MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Terytorialsi z Przemyśla przyszli do pracy w mundurze [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej
Dla żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 10 maja był nie tylko kolejnym dniem w pracy. To "Dzień Dumy z Munduru" - wyjątkowa okazja do świętowania przywiązania do munduru wojskowego, zatwierdzona przez Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza. W całym Przemyślu żołnierze pojawili się w pracy w swoich mundurach, pokazując swoją przynależność do formacji i podkreślając rolę, jaką pełnią w obronności kraju.

Dzień Dumy z Munduru - co to za inicjatywa?

"Dzień Dumy z Munduru" to szczególny dzień dla żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Dzięki zgodzie Ministra Obrony Narodowej i na podstawie Zarządzenia Operacyjnego Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierze mieli okazję w wyjątkowy sposób świętować swoje przywiązanie do munduru. Tego dnia, zamiast cywilnych ubrań, wybrali mundury, aby podkreślić swoją przynależność do wojska i ważną rolę, jaką pełnią w obronności kraju.

Żołnierze przemyskiej brygady to nie tylko osoby służące w wojsku. Są wśród nich uczniowie, studenci, pracownicy państwowi, samorządowi oraz pracownicy firm prywatnych. "Dzień Dumy z Munduru" pozwolił im na pokazanie swojej tożsamości wojskowej w codziennym środowisku pracy, co dla wielu było niecodziennym widokiem.

20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej

Znaczenie noszenia munduru w miejscu pracy

Noszenie munduru w miejscu pracy przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ma głębokie znaczenie. Jest to okazja do podkreślenia swojej tożsamości wojskowej, ale także do zwrócenia uwagi na ważną rolę, jaką żołnierze pełnią w społeczeństwie. "Dzień Dumy z Munduru" to wyjątkowa okazja do zmiany postrzegania wojska przez społeczeństwo.

- "Dzień Dumy z Munduru" był doskonałą okazją do zmienienia takiego postrzegania wojska. To dobry czas na pokazanie, że to nie tylko służba, ale również pasja i sposób na pokazanie swojego przywiązania do najważniejszych spraw kraju - mówi ppor. Rafał Laska, rzecznik prasowy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Akcja ta była również znakomita okazją do przybliżenia społeczeństwu sposobu pełnienia służby, możliwości wstąpienia do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz perspektyw zdobycia nowych umiejętności przydatnych w życiu cywilnym.

Przykłady zaangażowania żołnierzy w środowisku pracy

Jednym z przykładów zaangażowania żołnierzy jest sytuacja w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu. Dyrektor ośrodka, Piotr Hryniszyn, wraz z dwoma pracownicami, Joanną i Izabelą, wszyscy będący żołnierzami 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, przyszli do pracy w mundurach. Ich wspólną cechą jest pasja i miłość do własnego kraju, co dodatkowo podkreślają poprzez noszenie munduru także w miejscu pracy.

Piotr Hryniszyn.20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej

- Zaprezentowanie się w mundurze to również pokazanie współpracownikom, że mogą czuć się bezpieczni w myśl motta Wojsk Obrony Terytorialnej „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”. To wreszcie była znakomita okazja do porozmawiania z pracodawcą, dla którego widok pracownika w mundurze jest namacalnym dowodem jego udziału w systemie obronności państwa. Chyba, że jest to pracodawca, który sam jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Tak było np. w sytuacji Piotra dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu, który do miejsca swojej pracy przyszedł w mundurze wraz z dwoma pracownicami Joanną i Izabelą. Wszyscy to żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, których połączyła pasja i miłość dla Własnego kraju - dodaje ppor. Laska.

Wojska Obrony Terytorialnej w Polsce

Wojska Obrony Terytorialnej w Polsce stanowią ważną część systemu obronności kraju. Z ponad 40 tys. żołnierzy, którzy nie tylko wykonują powierzone im zadania w swoich zakładach pracy, ale również w czasie wolnym służą ojczyźnie, stanowią oni wzór zaangażowania i patriotyzmu. Dzień Dumy z Munduru to wyraz ich dumy z noszenia munduru i przynależności do tej formacji, podkreślający ich gotowość do służby i obrony kraju w każdych okolicznościach.

Terytorialsi z Przemyśla przyszli do pracy w mundurze [ZDJĘCIA]

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto