MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tych leków nie łącz z alkoholem - są groźne dla zdrowia. Oto lista popularnych leków, których nie wolno łączyć z alkoholem

Agnieszka Kasperek
Agnieszka Kasperek
Łączenie alkoholu z lekami, zwłaszcza tymi stosowanymi przewlekle, może być groźne dla zdrowia, a w niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci. Większość z nas wie, że podczas stosowania niektórych leków nie należy pić alkoholu. Ale czy wiemy, o jakie konkretnie leki chodzi? 

Ze względu na możliwe niepożądane interakcje pomiędzy lekiem a alkoholem, należy przyjąć zasadę, że w czasie farmakoterapii nie należy w ogóle spożywać etanolu. Spożywanie alkoholu jest szczególnie niebezpieczne przy niektórych grupach leków. 

W naszej galerii podajemy grupy leków, których mieszanie z alkoholem może być szczególnie groźne dla zdrowia >>>
Łączenie alkoholu z lekami, zwłaszcza tymi stosowanymi przewlekle, może być groźne dla zdrowia, a w niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci. Większość z nas wie, że podczas stosowania niektórych leków nie należy pić alkoholu. Ale czy wiemy, o jakie konkretnie leki chodzi? Ze względu na możliwe niepożądane interakcje pomiędzy lekiem a alkoholem, należy przyjąć zasadę, że w czasie farmakoterapii nie należy w ogóle spożywać etanolu. Spożywanie alkoholu jest szczególnie niebezpieczne przy niektórych grupach leków. W naszej galerii podajemy grupy leków, których mieszanie z alkoholem może być szczególnie groźne dla zdrowia >>>pixabay.com
Łączenie alkoholu z lekami, zwłaszcza tymi stosowanymi przewlekle, może być groźne dla zdrowia, a w niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci. Większość z nas wie, że podczas stosowania niektórych leków nie należy pić alkoholu. Ale czy wiemy, o jakie konkretnie leki chodzi? Wyjaśniamy, jakich leków kategorycznie nie można łączyć z alkoholem.

Niektóre leki wchodzą w interakcje z alkoholem, co może doprowadzić do komplikacji zdrowotnych

Takie mogą być skutki łączenia leków z alkoholem:

  • osłabienie lub wzmocnienie działania leku,
  • wzrost ryzyka wystąpienia efektów ubocznych stosowanego leku,
  • wywołanie działań toksycznych groźnych dla zdrowia, a nawet życia pacjenta.

Każda substancja lecznicza w organizmie człowieka podlega pewnym przemianom. Substancja lecznicza po uwolnieniu z leku wchłania się do krążenia ogólnego. Tam wraz z krwią rozprowadzana jest po organizmie człowieka i trafia w miejsce, gdzie ma zadziałać i wywołać efekt leczniczy. Poszczególne procesy mogą zostać zaburzone przez inne substancje, które wchodzą z lekami w interakcje. Takimi substancjami mogą być inne leki, ale także suplementy diety, żywność oraz napoje, w tym alkohol.

Ze względu na możliwe niepożądane interakcje pomiędzy lekiem a alkoholem, należy przyjąć zasadę, że w czasie farmakoterapii nie należy w ogóle spożywać etanolu. Spożywanie alkoholu jest szczególnie niebezpieczne przy niektórych grupach leków.

W naszej galerii podajemy grupy leków, których mieszanie z alkoholem może być szczególnie groźne dla zdrowia:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tych leków nie łącz z alkoholem - są groźne dla zdrowia. Oto lista popularnych leków, których nie wolno łączyć z alkoholem - Express Bydgoski

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto