Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Harcerze zakopali na przemyskim rynku kapsułę czasu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Łukasz Solski
Łukasz Solski
22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej - to wspólne święto harcerek, harcerzy, skautek i skautów na całym świecie, które upamiętnia urodziny naczelnej Skautki Świata Olave Baden-Powell i założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Przemyscy harcerze zakopali na rynku kapsułę czasu ze swoimi pamiątkami. Kapsuła zawiera adnotację, aby ją otworzyć 22 lutego 2049 roku.
od 7 lat

W Dniu Myśli Braterskiej skauci przesyłają sobie kartki pocztowe i wiadomości z życzeniami. Spotykają się przy ogniskach i na uroczystych zbiórkach z udziałem członków innych organizacji skautowych. Wiele środowisk organizuje tego dnia charytatywne zbiórki pieniędzy.

To święto jedności, przyjaźni i braterstwa. Przypomina, że mimo różnic, wszystkich łączą te same wartości, chęć rozwoju, pomaganie drugiemu człowiekowi i wpływanie na otaczającą rzeczywistość, czego również na co dzień harcerscy wychowawcy uczą swoich podopiecznych.

W czwartek na przemyskim rynku, nieopodal figury Szwejka, harcerze z Hufca Ziemi Przemyskiej im. Orląt Przemyskich zakopali kapsułę czasu.

- W tej kapsule znajdują się różnego rodzaju pamiątki naszych drużyn z obecnego okresu, to m.in. krzyż harcerski, plakietki poszczególnych drużyn, listy, informacje na temat drużyn, czy działania hufca i kilka innych drobnych rzeczy. Być może za kilkanaście, kilkadziesiąt lat, nasi potomni odkopią kapsułę i będą mieli obraz tego, co w dzisiejszych czasach ma miejsce - powiedział Remigiusz Łuc, komendant Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Harcerze zakopali na przemyskim rynku kapsułę czasu [ZDJĘCIA, WIDEO] - Nowiny

Wróć na przemysl.naszemiasto.pl Nasze Miasto