Wyniki drugiej tury wyborów w województwie podkarpackim [30 listopada 2014]

Redakcja
Archiwum Polskapresse
Udostępnij:
30 listopada 2014 roku ponownie poszliśmy do urn wyborczych. Odbyła się druga tura wyborów prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin. Kto wygrał wybory w województwie podkarpackim?

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2014

Wybory Przemyśl. Robert Choma, który startował z własnego komitetu wyborczego został ponownie prezydentem Przemyśla – podała oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza. Choma rządzi miastem od 2002 r.

W drugiej turze Choma uzyskał 60,62 proc. poparcia (10 075 głosy), jego kontrkandydat Wojciech Błachowicz (KW Platforma Obywatelska) otrzymał 39,38 proc. poparcia (6 544 głosy).

** Czytaj także:

Wybory samorządowe 2014

**

Wyniki wyborów w województwie podkarpackim

Wybory Mielec. 38-letni Daniel Kozdęba startujący z komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej został wybrany na prezydenta Mielca – podała w nocy z niedzieli na poniedziałek oficjalnie Miejska Komisja Wyborcza.

Daniel Kozdęba pokonał 70-letniego Janusza Chodorowskiego, który prezydentem miasta był od 1994 r. Chodorowski był kandydatem komitetu Nasz Mielec J. Chodorowskiego.

Wybory Tarnobrzeg. Grzegorz Kiełb (KWW Moje Miasto Tarnobrzeg) został nowym prezydentem Tarnobrzega – podała oficjalnie w nocy z niedzieli na poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza.

Kiełb pokonał dotychczasowego prezydenta miasta Norberta Mastalerza (PO), którzy rządził Tarnobrzegiem od 2010 r.

W drugiej turze wyborów Kiełba poparło 63,9 proc. głosujących (11 102 głosy); Mastalerz zdobył 36,1 proc. poparcia (6 270 głosów). Frekwencja wyniosła 44,26 proc.

W niedzielę najwyższą frekwencje zanotowano w Tarnobrzegu – 44,26 proc. W Przemyślu głosowało 32,70 uprawnionych, a w Mielcu 31,61 proc.

W pozostałych trzech miastach prezydenckich w woj. podkarpackim wybory zostały rozstrzygnięte dwa tygodnie temu.

W pierwszej turze głosowania prezydentami zostali: w Rzeszowie Tadeusz Ferenc, w Krośnie Piotr Przytocki, a w Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Rządzący w swoich miastach od 2002 r. Ferenc i Przytocki startowali z własnych komitetów wyborczych, zaś rozpoczynający pierwszą kadencję 29-letni Nadbereżny reprezentował Prawo i Sprawiedliwość.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie