Trasy rowerowe do 19 km od Przemyśla. Podpowiadamy pomysły na wyprawę. Gdzie w weekend 9 - 10 lipca?

Redakcja stronapodrozy.pl
Redakcja stronapodrozy.pl
Poznaj najbliższą okolicę - trasy w promieniu 19 km od Przemyśla
Poznaj najbliższą okolicę - trasy w promieniu 19 km od Przemyśla gettyimages.com/Pavel1964
Udostępnij:
Rozglądasz się za pomysłem na wycieczkę rowerową w okolicy Przemyśla? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Mamy 5 ciekawych propozycji. Mają różne stopnie trudności czy długości, dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wycieczkę rowerową w odległości do 19 km od Przemyśla. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w pobliżu Przemyśla warto sprawdzić w weekend.

Ścieżki rowerowe z Przemyśla

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 19 km od Przemyśla, które sprawdzili inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody.

🚲 Trasa rowerowa: Północna trasa forteczna

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 27,73 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 39 min.
 • Przewyższenia: 178 m
 • Suma podjazdów: 1 741 m
 • Suma zjazdów: 1 741 m

Vikarsky poleca trasę mieszkańcom Przemyśla

Trasa w większości przebiega północną Forteczną Trasą Rowerową, na której to znajduje się:
Fort IX "Brunner"
Fort X "Orzechowce"
Cmentarz poległych w Twierdzy Przemyśl
Fort XI "Duńkowiczki"
Fort XII "Werner"
Fort XIIIb "Bolestraszyce"
Fort XIII "San Rideau".

Świetna trasa na rodzinny wypad. W większości trasa o nawierzchni szutrowej, gruntowej, ale nie brakuję też asfaltu. Nie ma na niej wiele przewyższenia.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Podkarpackie Trasa 36 Do cerkwi w Chotyńcu

 • Stopień trudności: 1.0
 • Dystans: 32,96 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 4 min.
 • Przewyższenia: 30 m
 • Suma podjazdów: 216 m
 • Suma zjazdów: 216 m

UM_Podkarpackie poleca trasę mieszkańcom Przemyśla

Łatwa, w całości płaska trasa poprowadzona w okolicach Radymna. W większości pojedziemy asfaltowymi drogami w otwartym terenie. Jedynie część północna pętli biegnie krótkimi odcinkami dróg szutrowych przez las. Na start wycieczki proponujemy Stubno, w którym znajduje się MOR na szlaku Green Velo. My kierujemy się najpierw do Stubienka, by obejrzeć dawną drewnianą XIX-wieczną cerkiew.
Jedziemy dalej asfaltem o małym ruchu samochodowym w kierunku autostrady. Przejeżdżamy nad nią wiaduktem, po czym skręcamy w pierwszą drogę asfaltową w prawo. Przejeżdżamy przez wieś Nienowice – na małym rondzie drugi zjazd, dalej cały czas prosto. Wąski asfalt poprowadzi nas wśród pól słoneczników do Duńkowic. Dojeżdżając do drogi krajowej skręcamy w prawo. Szybko ją jednak opuszczamy, kierując się za drogowskazem „Charytany 4”. Po drodze mijamy bunkry wchodzące w skład Lini Mołotowa . Przed pierwszymi zabudowaniami Charytan skręcamy w prawo, w drogę gruntową. Dojeżdżamy do Woli Zaleskiej, a następnie Chałupek Chotynieckich. Droga szutrowa zaprowadzi nas ponownie do drogi krajowej, przy której znajduje się cmentarz z I wojny światowej. Kierujemy się na wschód, by po chwili odbić w prawo, na Chotyniec. Tu czeka na nas główna atrakcja wycieczki – piękna drewniana cerkiew wpisana na Listę UNESCO . We wsi spotkamy jeszcze MOR. Jadąc dalej przekraczamy autostradę, mijamy cerkiew w Hruszowicach , a nieco dalej, wśród pól – Kopiec Monastyr. Stąd już prostą drogą jedziemy do punktu naszego startu.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Dawna greckokatolicka cerkiew pw. Narodzenia Bogarodzicy w Stubienku – malowniczo ulokowana w zakolu Stubienki drewniana świątynia pochodzi z 1849 r. Do czasu II wojny światowej służyła grekokatolikom. Po wysiedleniach ludności ukraińskiej nie była użytkowana. Dopiero od 1971 r. pełni funkcję kościoła rzymskokatolickiego. Obok cerkwi znajduje się drewniana XIX-wieczna dzwonnica.

Punkt Oporu Duńkowice – głównym zadaniem schronów była ochrona drogi Radymno – Korczowa, która umożliwiała przemarsz wojsk na wschód, w kierunku Lwowa.
Greckokatolicka cerkiew pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy w Chotyńcu – to przykład XVII-wiecznego drewnianego budownictwa świątynnego. Wyróżnia się oryginalną bryłą i harmonijną budową. We wnętrzu można podziwiać polichromię figuralno-ornamentalną z 1735 i 1772 r. z malowidłem Sądu Ostatecznego. W zabytkowym ikonostasie z 1671 r. umieszczono cudowną ikonę Matki Bożej. W 2013 r. świątynia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Greckokatolicka cerkiew pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Hruszowicach-Gajach – murowana, trójdzielna świątynia z lat 1996–1999 wzniesiona na potrzeby miejscowych grekokatolików. Wewnątrz mieści się współczesny ikonostas przeniesiony z cerkwi w Olchowcu.

Kopiec Monastyr – to jedno z miejscowych stanowisk archeologicznych o charakterze grodziska-osady. Odkryto tu zarysy jam i pozostałości palenisk z XII-XIII w. Osady z tego okresu były na ogół drewniane, z uwagi na brak surowca kamiennego, stąd też były wielokrotnie niszczone m.in. przez najazdy tatarskie.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Podkarpackie Trasa 25 "Z Krasiczyna do Krzywczy z widokiem na San"

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 27,58 km
 • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 43 min.
 • Przewyższenia: 142 m
 • Suma podjazdów: 699 m
 • Suma zjazdów: 699 m

UM_Podkarpackie poleca trasę rowerzystom z Przemyśla

To bardzo ciekawa trasa o diametralnie różnych połówkach. Pierwsza jest dość trudna, z uwagi na przewyższenia, odcinki gruntowe i wymagania nawigacyjne, druga zupełnie płaska, łatwa i przyjemna. Zwolennikom bardziej rekreacyjnej jazdy proponujemy wariant alternatywny – przejazd z Korytnik do Krzywczy drogą wojewódzką. Wprawdzie nie unikniemy podjazdu, ale cała trasa prowadzi asfaltami i jest dużo łatwiejsza. Ruszamy z centrum Krasiczyna, gdzie znajduje się wiele dogodnych miejsc na zaparkowanie samochodu. Udajemy się boczną uliczką w kierunku północnym, mając po lewej stronie zamek i nieco dalej barokowy kościół. Wiszącym mostem przejeżdżamy nad Sanem i poruszamy się w kierunku Korytnik. We wsi, po lewej stronie znajduje się cmentarz wojenny, do którego dojazd wskazuje kierunkowskaz (około 300 m). Za sklepem, na ostrym łuku musimy zadecydować jaki wariant trasy wybieramy. Decydując się na wariant szosowy, jedziemy w prawo. Wariant trudniejszy prowadzi na wprost. Po 200 m skręcamy w lewo, w stronę tartaku. Długim mozolnym podjazdem utwardzoną drogą, najpierw wśród pól, w końcówce lasem, wyjeżdżamy na grzbiet, gdzie skręcamy w lewo, w drogę szutrową. Ekscytującym zjazdem opadamy do ostrego zakrętu, gdzie jedziemy w prawo. Mijamy ośrodki noclegowe i kontynuujemy jazdę na wprost, ścieżką gruntową wzdłuż Sanu. Jedziemy w prawo, drogą dojazdową do rzeki, po czym ponownie rozpoczynamy mozolną wspinaczkę. Mijamy znajdującą się po prawej stronie zabytkową cerkiew, a w centrum Reczpola współczesny kościół. Jedziemy na wprost. Utrzymując ten sam kierunek opuszczamy wieś i obok dużego metalowego krzyża opadamy gruntową ścieżką do Krzywczy. We wsi warto zwiedzić barkowy kościół i okazałą, lecz nieczynną cerkiew z 1911 r. Tu spotykamy szlak Green Velo, wzdłuż którego poruszać się będziemy ponad 10-kilometrową urokliwą doliną Sanu. Kilometr za mostem warto odbić w prawo, do Chyrzynki, gdzie można obejrzeć stojącą na uboczu drewnianą cerkiewkę . Kolejną, ale murowaną i zamienioną na kościół spotkamy w Chołowicach. Przy zjeździe do Krasic możemy odpocząć, korzystając z MOR-u. Szlak Green Velo odbija wzdłuż Olszanki w prawo, a my do Krasiczyna wracamy czarnym szlakiem rowerowym, drogą nr 28.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Zamek w Krasiczynie – jest jednym z piękniejszych przykładów architektury późnego renesansu w Polsce. Jego budowę rozpoczął pod koniec XVI w. kasztelan przemyski Stanisław Krasicki. Konstrukcja zamku ma formę czworoboku, w narożach stoją cylindryczne baszty. Zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany budowli pokrywa niezwykła dekoracja sgraffitowa (rzeźbiona w tynku). Jednym z najcenniejszych elementów architektonicznych zamku jest kaplica usytuowana w baszcie Boskiej, porównywana do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu.

Dawna drewniana cerkiew greckokatolicka pw. Opieki Matki Bożej w Reczpolu – została wzniesiona w 1879 r. jako jednonawowa budowla z wydzielonym prezbiterium. W latach 70. XX w. została przebudowana na kościół rzymskokatolicki. Od 2006 r. zabytek jest nieużytkowany.

Kościół pw. Narodzenia NMP w Krzywczy – wybudowano w latach 1625–1630 w stylu barokowym. We wnętrzu znajduje się ołtarz główny z II połowy XVIII w. z obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Obok kościoła stoi murowana XVIII-wieczna dzwonnica.

Drewniana cerkiew greckokatolicka pw. Szymona Słupnika w Chyrzynce – wybudowana w 1857 r., odnawiana w 1911 r. i 2014 r. Od II wojny światowej świątynia stoi pusta. Po wysiedleniu ludności w 1947 r. wykorzystywana była jako owczarnia.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Podfkarpackie Trasa 24 Po fortach Twierdzy Przemyśl – część północna

 • Stopień trudności: 2.0
 • Dystans: 32,46 km
 • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 2 min.
 • Przewyższenia: 161 m
 • Suma podjazdów: 511 m
 • Suma zjazdów: 511 m

Trasę rowerową mieszkańcom Przemyśla poleca UM_Podkarpackie

To niezwykle atrakcyjna wycieczka szlakiem północnej Fortecznej Trasy Rowerowej. Szlak, oznakowany kolorem zielonym, rozpoczyna się w centrum Przemyśla, obok mostu na Sanie. Ruszamy drogą rowerową wzdłuż rzeki. Ścieżka kończy się pod mostem obwodnicy. Dalej jedziemy drogą publiczną. Od początku aż do Bolestraszyc kierujemy się za znakami Green Velo. W Buszkowicach będziemy podziwiać okazały kościół w dawnej cerkwi , a w Bolestraszycach zwiedzić można arboretum. Kilkaset metrów dalej opuszczamy szosę, skręcając w lewo. Tu zaczyna się pieszy czarny Szlak Forteczny. Ponieważ oznakowanie szlaku rowerowego jest fragmentaryczne, sugerujemy posiłkowanie się znakami szlaku pieszego. Po krótkim podjeździe ujrzymy pierwszy obiekt forteczny – Fort XIII „San Rideau”. Tutaj odbijamy w lewo, drogą gruntową, a następnie w prawo, mijając Fort XIIIb „Bolestraszyce”. Klucząc między sadami, a następnie zabudowaniami Żurawicy, dojeżdżamy do Fortu XII „Werner”. Obiekt jest zamknięty, na zwiedzanie trzeba się umówić. Przed fortem odbijamy w lewo. Przed nami najtrudniejszy odcinek trasy – przejazd gruntową ścieżką wśród pól. Ruchliwą drogę nr 77, zachowując ostrożność, przekraczamy na wprost, by po chwili znaleźć się przed udostępnionym do zwiedzania Fortem XI „Duńkowiczki”. Poruszając się lekko pod górę, na przemian drogami asfaltowymi i szutrowymi, mijamy cmentarz poległych w Twierdzy Przemyśl oraz kolejne forty. Nie wszystkie leżą bezpośrednio przy szlaku, niektóre są oddalone o około 100 – 300 m. Wprawdzie drogę dojazdu wskazują stojaki z oznaczeniem, ale nie są one zbyt czytelne z daleka, więc należy zachować czujność, żeby nie przeoczyć zjazdu. Podjazd kończymy skrętem w lewo, w ruchliwą drogę Ujkowice – Przemyśl, którą opuszczamy po kilkuset metrach. Łagodnym zjazdem dojeżdżamy do ostatniego obiektu na trasie – widokowo położonego Fortu VIII „Łętownia”. Warto zatrzymać się na dłużej, by podziwiać panoramę na dolinę Sanu i zwiedzić zachowany w dobrym stanie fort. Krętą szosą opadamy do drogi wojewódzkiej w Kuńkowcach. Tutaj kończy się czarny szlak pieszy. Skręcamy w lewo i kierujemy się w stronę centrum miasta. Ulicą Wybrzeże Świętego Jana Pawła II opuszczamy drogę wojewódzką i wzdłuż Sanu wracamy do miejsca startu.

ATRAKCJE NA TRASIE:

Twierdza Przemyśl – to jeden z największych obiektów architektury obronnej w Europie. Jej budowę rozpoczęto w połowie XIX w., w okresie wojny krymskiej i pogorszenia stosunków między Austrią i Rosją. Głównym celem budowy twierdzy była obrona Bramy Przemyskiej. Budowa miała trwać 24 lata. Ze względów finansowych nigdy w pełni nie zrealizowano, kilkakrotnie modernizowanego projektu. W okresie I wojny światowej była trzecią co do wielkości europejską fortyfikacją, trzykrotnie obleganą. Po fortach biegnie Szlak Forteczny oznakowany kolorem czarnym. Do najciekawszych obiektów należą forty: I Salis Soglio w Siedliskach, VIII Łętownia w Kuńkowcach, XI Duńkowiczki, XII Werner w Żurawicy, XIII San Rideau w Bolestraszycach i XV Borek w Siedliskach.

Dawna greckokatolicka cerkiew w Buszkowicach – wybudowana na miejscu starszej drewnianej świątyni w 1900 r. Pozostałości poprzedniej cerkwi – drewnianą dzwonnicę – obejrzeć można na pobliskim cmentarzu. Po II wojnie światowej cerkwie przejął Kościół rzymskokatolicki, któremu służy do dziś. We wnętrzu nie zachowało się pierwotne wyposażenie.

Arboretum w Bolestraszycach – zostało założone w 1975 r. Ogród obejmuje zasięgiem około 30 ha. Zgromadzono w nim liczne gatunki drzew, krzewów i krzewinek. Najokazalsze zachowane kasztanowce i modrzewie mają nawet 70 lat. Rośnie tu ponad 3000 gatunków roślin, żyje ponad 120 gatunków kręgowców oraz odbywa swoje lęgi blisko 40 gatunków ptaków. Na terenie ogrodu znajduje się XIX-wieczny fort Twierdzy Przemyśl, a także Muzeum Przyrodnicze oraz Ogród Sensualny, w którym zgromadzono kolekcje roślin atrakcyjnych pod względem dotykowym i zapachowym. Obiekt dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza niewidomych.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Bieszczady i Beskid Niski

 • Stopień trudności: 3.0
 • Dystans: 314,59 km
 • Czas trwania wyprawy: 31 godz. i 59 min.
 • Przewyższenia: 538 m
 • Suma podjazdów: 4 180 m
 • Suma zjazdów: 3 929 m

Trasę rowerową mieszkańcom Przemyśla poleca Mirak

Cztery dni z sakwami z Przemyśla przez Ustrzyki D, Cisną, Komańczę, Krempną i Grybów do Jamnej.

Pełny opis na mojej stronie:

Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

miejsce #1

Kross

Kross Trans 3.0 28 Czarny Szary Połysk 2021

2 069,10 zł1 777,00 zł-14%
miejsce #2

Kross

Kross Trans 3.0 28 Biały Szary Połysk 2021

2 069,10 zł1 849,00 zł-11%
miejsce #6

Romet

Romet Wigry Eco Biały 20 2022

1 274,00 zł1 199,00 zł-6%
miejsce #9

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #10

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #11

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #12

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #13

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #14

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #15

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #16

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
miejsce #17

Romet

Romet Gazela Biały Fioletowy 28 2021

1 569,00 zł1 499,00 zł
Materiały promocyjne partnera
traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wakacje jak benzyna, co tydzień jest drożej KOMENTARZ

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie