Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Odkrywanie skarbów gminy Żurawica po raz trzeci [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
III edycja imprezy "Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli jakie skarby w gminie Żurawica mamy" połączona była z jubileuszem 25-lecia Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy.
III edycja imprezy "Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli jakie skarby w gminie Żurawica mamy" połączona była z jubileuszem 25-lecia Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy. Agata Godos/UG w Żurawicy
Gmina Żurawica to istna kopalnia niespodzianek. Z tego powodu władze gminne postanowiły je cyklicznie prezentować. Tak zrodziła się impreza „Cudze chwalicie, swego nie znacie – czyli… odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy!”. Właśnie odbyła się jej trzecia edycja.

Za nami III edycja imprezy "Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli jakie skarby w gminie Żurawica mamy". Na zaproszenie wójta gminy Tomasza Szeleszczuka do Żurawicy znów ściągnęły tłumy. Po raz kolejny, dzięki życzliwości właściciela Fortu XII Werner Sławomira Golonki to właśnie równie tajemniczy co majestatyczny, otoczony soczystą zielenią obiekt Twierdzy Przemyśl stał się areną niezapomnianych przeżyć.

- Tegoroczne wydarzenie miało szczególny wymiar. Połączone zostało z okrągłym jubileuszem 25-lecia istnienia jednego z naszych najjaśniejszych skarbów – Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy pod batutą maestro Jana Łaskarzewskiego. Wielkie święto naszych „dęciaków” nie mogło być uczczone inaczej… Zagrany przez naszych młodych muzyków koncert porwał słuchaczy, a zaprezentowane przez nich marsze – podobnie jak specjalnie zaaranżowane na tę okazję największe standardy muzyki rozrywkowej – rozpłynęły się po najgłębszych zakamarkach fortu jak rzeka doskonałych dźwięków - informuje Agata Godos z Urzędu Gminy w Żurawicy.

Ćwierć wieku to szmat czasu. Przez te wszystkie lata żurawicka orkiestra każdą, napotkaną po drodze przeszkodę traktowała jak nowe wyzwanie. Dzięki jej założycielom – Janowi Łaskarzewskiemu oraz Janowi Semkowowi, a potem również Stowarzyszeniu Muzycznemu Viento pod wodzą Witolda Beera, które otoczyło dętą załogę troskliwą opieką, ta mogła rosnąć w siłę, rozwijać skrzydła i udowadniać, że dzięki prawdziwej pasji i miłości do muzyki można tworzyć, zachwycać, wzruszać i trwa.

Sobotnie spotkanie było okazją do opowiedzenia o historii orkiestry. Przypomniał ją gościom Jan Semków, który – rok po roku – wspólnie z kolejnymi pokoleniami utalentowanych, rodzimych muzyków ją pisał… Przy takiej okazji nie mogło braknąć słów wdzięczności, które padły z ust jednego z największych fanów naszej orkiestry, włodarza gminy Tomasza Szeleszczuka oraz równie dumnego z muzycznych wyczynów formacji – starosty przemyskiego Jana Pączka.

Choć jubileusz orkiestry naturalnie, na dłuższą chwilę zdominował to, co działo się na forcie, pozostałe atrakcje wciąż były dostępne dla gości pikniku.

III edycja imprezy "Cudze chwalicie, swego nie znacie... czyli jakie skarby w gminie Żurawica mamy" połączona była z jubileuszem 25-lecia Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy.

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..." Odkrywanie skarbów gm...

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto