Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Służby Cywilnej w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Dzień Służby Cywilnej w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu.
Dzień Służby Cywilnej w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej w Przemyślu. BiOSG
W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Służby Cywilnej. Wręczono wyróżnienia.

Obchodom w asyście pocztu sztandarowego BiOSG, przy obecności kadry kierowniczej i pracowników przewodniczył komendant, gen. bryg. SG Andrzej Popko.

- Dowódca podkarpackich strażników granicznych zaznaczył duży wkład służby cywilnej w dobre funkcjonowanie oddziału i podziękował pracownikom za ich rzetelną pracę. Następnie Komendant wraz z zastępcami, wręczył wyróżnienia grupie pracowników służby cywilnej - informuje BiOSG.

W Straży Granicznej służba cywilna została wprowadzona na podstawie ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o służbie cywilnej, weszła ona w życie z dniem 1 lipca 1999 r. Od tego dnia w BiOSG funkcjonuje korpus służby cywilnej.

- Obecnie w BiOSG zatrudnionych jest 170 członków korpusu służby cywilnej, w tym 169 pracowników i 1 urzędnik. Wszyscy, choć nie noszą mundurów, wykonują niezwykle ważną pracę, wspomagającą służbę funkcjonariuszy SG i są nieodłączną częścią naszej formacji. Zajmują się oni zagadnieniami m.in. z zakresu finansów, kadr, zaopatrzenia, informatyki i łączności, obsługi kancelaryjnej i sekretariatów - dodaje BiOSG.

Nowelizacja ustawy o służbie cywilnej z dnia 14 kwietnia 2023 r. oficjalnie ustanowiła Dzień Służby Cywilnej na dzień 17 lutego, w rocznicę uchwalenia przez Sejm II Rzeczypospolitej ustawy o państwowej służbie cywilnej. Święto to zostało ustanowione w celu podkreślenia znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto