1 liga gr. C. Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl pewnie pokonał MTS Chrzanów

Łukasz Solski
Przemyska siódemka rozpoczęła II rundę rozgrywek od pewnego zwycięstwa nad MTS-em Chrzanów 32:28.

Po czterech minutach gry miejscowi prowadzili 3:0. W 10. minucie przewaga Czuwaju urosła do siedmiu bramek (10:3). „Harcerze” popisali się wcześniej serią 5:0! W 18. minucie po skutecznej akcji w wykonaniu debiutującego w Czuwaju Daniela Dutki, gospodarze wygrywali 15:6. W pierwszej połowie grę przemyślan ciągnęli Mateusz Kroczek (4 bramki) i Maciej Kubisztal (5 bramek).

Drugą połowę od trzech bramek zaczął MTS. Fragment gry między 32. a 42. minutą zawodnicy z Chrzanowa wygrali 6:2 i wynik brzmiał 22:18. Dzięki trafieniom Macieja i Michała Kubisztalów Czuwaj odskoczył w 46. minucie na 26:19. Kolejne akcje to gra bramka za bramkę (51. min 28:21). W 57. minucie MTS zbliżył się na 30:25, ale gospodarze odparli atak.

15 lutego przemyski Czuwaj uda się do Kielc na mecz z miejscowym SMS-em.

POZOSTAŁE WYNIKI: Azoty-Puławy II - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 26:24 (13:11), AZS UW Warszawa - KSSPR Końskie 28:29 (16:16), MKS Padwa Zamość - NLO SMS ZPRP Kielce 34:24 (17:15), AZS UJK Kielce - KPR Legionowo 30:34 (18:18), mecz Orlen Wisła II Płock - AZS AWF Biała Podlaska 21 marca.

Orlen Upstream Czuwaj Przemyśl - MTS Chrzanów 32:28 (20:12)

Czuwaj: Szczepaniec, Iwasieczko - A. Nowak, Biernat 4, Stołowski, Bajwoluk, M. Nowak 5, Pedryc, Kroczek 5, Dutka 3, Kulka 3, Maciej Kubisztal 8, Michał Kubisztal 4. Trener grający Maciej Kubisztal.

MTS: A. Danysz 1, Węgrzyn 2, Put 3, Madeja, Rola 9, Wierzbic 2, Łuczyński 2, Skoczylas 2, Krasucki, Orlicki, S. Danysz 3, Stroński 1, Górkowski, Romian, Małodobry. Trener Rafał Bogajski.

Sędziowali Cieślik i Oleksyk (Kielce). Kary: 10 min - 6 min. Widzów 280. MVP: Maciej Kubisztal.