Zła passa Czuwaju nadal trwa

ŁS
W akcji zawodnik gości. Fot. przemysl.naszemiasto.pl
Piłkarze ręczni Czuwaju Przemyśl nie sprawili niespodzianki w meczu VI kolejki II ligi i przegrali z wyżej notowaną drużyną BKS Bochnia 23:38. Jest to kolejna już porażka z rzędu podopiecznych Piotra Kroczka.

W całym spotkaniu tylko dwa razy notowano remis. Było to na początku i przy stanie ... 1:1. To chyba mówi samo za siebie. Później na parkiecie dominowali już zdecydowanie goście, a pod koniec pierwszej połowy prowadzili już 13:6. Czuwaj jednak złapali drugi oddech, spychając gości do defensywy i zniwelowali przewagę nawet do 4 bramek, ale ostatnie słowo w tej odsłonie należało do BKS-u.

Nadzieje na dojście do gości zostały jednak szybko zapomniane. Trener gości tak zmotywował swoją drużynę, że ta w ciągu pierwszych 10 minut II odsłony pozwoliła gospodarzom trafić tylko raz do bramki, gdy sami zdobyli ich aż 9. W 40 minucie było jasne kto wygra to spotkanie, ale Czuwaj grał bardzo ambitnie. Drużyna z Bochni swoje zwycięstwo zawdzięczać może bardzo dobrej grze w obronie, przewadze fizycznej a także znakomitej postawie bramkarzy, którzy "łapali" znakomicie bardzo trudne rzuty.

Na tablicy wyników w 60 minucie było 23:38. Jest to bardzo wysokie zwycięstwo, ale jak najbardziej zasłużone. Drużyna gości pokazała, że potrafi grać w "rękę" i że jest głównym kandydatem do awansu. Teraz przed nimi najważniejszy chyba mecz w sezonie, derby o prymat w lidze z Unią Tarnów. Po meczu obie drużyny podziękowały kibicom za wspaniałą atmosferę i udały się do swoich szatni.

Już w środę do Przemyśla przyjeżdża Stal Mielec, pierwszoligowa drużyna który w ostatnim sezonie grała w ekstraklasie, lecz ostatecznie opuściła jej grono, aby rozegrać z Czuwajem mecz w ramach pucharu Polski.

Czuwaj Przemyśl - BKS Bochnia 23:38 (10:15)

Czuwaj: Stołowski 10, Kroczek 3, Stanowski 3, Dejnaka 3, Kroczek 3, Baraniecki 2, Kulawik 2, Korobczak 1, Pawłowski 1, Cypryś 1, Błażkowski 0, Hataś 0, Kalinowski 0.
Kary: 8 minut.

BKS Stalprodukt: Węgrzyn, Gut, Pukło - Chrabota 10, Woźniczka 2, Gicala 1, Prysak 2, Słowiak 3, Wróbel 3, Pach 2, Rakoczy 10, Kapuśniak 3, Węgrzyn 1, Rybak 1.
Kary: 14 minut.