Po raz czwarty Śniadanie Daje Moc uczniom w polskich szkołach!

Informacja prasowa
Śniadanie Daje Moc
Śniadanie Daje Moc
Udostępnij:
1 września br. rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Już po raz czwarty nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych mogą zakładać w swoich klasach Kluby Śniadanie Daje Moc, a w dniu 7 listopada zorganizować wspólne śniadanie dla uczniów w klasie. W ubiegłym roku doprogramu przyłączyło się 5150 szkół.Organizatorem programu jest koalicja: Partnerstwo dla Zdrowia.

Jak pokazują wyniki badania1 , przeprowadzonego przez Partnerstwo dla Zdrowia, motywacją do wzięcia udziału w programie jest przekonanie o potrzebie i konieczności dostarczania dzieciom wiedzy z zakresu zdrowego żywienia. Pedagodzy uczestniczący w projekcie są zadowoleni zarówno z zawartości merytorycznej programu jak i jego przydatności w ich rozwoju zawodowym. Nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych oceniają program niezmiennie bardzo wysoko. Średnia ocena to 5.2 (w skali ocen szkolnych).

Tak jak dotychczas formuła programu polega na zakładaniu w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc, w których nauczyciel prowadzilekcje edukacyjne na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka. Ponadto wychowawcy i rodzice będą mogli obchodzić najważniejszy dzień w projekcie – Dzień Śniadanie Daje Moc. Jak co roku najmłodsi wspierani przez dorosłych przygotują i zjedzą wspólne śniadanie w klasie.W tym roku wsparciem i inspiracją dla nauczycieli są nowe scenariusze zajęć edukacyjnych. Zostały one przygotowane przez wykwalifikowanego metodyka. Scenariusze są dopasowane do wybranych zajęć lekcyjnych: język polski, matematyka, plastyka i wychowanie fizyczne. Materiały dydaktyczne bazują na 12 zasadach zdrowego odżywiania, opracowanych na potrzeby programu przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.Więcej informacji na: www.sniadaniedajemoc.pl.


1. Badanie czerwiec 2014Millward Brown dla Partnerstwa dla Zdrowia; badanie wśród nauczycieli, program „Śniadanie Daje Moc”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Najbardziej poważne zawody według Polaków ZOBACZ RANKING

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie