Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa wystawa w przemyskim muzeum [FOTO]

red
Nasza "mała stabilizacja". Przemyśl w latach 60. - 70. XX w. to najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Autorka Dorota Zahel przeniesie was w nie tak całkiem odległy czas.

Wystawa powstała z pomysłu przybliżenia młodym pokoleniom, tak niedawnych, a jakże odmiennych czasów. Bezpośrednim impulsem do jej zorganizowania było otrzymanie przez Muzeum amatorskich filmów pokazujących Przemyśl z tamtego okresu. Ekspozycja prezentuje nasze miasto dzięki licznym fotografiom Jana Gruntowicza, wieloletniego fotografa muzealnego, a także obrazom Romana Sumienia, uzdolnionego amatora, jak również wielu realiom prawie w całości pozyskanym od mieszkańców Przemyśla. 

Zapewne wielu zwiedzającym przypomni się ich młodość lub dzieciństwo, związane z nimi chwile, ale też liczne absurdy, jakie niosły. Jednak dla wielu owa „mała stabilizacja”, okresu władzy Władysława Gomółki i Edwarda Gierka, rzeczywiście była pełną stabilizacją, a okres dobrobytu na początku rządów tego drugiego, u wielu, zwłaszcza ówczesnych dzieci, budzi miłe wspomnienia. 

Na wystawie zobaczymy noszone wtedy stroje i ozdoby, porcelanę i szkło, wybrane sprzęty gospodarstwa domowego i wyposażenia mieszkań. Szczególną atrakcją jest sprzęt filmowy, a przede wszystkim kamera 8 mm, na jakiej powstały wspomniane filmy.
Nasza "mała stabilizacja". Przemyśl w latach 60. - 70. XX w. to najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Autorka Dorota Zahel przeniesie was w nie tak całkiem odległy czas. Wystawa powstała z pomysłu przybliżenia młodym pokoleniom, tak niedawnych, a jakże odmiennych czasów. Bezpośrednim impulsem do jej zorganizowania było otrzymanie przez Muzeum amatorskich filmów pokazujących Przemyśl z tamtego okresu. Ekspozycja prezentuje nasze miasto dzięki licznym fotografiom Jana Gruntowicza, wieloletniego fotografa muzealnego, a także obrazom Romana Sumienia, uzdolnionego amatora, jak również wielu realiom prawie w całości pozyskanym od mieszkańców Przemyśla. Zapewne wielu zwiedzającym przypomni się ich młodość lub dzieciństwo, związane z nimi chwile, ale też liczne absurdy, jakie niosły. Jednak dla wielu owa „mała stabilizacja”, okresu władzy Władysława Gomółki i Edwarda Gierka, rzeczywiście była pełną stabilizacją, a okres dobrobytu na początku rządów tego drugiego, u wielu, zwłaszcza ówczesnych dzieci, budzi miłe wspomnienia. Na wystawie zobaczymy noszone wtedy stroje i ozdoby, porcelanę i szkło, wybrane sprzęty gospodarstwa domowego i wyposażenia mieszkań. Szczególną atrakcją jest sprzęt filmowy, a przede wszystkim kamera 8 mm, na jakiej powstały wspomniane filmy. MNZP
Nasza "mała stabilizacja". Przemyśl w latach 60. - 70. XX w. to najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. Autorka Dorota Zahel przeniesie was w nie tak całkiem odległy czas.
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto