.00), 3. Sebastian Antosiak (MKLA Łęczyca, 1.96), 4. Patryk Panyło (1.91), 5.Patryk Pelc (obaj UKS Tempo 5 Przemyśl, 1.91);
2000 m prz,1. Wiktor Janduła (Optima Radom,5:50.11), 2. Krzysztof Zieliński (ULKS Talex Borzytuchom, 6:00.04), 3. Adrian Pempuś (UKS Tempo 5 Przemyśl, 6:05.31);
4x100,
1. MKL Toruń (KP)42.30,..., 5. UKS Tempo 5 Przemyśl (Emanuel Czuba, Błażej Pilawa, , Adam Sikora);
4x400 m,
1. AML Słupsk 3:20.94,..., 4. UKS Tempo 5 Przemyśl 3:24.50 (Dominik Budziński, Adrian Pempuś, Błażej Pilawa, Emanuel Czuba);

dziewczęta,
1500 m,

1. Roksana Piechowska (ULKS Talex Borzytuchom 5:10.41), 2. Natalia Cygan (Stal Stalowa Wola, 5:11.54), 3. Wiktoria Grabowska (Prefbet-Sonarol, 5:11.63);
400 ppł,
1. Aleksandra Suchenek(Skra Warszawa, 60.42), 2. Julia Szczepanik (UKS Tempo 5 Przemyśl, 61.70), 3. Ewa Glatki (LUKS Podium Kup, 61.85); skok w dal, 1. Olga Szlachta (Stal Ostrów Wlkp. 6.14),..., 6. Kinga Galik (MUKLA Dębica Korzeniowski.pl, 5.78);
pchnięcie kulą, 1. Julia Michałowska (MKS Tempo Kęty, 15.66), 2. Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl, 15.21), 3. Patrycja Ligman (LKS Lubawa, 13.28);
rzut dyskiem,1. Anna Kicińska (UKS Tempo 5 Przemyśl, 46.01), 2. Aleksandra Krzesicka (Sztorm Kołobrzeg, 40.14),3. Alicja Gnyp (Górnik Wałbrzych 39.22),...,6. Maja Gawrońska (Resovia 35.03).