Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Solidarni z Ukrainą: 10 lat waleczności, 2 lata bohaterstwa [ZDJĘCIA, WIDEO]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 12 lat
W przededniu drugiej rocznicy pełnoskalowej wojny w Ukrainie konsulaty generalne Stanów Zjednoczonych i Ukrainy wzięły udział we wspólnych obchodach projektu "Solidarni z Ukrainą: 10 lat waleczności, 2 lata bohaterstwa". Zrodził się on z potrzeby uczczenia osiągnięć narodu ukraińskiego w Ukrainie oraz Polsce. Przedstawiono sytuację ukraińskich uchodźców w naszym kraju, w tym młodzieży.

- Inspiruje nas niesamowita, wielokrotnie udowodniona niezłomność i odwaga narodu ukraińskiego. Pomimo wyzwań związanych z wojną naród ukraiński nadal stara się wykorzystywać swój pełen potencjał - zarówno indywidualny jak i całych społeczności. Jesteśmy tu dzisiaj, aby uczcić niektóre z tych osiągnięć - powiedziała podczas wydarzenia Konsul Generalna USA Erin Nickerson.

W ramach obchodów nagrodzono eseje wyłonione w konkursie zorganizowanym przez fundację Jedność dla młodzieży ukraińskiej. Tematem prac były osiągnięcia nastolatków podczas ich pobytu w Polsce.

Konsul Nickerson podziękowała "polskim przyjaciołom". "Za wszystko, co zrobiliście, wszystko, co robicie i wszystko, co zrobicie" - powiedziała. A zwracając się do Ukraińców przywołała słowa prezydenta Bidena: "Wierzymy w was i wierzymy w waszą przyszłość, przyszłość pokojową i pełną nadziei, sprawiedliwości i światła, wolności i możliwości dla każdego".

Wydarzeniu towarzyszyły występy Chóru Chłopięcego i Dziewczęcego oraz Ukraińskiego Chóru Dziecięcego Filharmonii Krakowskiej, projekcja krótkiego filmu, pokazującego sukcesy obywateli Ukrainy dotkniętych kryzysem uchodźczym, wystawa prac plastycznych ukraińskich dzieci oraz fotografii Magdaleny Greli.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Solidarni z Ukrainą: 10 lat waleczności, 2 lata bohaterstwa [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto