Wybierz region

Wybierz miasto

  Artykuły Rozmaitości Przemyśl

  Sortuj według:
  • Malin Falch na Targach Książki w Warszawie. Artystka spotka się z czytelnikami trzykrotnie

   Norweska artystka Malin Falch, autorka opowieści graficznej „Światła Północy”, będzie gościem tegorocznych Targów Książki w Warszawie, które odbędą się w dniach 26-29 maja br. w Pałacu Kultury i Nauki oraz na Placu Defilad. Malin Falch spotka się z czytelniczkami i czytelnikami trzykrotnie: w piątek 27 maja o godzinie 11:00 oraz w sobotę 28 maja o godzinie 10:30 i o godzinie 15:00. Wstęp na tegoroczne targi jest bezpłatny, na wybrane spotkania obowiązuje rejestracja.

  • TOP 10. Te rzeczy przynoszą nieszczęście. Nie trzymaj ich w domu!

   Są takie przedmioty, o których mówi się, że przynoszą pecha. Jeśli macie je w domu, być może warto się ich pozbyć. Tym bardziej, że często są to rzeczy zepsute albo kompletnie nieprzydatne. Nie stracicie wiele, wyrzucając je, a możecie sporo zyskać - i mamy tu na myśli nie tylko spokój ducha, lecz także przestrzeń. Zobaczcie naszą listę przedmiotów, które według tradycji i wierzeń mogą przynieść pecha i sprowadzić do domu nieszczęście. Nie warto ich trzymać w mieszkaniu. Założymy się, że niektóre z tych przedmiotów Was zaskoczą. Sprawdźcie, co według wielu osób może być źródłem niepowodzenia.

  • Masz tak na nazwisko? Nie tylko ty! Zobacz, ile osób nazywa się tak samo. Ranking najpopularniejszych nazwisk w Polsce

   Nowak czy Kowalski? Te dwa nazwiska od dawna znajdują się na podium popularności i potrafi je wytypować - w ciemno - praktycznie każdy. Jak wyglądają pozostałe miejsca? Przedstawiamy ranking 10 najpopularniejszych nazwisk w Polsce oraz ich pochodzenie. Sprawdźcie, czy znajdujecie się w czołówce. Stan na luty 2021 r.