MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

"Trzeźwy Poranek" na ulicach Przemyśla. Skontrolowano ponad 500 osób

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
W ramach działań "Trzeźwy Poranek" przeprowadzonych przez przemyskich policjantów, na drogach powiatu przemyskiego skontrolowano ponad 500 kierujących. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Efektem działań było udaremnienie dalszej jazdy 4 kierowcom, którzy wcześniej spożywali alkohol. Akcja ta jest przypomnieniem, że motto "Piłeś - nie jedź!" powinno być zasadą dla każdego kierowcy.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach

Działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców to ważny element pracy policji, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Akcja "Trzeźwy Poranek" przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Przemyśla jest przykładem takich działań. Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w nowoczesne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali łącznie 518 kierujących. Dzięki temu udało się wyeliminować z ruchu drogowego osoby, które stanowiły potencjalne zagrożenie.

Skutki nietrzeźwej jazdy

Podczas akcji "Trzeźwy Poranek" ujawniono 4 kierujących, którzy byli pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy to nie tylko zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Wśród zatrzymanych, dwóch kierowców odpowie za przestępstwo, a dwóch za wykroczenie. Wszyscy stracili prawo jazdy, co jest jednym z bezpośrednich skutków jazdy pod wpływem alkoholu. Najwyższy zanotowany wynik alkoholu w organizmie wynosił blisko 1 promil, co jest wartością znacznie przekraczającą dopuszczalne normy.

Apel policji

Piłeś - nie jedź!

To proste hasło, które powinno być mottem każdego kierowcy. Policja apeluje, aby nie dopuszczać do sytuacji, w których nietrzeźwa osoba decyduje się na prowadzenie pojazdu. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach leży nie tylko na funkcjonariuszach, ale na wszystkich uczestnikach ruchu drogowego. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, można ochronić przed nieszczęściem nie tylko jego, ale również innych użytkowników dróg.

Akcja "Trzeźwy Poranek" to przypomnienie, że bezpieczeństwo na drogach zależy od naszych wspólnych działań i postaw. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto