Zawodnicy Nurtu Przemyśl wygrywają turniej młodzików i kadetów

Łukasz Solski
facebook.com/MLKS-Nurt-Przemyśl
Bardzo dobrą formę zaprezentował Nurt Przemyśl podczas I Grand Prix Podkarpacia w Błażowej i Dukli w tenisie stołowym młodzików i kadetów. W zawodach wzięło udział 80 zawodników.

W kategorii młodzików zwyciężyła Martyna Hajduk z Nurtu Przemyśl, pokonując kolejno:

[*]Annę Strzałkę z UKS Niedźwiada Dolna 3:0
[*]Agatę Łapę z UKS Korzeniów 3:0
[*]Kamilę Początek ze Stalowej Woli 3:0

W półfinale spotkała się z Jadwigą Chwojko z Kolpingu Jarosław wygrywając pewnie 3:0, a w finale pokonała o rok starszą od siebie Gabrielą Hadałą z LZS Kąkolówka 3:1.

W turnieju młodzików bardzo dobry start zaliczył też Jakub Chmielowski, który dopiero w finale uległ po dramatycznym meczu 3:2 Krystianowi Kołodziejowi z PUKS Arka Łętownia.

Martyna Hajduk i Jakub Chmielowski awansowali do I Grand Prix Polski który odbędzie w Lidzbarku Warmińskim 25-27 września.

Warto nadmienić że prawo gry w tym turnieju mają zapewnione już 2 nasze młodziczki Martyna Stachniak która jest sklasyfikowana na 5, a Katarzyna Królikowska na 6 miejscu w Polsce w kategorii młodziczek.

Z kolei na I Grand Prix Podkarpacia kadetów, Katarzyna Królikowska i Martyna Stachniak z Nurtu spotkały się w finale i po emocjonującej grze stojącej na bardzo wysokim poziomie zwyciężyła Katarzyna 3:2.

W turnieju kadetów znow bardzo dobra formę zaprezentował Jakub Chmielowski, który jest jeszcze młodzikiem i dopiero w finale uległ starszemu o 2 lata Antoniemu Rejterowskiemu z PKS Kolping Jarosław 3:0.

Katarzyna Krolikowska, Martyna Stachniak i Jakub Chmielowski uzyskali awans na I Grand Prix Polski kadetów który odbędzie się w Krakowie 2-4 października.

_________________________________________________________________________________________________________