MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa sieci kanalizacyjnej w Malhowicach zapewni komfort i ochronę środowiska

Łukasz Solski
Łukasz Solski
W Malhowicach, w gminie Przemyśl, rozpoczyna się ważna inwestycja mająca na celu poprawę warunków życia mieszkańców oraz ochronę środowiska naturalnego. Dzięki podpisaniu umowy z firmą MONTERES Spółka z o.o., około 40 osób zyska dostęp do nowoczesnej sieci kanalizacyjnej. Projekt ten jest pierwszym etapem większego przedsięwzięcia, które ma na celu rozbudowę infrastruktury sanitarnej w regionie.

Kluczowy krok w rozwoju infrastruktury Malhowic

10 maja stał się ważnym dniem dla mieszkańców Malhowic, małej miejscowości położonej w gminie Przemyśl. Tego dnia podpisano umowę na realizację pierwszego etapu budowy sieci kanalizacyjnej, co stanowi przełom w dążeniu do poprawy warunków życia w tej części Polski. Projekt zakłada stworzenie około 4,5 km nowoczesnej sieci kanalizacyjnej, która umożliwi podłączenie około 10 budynków, dając dostęp do kanalizacji sanitarnej blisko 40 osobom.

Realizacja tego projektu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Malhowic, którzy od dawna oczekiwali na poprawę infrastruktury sanitarnej. Dzięki temu krokowi, lokalna społeczność zyska nie tylko na komforcie życia, ale również na zdrowiu, dzięki eliminacji niebezpiecznych dla środowiska i zdrowia ludzkiego nieczystości.

MONTERES Sp. z o.o. - wykonawca z doświadczeniem

Za realizację zadania odpowiedzialna będzie firma MONTERES Spółka z o.o. z siedzibą w Przeworsku, która wygrała przetarg na wykonanie inwestycji. Firma ta, reprezentowana przez Prezesa Zarządu Marka Piękośa, jest znana z efektywnego i terminowego realizowania podobnych projektów, co budzi zaufanie zarówno władz gminy, jak i samych mieszkańców.

Wybudowane zostanie około 4,5 km sieci kanalizacyjnej.

Ta deklaracja podkreśla zaangażowanie firmy w realizację projektu zgodnie z najwyższymi standardami, co ma zapewnić długotrwałą i bezawaryjną eksploatację nowej infrastruktury. Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi MONTERES, mieszkańcy mogą spodziewać się szybkiego i sprawnego postępu prac.

Korzyści dla środowiska i rozwój regionu

Budowa sieci kanalizacyjnej w Malhowicach to nie tylko poprawa warunków życia lokalnej społeczności, ale również ważny krok w ochronie środowiska naturalnego. Inwestycja ta pozwoli na eliminację niebezpiecznych odpadów, które do tej pory mogły zanieczyszczać glebę i wody gruntowe, co jest szczególnie istotne w obszarach, gdzie wcześniej funkcjonowały państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Dodatkowo, projekt ten otwiera drogę do dalszej rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Malhowicach, co może przyczynić się do przyciągnięcia nowych inwestycji i rozwoju gospodarczego regionu. Równie ważnym aspektem jest przybliżenie możliwości włączenia do systemu kanalizacji sanitarnej budowanego przejścia granicznego z Ukrainą, co ma strategiczne znaczenie dla całego kraju.

Wieś Malhowice

Malhowice znajdują się 100–150 metrów od granicy polsko-ukraińskiej, odległość od Przemyśla wynosi ok. 10 km.

UG w Przemyślu
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto