W Przemyślu ruszyła fabryka mebli Benix. Chętni do pracy nadal są poszukiwani [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Fabryka Benix Style Furniture rozpoczęła w Przemyślu produkcję mebli. Zapowiadana od kilku miesięcy kolejna inwestycja wielkopolskiej firmy stała się więc faktem.

W Przemyślu już od czerwca prężnie działa szwalnia, której właścicielem jest firma Benix.

- Mimo tego, że otwarcie zakładu odbyło się z kilkutygodniowym opóźnieniem, które wymusiła panująca w kraju epidemia koronawirusa, firma ma się nieźle, a pracujących w niej przemyślan wciąż przybywa. W tej chwili w szwalni zatrudnienie znalazło 40 osób. Liczba ta się jednak sukcesywnie zwiększa. Docelowo pracę w zakładzie ma znaleźć 100 osób - mówi Agata Czereba, rzecznik prasowy prezydenta w Przemyśla.

W fabryce, która rozpoczęła swoją działalność 21 lipca na razie pracuje 13 osób. To tylko początek, bowiem finalnie ma być ich aż 600. Proces rekrutacji do tego typu przedsiębiorstwa jest nieco skomplikowany. Nowi pracownicy muszą być najpierw dokładnie przeszkoleni.

Rekrutacja cały czas trwa. Ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pracy w szwalni lub w nowo otwartej fabryce mebli muszą się skontaktować z firmą Benix drogą elektroniczą pod adresem: przemysl@benix.pl albo telefonicznie pod numerem 663 400 928.

W Przemyślu ruszyła fabryka mebli Benix. Chętni do pracy nad...

Zobacz też: Polska firma produkuje samochody elektryczne. Trwają prace nad nowym modelem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie