Tomasz Strzębała
JKS Jarosław (niebiesko-czarne stroje) wygrał z Izolatorem Boguchwała 3:1
JKS Jarosław (niebiesko-czarne stroje) wygrał z Izolatorem Boguchwała 3:1 Tomasz Strzębała
Gospodarze zaczęli źle, potem jednak zdobyli trzy gole i wygrali mecz. JKS mógł triumfować jeszcze wyżej, gdyby w ostatniej minucie strzelił drugiego karnego.

W 5. minucie gry gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Oliwier Pilch, po zagraniu Maksymiliana Szakiela spudłował z kilku metrów. Jak z dobrych okazji należy korzystać od razu pokazali goście. Piłkarze Izolatora nie zmarnowani sytuacji, kiedy błąd popełnił Artem Płoszczyński, a bramkarza JKS-u pokonał Klaudiusz Kapusta. Jarosławianie przeważali, można powiedzieć, że nawet cisnęli rywali, ale z wykończeniem mieli kłopot. W 30. minucie udało się im jednak doprowadzić do remisu. Przepięknego gola zdobył Pilch, jakby rehabilitując się za akcję z początku meczu. Tym razem po jego uderzeniu piłka poleciała w samo okienko. W drugiej części było podobnie, tyle, że czarno-niebiescy naregulowali już celowniki, grali też bardziej dokładnie. Jednak kto wie jakby toczyłby się dalej mecz, gdyby w 67. minucie Marcin Krzywonos strzelił dla Izolatora drugą bramkę. Zawodnik przyjezdnych zobaczył mocno wysuniętego Maksyma Guridova i próbował lobem wpakować futbolówkę do siatki, ale bramkarz jarosławian zdołał końcówką palców przenieść ją nad poprzeczką. W 72. minucie po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie w polu karnym „izolacji”. Ostatecznie mocno przy słupku huknął Rafał Dusiło i JKS był na plusie. W 87. minucie rzut karny po faulu na Dusile na trzecią bramkę zamienił Piotr Pindak. Już w doliczonym czasie gry miejscowi mieli szansę na czwartego gola. Po tym jak Mateusz Kasprzyk sfaulował Radosława Soche w polu karnym, sędzia bez wahania znowu wskazał na wapno. Tym razem do jedenastki podszedł Jakub Chrupcała, ale jego strzał bramkarz Izolatora obronił.

JKS Jarosław - Izolator Boguchwała 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Kapusta 6, 1:1 Pilch 29, 2:1 Dusiło 72, 3:1 Pindak 87, karny.

JKS: JKS: Guridow - Bartnik (60. Chrupcała), Szakiel, Płoszczynskij - Pakuła (55. Sęk), Sobolewski, Baran (83. Gida), Pilch (55. Brodowicz) - Dubaj (60. Dusiło), Pindak (90. Kopcio), Nowogrodzki (55. Socha).Trener: Grzegorz Baran.

Izolator: Szkwarkow - Noga (90+3 Głodowski), Kasprzyk, Gajdek - J. Wilk (56 Krzywonos), Ciemierkiewicz (71 Hałucha), Walas (65 Rembisz), K. Wilk - Kapusta (60' Kusy), Pikiel (56 Kowal), Krajewski (83 Rachwalski). Trener: Tomasz Głąb.

Sędziował Kantor (Dębica).

Żółte kartki: Bartnik, Szakiel, Sobolewski, Chrupcała, Dusiło - Walas, Noga, Ciemierkiewicz.