MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

WORD w Przemyślu: to ostatni moment na redukcję punktów karnych. Od 17 września zmiana przepisów

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Po 17 września nie będzie możliwości redukcji punktów karnych, dzięki uczestnictwu w kursie.
Po 17 września nie będzie możliwości redukcji punktów karnych, dzięki uczestnictwu w kursie. WORD w Przemyślu
Od 17 września zmienią się zasady redukcji punktów karnych dla kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Przemyślu zaprasza jeszcze na kursy, dzięki którym można zredukować liczbę punktów na swoim koncie.

Od 17 września 2022 roku zmienią się zasady dotyczące punktów karnych. Kierowcy nie tylko otrzymają więcej "oczek", ale będą musieli liczyć się z innymi zasadami redukcji przyznanych punktów.

Aktualnie punkty przypisywane są w zakresie od 0 do 10, a usuwane są po roku. Istnieje również możliwość odbycia kursu redukującego liczbę punktów karnych, który jest organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Kierowcy posiadający prawo jazdy dłużej niż rok, raz na pół roku mogą zmniejszyć liczbę punktów karnych o 6 najstarszych. Taki kurs trwa 6 godzin i kosztuje w zależności od ośrodka od 300 do 400 złotych.

To ostatnia szansa na kurs redukujący punkty karne

Obecnie limit punktów karnych wynosi 24. Po przekroczeniu tego poziomu są zabierane uprawnienia do kierowania pojazdami. Można zredukować liczbę punktów, dzięki uczestnictwu w szkolenia.

Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, punkty będą przypisywane w zakresie od 1 do 15, a usuwane dopiero po 2 latach od dnia uprawomocnienia się rozstrzygnięcia lub po 2 latach od dnia uiszczenia grzywny, wynikającej z nałożenia mandatu karnego lub daty jego umorzenia.

Nie będzie już możliwości redukcji kursów, poprzez uczestnictwo w kursie.

Więcej informacji o kursach w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Przemyślu, o kursach redukujących punkty karne można uzyskAć telefonicznie lub e-mailowo:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto