Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Finał 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Finał 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Finał 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Patrycja Kowal, Piotr Słowik/Archidiecezja Przemyska, Samba TV
Pątnicy 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę dotarli do celu wędrówki. Centrum finałowego dnia pielgrzymki była uroczysta msza święta w Bazylice Jasnogórskiej. Modlitwie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal.

- Pątnicy 10 grup przeszli ostatnie odcinki, aby przed godziną 10 dotrzeć do Jasnogórskiego Szczytu i uroczyście zakończyć 43. Przemyską Archidiecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę - informuje oficjalny portal Archidiecezji Przemyska przemyska.pl.

Odbyła się prezentacja każdej z grup, w których szli pielgrzymi w różnym wieku, wielu zawodów, na czele z kapłanami. Po tej garści informacji, pątnicy udali się pokłonić Matce Bożej przed jej cudownym obrazem.

Modlitwie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Mówił, że uświadamiamy sobie dzisiaj to, co św. Łukasz zapisał w Dziejach Apostolskich, że apostołowie byli zebrani w wieczerniku razem z Maryja, Matką Jezusa. – To jest Kościół, my jesteśmy Kościołem jako zebrani tu, przy Matce prowadzącej nas do Chrystusa.

Homilię do pielgrzymów fizycznych, ale także tych duchowych zgromadzonych na Jasnej Górze i przy transmisji radiowo-telewizyjnej, wygłosił abp senior Józef Michalik.

Jak mówił, pielgrzymka piesza na Jasną Górę jest budującym świadectwem ludzi wiary.

– Buduję się gorliwością, wytrwałym zapałem księży przewodników. Zawsze z wielkim zainteresowaniem i nadzieją patrzyłem na te owoce dobra, widząc, że ta pielgrzymka staje się szkołą charakteru dla kleryków, kapłanów. Chciałbym podziękować wam, drodzy pielgrzymi, za świadectwo wiary, za ufność wobec dobroci Boga, za to, że nie ustawaliście w modlitwie - mówi abp Michalik.

Najszybciej, bo we wtorek 4 lipca, na szlak wyruszyli pielgrzymi z Przemyśla (dwie grupy: św. Jacka i św. Kazimierza), Radymna )(grupa św. Józefa Sebastiana Pelczara), z Leska (gr. św. Andrzeja Boboli). W środę 5 lipca wyruszyły grupy z Jarosławia (grupa św. Brata Alberta), Leżajska (grupa bł. Marii Ledóchowskiej), Brzozowa (grupa św. Wojciecha). Jako ostatnie, w czwartek 6 lipca, na trasie pojawiły się grupy z Krosna (grupa św. Jana z Dukli), Łańcuta (grupa św. Urszuli Ledóchowskiej) i Przeworska (grupa św. Rafała Kalinowskiego).

Finał 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Finał 43. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pielgrzymki na Jasną...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto