Jakub Chmielowski brązowym medalistą Finału Mini Olimpic Games

Łukasz Solski
Nurt Przemyśl
W Jastrzębiu Zdroju odbywał się turniej finałowy Mini Olimpic Games w tenisie stołowym. O prawo gry w zawodach pingpongistki i pingpongiści z całej Polski rywalizowali wcześniej w zawodach strefowych. Zakwalifikowało po 64 zawodniczek i zawodników.

Prawo startu w turnieju finałowym zapewnili sobie młodzi zawodnicy Nurtu Przemyśl Martyna Stachniak, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski.

Najlepiej spisał się Jakub Chmielowski, który był rewelacją turnieju i zdobył brązowy medal. W grupie pokonał kolejno:

[*]Miłosza Sawczaka z UKS TKKF Mosir Dukla 3:0 13/11, 11/8 , 11/7
[*]Bartłomieja Skórko 3:0 11/8 ,11/7 ,11/4
[*]Wojciecha Grabskiego z UKS Kabaty Warszawa 3:0 11/6, 11/6 ,11/9

Dalsze rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. W 1/16 nasz zawodnik zmierzył się z Michałem Gawlasem z MKS Czechowice Dziedzice i po wyrównanej walce wygrał 3:2. W 1/8 finału pokonał Kacpra Marchlewskiego z KST ENERGA-MANEKIN Toruń 3:0 14/12,13/11, 13/11. W walce o wejście do półfinału pokonał rozstawionego z nr 3 w turnieju Patryka Kwiatkowskiego MKTS Kwidzyń 3:1 15/13, 11/9,-4/11, 11/6. Z kolei w meczu o wejście do finału Jakub spotkał się z Szymonem Kolasą z KS Gorce Nowy Targ i przegrał z nim 3:0.

Bardzo dobrze spisały się Katarzyna Królikowska i Martyna Stachniak które pewnie wygrały swoje grupy eliminacyjne, a w fazie pucharowej Katarzyna Królikowska pokonała w 1/16 Kotarskę Amelię z UKS Return Piaseczno 3:0. W 1/8 wygrała z Weroniką Dąbka LKTS Luboń, by w walce o medal przegrać 3:2 z Natalią Gąsior z AKS Mikołów i w końcowej klasyfikacji zajęła 6 miejsce .

Martyna Stachniak pokonała w 1/16 finału Aleksandrę Nowak z MKTS Warta Oborniki 3:0, a w walce o ćwierćfinał przegrała po dramatycznym meczu z Natalią Gąsior z AKS Mikołów i ostatecznie zajęła 9 miejsce.