Anna Kicińska z Przemyśla srebrną medalistką halowych Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą

OPRAC.:
Łukasz Solski
W Toruniu odbyły się halowe Mistrzostwa Polski juniorów oraz juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Anna Kicińska z Przemyśla zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą. 16-latka wynikiem 14,44 metra poprawiła swój rekord życiowy aż o 71 centymetrów.

W zawodach w Toruniu wzięła udział ośmioosobowa ekipa przemyskiego Tempa 5. 6. miejsce zajął Patryk Pelc – w skoku wzwyż – 180 cm. Na 10. miejscach uplasowali się: Adrian Pempuś w biegu na 2000 m – 5:53,12 min rek. życ. oraz Błażej Pilawa – na 200 m – który w biegu eliminacyjnym pobił swój rekord życiowy – 23,24 s i zakwalifikował się do niedzielnego Finału B, w którym uzyskał czas 23,28 s. 11. miejsce zajął Jakub Pawłowski w skoku w dal – 6,09 m, natomiast 12. miejsce zdobyła Julia Szczepanik – na 200 m – w biegu eliminacyjnym poprawiła życiówkę na 26,72 s i awansowała do Finału B, w którym biegnąc na niewygodnym pierwszym torze uzyskała czas 26,99 s.

20. miejsce uzyskała Marta Szumada (2003) w biegu na 400 m wynikiem 61,73 s. 21. miejsce zajął Piotr Bereźnicki w biegu na 1500 m wynikiem 4:27,51 min.