Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Węgrzy odwiedzili Przemyśl. Byli też potomkowie żołnierzy biorących udział w walkach podczas I wojny światowej [ZDJĘCIA]

luks
Około 300 osób z Węgier wzięło udział w nostalgicznej podróży pociągiem Galícia Expressz 2018, który wyruszył z Budapesztu do Krakowa. Wśród nich byli potomkowie żołnierzy biorących udział w walkach podczas I wojny światowej, jak i pasjonaci historii tego okresu. 

Obok Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa w planie ich podróży znalazł się Przemyśl. Program pobytu obejmował oczywiście zwiedzanie wybranych fortów Twierdzy Przemyśl i samego miasta.

Głównym punktem programu były uroczystości na cmentarzu żołnierzy austro – węgierskich przy ul. Przemysława. W składzie delegacji węgierskiej znaleźli się m.in. Adrienne Körmendy Konsul Generalny Republiki Węgierskiej oraz pułkownik Vilmos Kovács dowódca Instytutu i Muzeum Historii Wojen przy Ministerstwie Obrony Węgier.

Prezydent Robert Choma powiedział: - Twierdza Przemyśl i jej związki z ówczesną historią i dniem dzisiejszym, to z jednej strony olbrzymi bagaż, ofiara ponad 100 000 ludzi, a z drugiej pamięć, którą jesteśmy winni po to, by z przeszłości czerpać to co najważniejsze, mądre i budować jak najlepsze relacje między naszymi narodami. Chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność za Państwa obecność, nie tylko dzisiaj i podziękować za olbrzymią sympatię, jaką cieszymy się my Polacy przebywając na Węgrzech.

W trakcie wspólnej modlitwy za zmarłych węgierski i polski kapelan pobłogosławili nowy krzyż drewniany stojący na cmentarzu, a delegacje i pozostali uczestnicy spotkania złożyli wieńce przed tablicą upamiętniającą węgierskich żołnierzy.

Zobacz także: Archeolodzy na Lisiej Górze w Rzeszowie odkryli fosę z przełomu epoki brązu i żelaza
Około 300 osób z Węgier wzięło udział w nostalgicznej podróży pociągiem Galícia Expressz 2018, który wyruszył z Budapesztu do Krakowa. Wśród nich byli potomkowie żołnierzy biorących udział w walkach podczas I wojny światowej, jak i pasjonaci historii tego okresu. Obok Krakowa, Tarnowa i Rzeszowa w planie ich podróży znalazł się Przemyśl. Program pobytu obejmował oczywiście zwiedzanie wybranych fortów Twierdzy Przemyśl i samego miasta. Głównym punktem programu były uroczystości na cmentarzu żołnierzy austro – węgierskich przy ul. Przemysława. W składzie delegacji węgierskiej znaleźli się m.in. Adrienne Körmendy Konsul Generalny Republiki Węgierskiej oraz pułkownik Vilmos Kovács dowódca Instytutu i Muzeum Historii Wojen przy Ministerstwie Obrony Węgier. Prezydent Robert Choma powiedział: - Twierdza Przemyśl i jej związki z ówczesną historią i dniem dzisiejszym, to z jednej strony olbrzymi bagaż, ofiara ponad 100 000 ludzi, a z drugiej pamięć, którą jesteśmy winni po to, by z przeszłości czerpać to co najważniejsze, mądre i budować jak najlepsze relacje między naszymi narodami. Chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność za Państwa obecność, nie tylko dzisiaj i podziękować za olbrzymią sympatię, jaką cieszymy się my Polacy przebywając na Węgrzech. W trakcie wspólnej modlitwy za zmarłych węgierski i polski kapelan pobłogosławili nowy krzyż drewniany stojący na cmentarzu, a delegacje i pozostali uczestnicy spotkania złożyli wieńce przed tablicą upamiętniającą węgierskich żołnierzy. Zobacz także: Archeolodzy na Lisiej Górze w Rzeszowie odkryli fosę z przełomu epoki brązu i żelaza UM Przemyśl
Około 300 osób z Węgier wzięło udział w nostalgicznej podróży pociągiem Galícia Expressz 2018, który wyruszył z Budapesztu do Krakowa. Wśród nich byli potomkowie żołnierzy biorących udział w walkach podczas I wojny światowej, jak i pasjonaci historii tego okresu.
od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto