Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niewybuch na budowie w Przemyślu. Konieczne było wstrzymanie prac [ZDJĘCIA]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
Budowa nowego mostu kolejowego w Przemyślu to nie tylko prace związane z samą przeprawą. Kolejowa inwestycja obejmuje również przebudowę dróg w obrębie mostu. W czwartek na placu budowy wykopano pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej.

Budowa nowej przeprawy kolejowej w Przemyślu jest na ukończeniu. Oddano już do użytkowania jeden tor. Prowadzone są prace na moście wzdłuż toru nr 2. Jeszcze w tym roku, efektem inwestycji PLK SA będą dwie nowe nitki mostów z przęsłami o klasycznej konstrukcji stalowej, kratownicowej.

Jedna stara nitka będzie zaadaptowana na ścieżkę pieszo-rowerową, łączącą dwie części miasta. Druga zostanie wykorzystana przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej.

Kolejowa inwestycja obejmuje również przebudowę dróg w obrębie mostu. Chodzi o ul. Sportową, 22 Stycznia i Wybrzeże Jana Pawła II. Trwa obniżenie przebiegającej pod mostem jezdni na ul. 22 Stycznia o 80 cm względem chodnika (wykonanie podkopu, zainstalowanie barierek oddzielających jezdnię od chodnika).

24 listopada wykopano niewybuch z czasów I wojny światowej.

- Na miejsce przyjechali policyjni pirotechnicy, którzy potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski kaliber 150 mm o długości 60 cm i średnicy 15 cm. O zdarzeniu poinformowano saperów z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich - mówi aspirant Joanna Golisz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Do czasu przyjazdu żołnierzy, konieczne było wstrzymanie prac na terenie budowy. Pocisk z czasów I wojny światowej został zabezpieczony jeszcze w czwartek, a w piątek wywieziono go na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Pierwotny most kolejowy Przemyślu powstał w 1860 r., w związku z budową linii kolejowej łączącej Wiedeń ze Lwowem. Ten obecny stoi od 1891 r. Był wielokrotnie wysadzany, w latach 1939 - 1941 był granica pomiędzy niemiecką III Rzeszą i Związkiem Sowieckim. Wbrew informacjom krążącym w internecie, jego konstrukcja nie jest dziełem pracowni Gustava Eiffela, budowniczego słynnej wieży w Paryżu.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Niewybuch na budowie w Przemyślu. Konieczne było wstrzymanie prac [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto