PLK: Znicz przegrał z Turowem. 71 punktów do przerwy

plk.pl
Michał Chyliński (z piłką).
Michał Chyliński (z piłką). Fot. Łukasz Solski
PGE Turów Zgorzelec nie dał żadnych szans Zniczowi Jarosław już w pierwszej połowie. Łącznie wygrał 112:85.

Zespół trenera Andreja Urlepa dobrze wykorzystał przerwę w rozgrywkach. Od pierwszych minut świetnie bronił przeciwko gwiazdom Znicza, kłopoty miał zwłaszcza Jeremy Chappell, który po raz drugi w tym sezonie przeciwko PGE Turowowi nie zdobył nawet 10 punktów (tym razem 6). Pierwszą połowę zgorzelczanie wygrali 71:30 i wynik był rozstrzygnięty.

Znicz w swoim stylu próbował wrócić do gry, ale jedyne na co było stać zespół trenera Dariusza Szczubiała to wygrana trzecia kwarta (30:18). Dobrze pokazali się w tej części Keddric Mays (31 punktów w meczu i były zawodnik Turowa Tomasz Zabłocki (12 w meczu).

W zespole PGE Turowa nie zagrał Jarryd Loyd, którego w roli rezerwowego rozgrywającego zmienił udanie Nejc Glavas (8 asyst). Najwięcej punktów uzyskał Michał Chyliński (23, z czego 20 w pierwszej połowie).

PGE Turów Zgorzelec - MKS Znicz Jarosław 112:85 (34:13, 37:17, 18:30, 23:25)

Turów: M. Chyliński 23 (4), C. Johnson 18, J. Gray 17 (4), K. Wysocki 12 (1), M. Wright 12, A. Wójcik 10, B. Wallace 10, K. Roszyk 5 (1), B. Bochno 3 (1), N. Glavas 2.

Znicz: K. Mays 31 (5), T. Zabłocki 12 (3), D. Wyka 10 (1), D. Witos 9 (1), B. Sarzało 8, M. Moralewicz 8, J. Chappell 6, Ł. Diduszko 1, A. Mikołajko 0.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia