Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Dron Straży Granicznej w akcji. Nagrał parę Norwegów, która spacerowała w Bieszczadach po pasie drogi granicznej [WIDEO]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Wideo
od 16 lat
Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Czarnej - Górnej ujawnili parę Norwegów, którzy wybrali się wraz czworonożnym pupilem na spacer… po pasie drogi granicznej. Wszystko zarejestrowała kamera służbowego drona Straży Granicznej.

Zdarzenie miało miejsce w okolicach miejscowości Żurawin w powiecie bieszczadzkim. Mundurowi patrolujący rejon polsko-ukraińskiej granicy z wykorzystaniem drona, zauważyli pojazd na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

- W pewnym momencie auto podjechało do linii granicy i wysiadły z niego dwie osoby. Nietypowe zachowanie wizytujących granicę było cały czas monitorowane okiem drona, a na miejsce jechali już mundurowi. Para Norwegów, kobieta i mężczyzna w wieku 27 i 30 lat, zaczęła robić sobie zdjęcia po ukraińskiej stronie, biegać wzdłuż pasa drogi granicznej, a na końcu pojawił się też ich czworonożny kompan. Turyści tłumaczyli się niewiedzą o obowiązujących przepisach, jednak za nielegalne przekroczenie granicy zostali ukarani mandatami po 500 złotych każdy - informuje por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Przypominany, że na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej (granica z Ukrainą). Zakaz został wprowadzony Rozporządzeniem Wojewody Podkarpackiego nr 16/09 z dnia 19.10.2009r. Na drogach dojazdowych oraz bezpośrednio w rejonie granicy ustawione są wyraźne tablice ostrzegawcze: „Pas drogi granicznej wejście zabronione” i „Granica państwa przekraczanie zabronione”.

od 16 lat

Zakaz nie obowiązuje jedynie na odcinkach pasa drogi granicznej, którymi biegną oznakowane szlaki turystyczne w Bieszczadach.

Osoby poruszające się szlakiem turystycznym biegnącym linią granicy lub w pasie drogi granicznej muszą posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dron Straży Granicznej w akcji. Nagrał parę Norwegów, która spacerowała w Bieszczadach po pasie drogi granicznej [WIDEO] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto